Skocz do zawartości
Artek_55

Kłopoty Z Nowym Kompem Po Instalacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Kupiłem niedawno taki zestaw:

 

ABIT IC7

Celeron D 320 2,8 GHz

Cooler Pentagram Q-80 AlCu

DDR 512 MB PC3200 400 MHz Kingston

GeForce FX PixelView 128 MB Ultimate

Seagate Barracuda 7200.7 160GB NCQ ST3160827AS

DVDR Liteon SOHW-1673S BOX

Tuner TV AverTV STUDIO 303

Zasilacz Chieftec HPC-360-202 360 W

Monitor Samsung SyncMaster 757MB

 

Ale wystąpił pewien problem:

 

po instalacji Win XP Pro PL sp2 - i sterów do płyty, grafiki, itp ... zauważyłem, że system zaczyna siadać, tzn, zawiesza się, otworzone, świeżo zainstalowane aplikacje nie odpowiadają, pojawia się ekran bez ikonek - i za każdym razem konieczny jest restart. Po restarcie niby jest ok, ale po odpaleniu jakiegokolwiek programu, lub zainstalowaniu nowego programu - problem powraca. Aha, dochodzi do tego, że cd-rom nie odczytuje włożonych do niego płytek, a ostatnio nawet system nie stwierdził obecności cd-romu, tak jakby wogóle go nie było.... Instalowałem system 4 razy, za każdym razem to samo. Czy to kwestia płyty głownej, pamięci, konfiguracji sprzętu czy czegoś innego. A może braku wiedzy właściciela ? ;)

Będę bardzo wdzięczny za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales ze dzieje sie to po zainstalowaniu sterów do grafy i do mobo... Sproboj odinstalowac te sterowniki, nawet w trybie awaryjnym i zobaczyc co i jak. Najpierw odinstaluj stery od grafy potem od mobo i szukaj przyczyny bo cos czuje ze to wina wadliwego sterownika.

Przeskanuj tez pamieci memtestem ale watpie ze to ich wina bo jesli bylyby zwalone to raczej XP nie zainstalowalby sie bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey !

 

Ostatnio miałem bardzo podobny przypadek ale z MSI I865 Neo2.

W moim przypadku była to uszkodzona płyta głowna.

Tutaj moze to byc płyta, albo pamiec. Nie musi to byc wina sterów, jezeli instalujesz z płytek dostarczonych przez producenta. Wg mnie minimalna szansa ze to stery. Obstawiam sprzęt.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...