Skocz do zawartości
swy

Cold Fear

Rekomendowane odpowiedzi

Cold Fear

 

wlasnie sie ukazala jedna z tych gier, na ktore po cichu czekalem :D

 

brakowalo mi ostatnio jakiegos takiego horroru z dobra fabula

 

oficjalna strona: klikacz

 

obadam wieczorkiem i skrobne cos wiecej.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w tą gre jakiś czas temu na xboxie.

 

w połowie gry, dałem sobie z nia spokoj. najbardziej denerwujący jest brak mapy. przykladowo mamy znaleźć kartke z szyfrem do drzwi, i trzeba jej szukać po wszystkich pomieszczeniach, w pewnym momenice mozna się pogubić, bo jest ciemno, a kamera to jakaś pomyłka.

Grafika stoi na dość wysokim poziomie.

 

moim zdaniem gra 6 na 10 punktów. wersja na pieca moze mieć wyższą ocene ze względu że takich gier na pc jest bardzo bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągłem Trailera z Gamespot ,z tego co widziałem w owych 50 sekunadach

zapowiada sie niezły horror ,tylko widok zza pleców bohatera mnie nie odpowiada ,ciekawe czy filmkik był z Xboxa PS2 czy z peceta bo prezentował sie całkiem dobrze

 

Czekam na Demo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Wersja angielska tez jest niczego sobie.Narazie malo w to gralem,ale juz mi sie podoba klimat,a ten,jak i sama rozgrywka przypominaja MGS2 i Sufferinga.Długo czekalem na godnego nastepce Sufferinga (ktory moim zdaniem dorownuje <a w niektorych momentach go wyprzedza> [i tu sie prosze nie smiac,ale tak uwazam i to moje zdanie] Doomowi 3.Graficzka stoi na wysokim poziomie (szczegolnie deszczyk),ale widac,ze posiadacze kart slabszych niz GF4Ti nie pograja,chociaz z 2 strony,gra mi smiga w 1280x1024 w detalach na max.Jak narazie jedyna wada,jaka zobaczylem to system sterowania.Proponuje Wam grac sama klawiatura a myszke uzywac tylko do namierzania.(Najlepiej wogole to grac samym padem :) - najwygodniej)Pozatym moge powiedziec Wam drodzy panstwo,ze jest ciekawie.Jak troszq dluzej pogram to napisze wiecej co i jak.

Edit - w grze jest (przynajmniej jak narazie) tylko widok TPP,wiec niektorym moze to nie odpowiadac.Zobaczymy jak bedzie dalej

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, poszarpalem troche wczoraj w nocy i oto moje spostrzezenia:

 

cos co ta gra ma na pewno to klimat - kojazy mi sie z jakims odcinkiem x-files (tez byl motyw z opuszczonym statkiem i "czyms" jeszcze na pokladzie). tu od samego poczatku cos sie dzieje (nie wspominajac o sztormie, o ktorego skutkach pozniej).

 

grafika mi w zupelnosci wystarcza - wyglada calkiem, calkiem, a do tego moge grac, podobnie jak hydro2 z wszystkim na max w 1280. fajnie wyglada efekt deszczu i wody na pokladzie :] cienie tez dokladaja sie do klimatu.

 

sama gra nie jest meczaca - trzeba sie tylko przyzwyczaic (co ostatnio wystepuje w prawie kazdej nowej konwersji/produkcji). z tego co na razie zauwazylem to nie ma fpp, ale to nie jest az taki wielki minus - ja caly czas szarpie w tej pozycji celowania (po nacisnieciu prawego przycisku myszy) i mam taki niby tryb boczny-fpp :wink: co do wspominanego sztormu - jak wiadomo podczas owego, statkiem caly czas kolysze - w grze sa to powolne kolysania, ktore co poniektorych slabszych moga przyprawic o dziwne jazdy (ja po wylaczeniu gry mialem dziwny efekt ze mi sie jeszcze desktop kolysze :blink: - ale chwilowy na szczescie :D )

 

wracajac do klimatu - jak na razie to nie udalo mi sie tak wystraszyc zebym ta gre wylaczyl (co nie raz mi sie zdarzalo jak gralem np. w AvP :D ), ale to nie znaczy ze jest lajtowo - jednak fantazja robi swoje - szczegolnie jak mi w takim malym pomieszczeniu nagle zarowka szczelila :blink:

 

jak na razie jest to dosc ciekawa pozycja - wiekszych minusow nie stwierdzilem (no moze poza brakiem mozliwosci sejwowania kiedy sie chce :/).

 

jako ze gra nalezy do jednego z ulubionych przeze mnie gatunkow - horrorow tpp/fpp to polecam ja szczegolnie. z tego samego powodu sugeruje granie w nocy na sluchawkach :D B)

 

@|Falcon|: no ja sie osobiscie dziwie ze taki np Second Sight przeszedl bez szumu, a gra jest calkiem znosna (czyt. widzialem juz wieksze szmiry :D ). co do SC to juz na dniach - tylko sie ostatnio zaczalem martwic jak w Polsce zagrac tryb coop, nie majac kumpli w lanie albo w necie, bo z tego co wyczailem do tej pory to komunikacja w tym trybie to podstawa (a ciagle zatrzymywanie sie i wklepywanie na klawie troche burzy klimat gry), takze sluchawki z majkro to podstawa :unsure: (ehh..takie poranne wizje mnie naszly... :wink: )

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągłem 3 filmy z gry ,grafika i deszcz o którym piszecie

naprawde robi wrażenie ,ciekaw jestem czy to tak naprawde

wygląda jak na filmie , chodzi mi o te rozmyte światła i krople wody ;)

Niestety

kapa

sposób sterowania żywcem z konsoli : nawet w filmie który pewnie nagrywali

jacyś specjaliści ,klient chodzi i zawadza o sciany ,jak by miał problemy z gamepadem , kurna czy musieli tak spierd.... to sterowanie :/

 

szkoda

gra nie dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z chęcią poobijam w to trochę, jak dziś wrócę z pracy to zobaczy kto miał rację :P

mi ta gra przypomina trochę tytuł - The Thing, chyba się nie pomyle w ciemno porównując ją do niej <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI takze przypomina THE THING , ale takze RESIDENTA i NOCTURNE(jesli ktos kojarzy).

 

SPOKO chodzi. Tylko:

TEz macie 15 -20 FPS na zewnątrz tylko statku? W srodku 30 FPS

JA tak mam niestety:(Dalem wszystko VERY HIGH i 1024 768 + AA2X

A jak u was. tez tak miernie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko na very high, bez fsaa i anizo, ciagnie powyzej 30fps (nie wiem ile dokladnie - nie gustuje w grze z frapsem ;) ) - co do caloksztaltu, to gra taka sobie raczej. Nic specjalnego, nie zassala mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Gdyby poprawili sterowanie,zeby dalo sie obracac myszka to gra miala by u mnie 9+ a tak to mocne 8,bo jeszcze gra ma jedna wade:nie mozna zmieniac guzikow (ani wogole opcji) w trakcie rozgrywki,poza tym - gra jest piekna i polecam ją bardzo.MGS2 i Suffering w jednej grze.Falcon,gra xzaczyna sie dopiero grubo po statku.Zobaczysz dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie !!

jak można było tak skopać sterowanie w tej b.dobrze zapowiadającej sie grze !! ???? przecież toto sie chodzić nie da :/

powiedział bym że sterowanie dla zorientowanych inaczej ;/

 

## Piractwo Maleje a Gry wychodzą coraz gorsze ,

Coraz mniej dopracowane

coś chyba nie tak z tym rynkiem ??

może by tak jakiś protest ;) ??? ##

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajefania gra :).Fakt,sterownianie "lekko" dokucza,ale jak sie juz troche pogra to jakos ujdzie :).Najgorzej sie celuje w zombiaki na zewnatrz statku,zeby je zabic trzeba w leb trafic co przy takim kolysaniu jest troche trudne :),ale znalazlem dobry patent,strzelam w nozke,zombiak wywala do przodu a my go cyk w lepetynke i po krzyku :).

Co do sprzetu to na moim potworze (athlon 1800xp,512 ramcu 400mhz i gf4t1) gierka chodzi bez zadnych sciec w rodzialce 800x600 i detalach na maxa,wiecej mi nie trzeba :)

Gierka z KLIMATEM,goraco polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw. zanim zaczne grac na dobre - w jakis sposob dokonuje sie zapis stanu gry ? autosave, punkty zapisu, czy moze da sie zrobic quick save'a ? (w opcjach niestety nie zauwazylem odpowiedniego controlsa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Co pewien czas pojawia sie komunikat czy chcesz zapisac stan gry.Swoja droga to jest druga wada gry,bo savety przynajmniej na poziomie normal sa za rzadko.Sterowanie nie jest takie zle.Grajcie na padzie a sie przekonacie.Ja np gram WSADem i jest to jedyna gra,na ktorej nie gram strzalkami,a to dlatego,ze spacja czyli bieg jest tak ustawiony,ze mozna go trzymac uzywajac wszystkich kierunkow naraz,a reszta jest bez problemu do ogarniecia.Wogole to doszedlem do miejsca gdzie dostaje MP5.Ide troszq dalej i nie wiem gdzie jest to cholerne radio.Na koncu rozwalily mnie 3 zombiaki bo skonczyla mi sie amunicja a trudno jest przeladowac i wybrac inna w tak krottkim czasie.Gdyby poprawili te bledy to gra miala by 10 za klimat a tak to jak juz mowilem - tylko dobre 8,ale coby nie bylo - goraco polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ze mna jest cos nie tak, albo z wami, ale mi te sterowanie nic a nic nie przeszkadza :) Jest jakie jest i juz. Wazniejsze jest to jaki klimacik ma gierka i tu nie mozna narzekac :) Gra sie conajmniej przyjemnie, tylko ze moj sprzet juz niekoniecznie chce to ciagnac. Moze wina sterow, moze nie - sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Mi tez juz nie przeszkadza sterowanie.Bardziej mnie denerwuje bardzo rzadkie zapisywanie stanu gry.Na maxa bym powiedzial rzadkie.Tak rzadko nie zapisywalo sie w zadnej grze.Masz level ktory przechodzisz w 2 H i w miedzy czasie masz tylko 1 zapis,troche przesada,ale tragicznie nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAaa

Sterowanie jest dobre ;) szczególnie dla tych co zagrywają się w gry RPG ;)

 

Powiem krótko , porównując sterowanie do dobrej gry FPP

to go poprostu nie ma ! !

Porównując sterowanie do gier typu SplinterCell to jest ono poprostu spieprzone , pewnie to wszystko nie przeszkadza tym co całe życie pogrywają

na gamepadach ,ale to już inna klasa graczy ! chyba trochę odmienna

tu rozmawiamy o grani u na PeCecie ,gdzie dobry gracz oczekuje wiernego odzwieciedlenia ruchów a nie jakiś przypadkowych podrywów

 

Jaj dla mnie:

Ocena:

Klimat i pierwsze wrażenie 9/10

Grafika 7/10

Grywalność 5/10

Sterowanie 3/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

A dla mnie:

Klimat i pierwsze wrazenie 10/10

Grafika 9+/10

Grywalnosc 9+/10

Sterowanie 4/10

System zapisu stanu gry 4/10

--------------------------------------

Reasumujac 8+/10

 

Edit:

Im dluzej gram,tym gra bardziej wciaga a savy sa coraz czesciej :) i do sterowania juz sie elegancko przyzwyczailem wiec teraz przedstawia sie to nastepujaco:

 

Klimat i pierwsze wrazenie 10/10

Grafika 9+/10

Grywalnosc 9+/10

Sterowanie 6+/10

System zapisu stanu gry 6+/10

--------------------------------------

Reasumujac 9/10 :) (nie liczylem sredniej bo te 2 ostatnie rzeczy sa malo istotne)

 

Narazie jestem w momencie,w ktorym zostawilem Anne w control room i doszedlem do miejsca gdzie spuscilem wode z dolnego pokladu.Daleko jeszcze mam do konca ??

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze rozwalają mnie pytania "Daleko mam jeszcze do końca" :lol:

 

ciesz się grą i graj a nie pytasz kogos ile ci zostało do końca , za karę ktoś kazał ci grać w tę grę czy jak :D

z innej beczki : też macie na dole w pomieszczeniach zalanych wodą taką słabiutką wodę bez pixel shadera , nawet bez tekstur bez niczego ..jednobarwna płaszczyzna wyginającego się wektora w kolorze o ile pamiętam szaroniebieskim ..wiem ze ta gra to konwersja z xpudła ale przeciez tam jest px 1.1 więc dlaczego tak jest ..jakiś błąd czy jak :?

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://cerberus.gamershell.com/screenshots...153052_full.jpg

 

obawiam się jednak po tym screenie ze u mnie wszystko w porządku i tak to niestety juz jest :? aczkolwiek ta woda która jest na zewnątrz statku jest całkiem niezła mimo ze zrobiona jest pez pixel shadera (same texturki i particle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Zatoichi,chodzi mi o to,ze gra jest tak dobra,ze nie chce by sie konczyla i dlatego sie pytam ile mam jeszcze do konca co by wiedzic czy czasem nie zblizam sie do konca zabawy i game over,a sporo juz przeszedlem.Co do wody to tak jest.

PS - dobry plakat HL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...