Skocz do zawartości
Irekk

Internet Na Wsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku lat mieszkam na wsi pod w-wą i szukam stałęgo łącza za max 100zł/m-c. Neo odpada, /stara centrala/ tak samo sdi, "radiowcy" także się nie garną...Ostatnio wyszperałem gointernet, ale jest problem z uplinkiem...podobno. nie mam potwierdzonych info, czy ktoś może mi doradzić? podpowiedziec coś o tym gointernet? Ew coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - mam ten sam problem... Mieszkam w Pilawie (pod Piasecznem) i na razie jedyna opcja to modem, satelita i moze, jak sie uda to cos z konstancin.net (tylko musialbym stawiac dosc wysoka antenke na dachu...)

 

Czy znacie jakiegos "poludniowo-warszawkiego" providera?

Niedlugo mnie kur*ica wezmie przez ten modem... 100 lat za murzynami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku lat mieszkam na wsi pod w-wą i szukam stałęgo łącza za max 100zł/m-c. Neo odpada, /stara centrala/ tak samo sdi, "radiowcy" także się nie garną...Ostatnio wyszperałem gointernet, ale jest problem z uplinkiem...podobno. nie mam potwierdzonych info, czy ktoś może mi doradzić? podpowiedziec coś o tym gointernet? Ew coś innego

1360395[/snapback]

Zapewne możesz mieć Neo, istnieje coś akiego jak przeniesienie na centralę miejską. Przyjerzdża monter, zakłada dwa kabelki i należysz do centrali miejskiej. No chyba że takiej nie ma w promieniu 6 km :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ja się niedługo przeprowadzam gdzieś tak około 8km od miasta i nie wiem czy tam będzie net, przed moją wiochą jest inna większa woicha i może tam mają tą centrale czy coś ? bo ja kompletnie na tym całym chłanie o tp nic nie wiem, na stronie neostrada.pl jest napisane że neostrada działa na zwykłych łaczach telefonicznych, czyli powinna działać wszędzie, a o tych 6 km nic nie piszą, a skad można się dowiedzieć czy w obrębie 6km jest taka centrala która obsługuje neo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ja się niedługo przeprowadzam gdzieś tak około 8km od miasta i nie wiem czy tam będzie net, przed moją wiochą jest inna większa woicha i może tam mają tą centrale czy coś ? bo ja kompletnie na tym całym chłanie o tp nic nie wiem, na stronie neostrada.pl jest napisane że neostrada działa na zwykłych łaczach telefonicznych, czyli powinna działać wszędzie, a o tych 6 km nic nie piszą, a skad można się dowiedzieć czy w obrębie 6km jest taka centrala która obsługuje neo ??

1382614[/snapback]

Zadzwoń pod numer pod którym zamawia się Neo (chyba 0800102102) spytaj czy istnieje możliwość przeniesienia numeru na centralę miejską w celu uzyskania dostępu do neostrady. Ja tak zrobiłem i jestem raczej szczęśliwym posiadaczem Neo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ja się niedługo przeprowadzam gdzieś tak około 8km od miasta i nie wiem czy tam będzie net, przed moją wiochą jest inna większa woicha i może tam mają tą centrale czy coś ? bo ja kompletnie na tym całym chłanie o tp nic nie wiem, na stronie neostrada.pl jest napisane że neostrada działa na zwykłych łaczach telefonicznych, czyli powinna działać wszędzie, a o tych 6 km nic nie piszą, a skad można się dowiedzieć czy w obrębie 6km jest taka centrala która obsługuje neo ??

1382614[/snapback]

najpierw sobie sprawdz bo moze masz centrale przystosowana do neo. na stronce nerwostrdy jest okienko gdzie wpisujesz nr tel, wybierasz kierunkowy i Ci pokazuje czy ta centrala jest przystosowana do neo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw sobie sprawdz bo moze masz centrale przystosowana do neo. na stronce nerwostrdy jest okienko gdzie wpisujesz nr tel, wybierasz kierunkowy i Ci pokazuje czy ta centrala jest przystosowana do neo...

1383075[/snapback]

ja tam się wprowadzam dopiero za 2 miesiące i niestety nei znam numeru :), musze na przyszłość się przygotować w razie czego na brak internetu.... nie wime jak to przeżyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam się wprowadzam dopiero za 2 miesiące i niestety nei znam numeru :), musze na przyszłość się przygotować w razie czego na brak internetu.... nie wime jak to przeżyje

1383186[/snapback]

a masz jakiegos sasiada co juz mieszka i ma tel?? zapytaj o numer i sprawdz jego... to bedzie raczej ta sama centralka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE PAKUJ SIĘ W RADIÓWKĘ!!! Mieszkam pod Poznaniem i korzystam z uług Tinetu. Na początku było ok, ale z czasem panowie chyba pazernie napchali abonentów i usługa jest niestabilna. Korzystają z niewiedzy ludzi (większość z okolicy ma przez nich pierwszy raz kontakt ze stałym łączem; wystarczy udawać, ze się nic nie wie na jakiś temat i odrazu wychwyci się "robienie w balona"). Czasem nie mogłem najzwyklejszej poczty wysłać :mur: , p2p - porażka. Deklarują się że 512kbps, ale te prędkości są chwilowe, albo co chwile przerywane przy ściąganiu (tylko ze stron, bo p2p to łączy się raz na ruski rok i to na chwilę i nie idzie szybciej niż 200kbps). CHyba wezmę sobie Neo 128 - musze zmienić nr tel. Na szybszą narazie nie ma szans, bo za daleko do DSLAM (urządzonko na centrali). Jest nadzieja, że 500m ode mnie zamontują na jesień i wtedy 512 będę miał zawsze, a nie jak w przypadku Tinetu. Jeśli ktoś chce naprawdę stabilne łącze z siecią, to nie polecam tego typu łącz. TINET :wisielec:

Edytowane przez Qkocz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a można złożyć jakiś wniosek albo coś, żeby zamontowali takie urządzenie zeby ten internet szybszy działał ??

1384204[/snapback]

dzwon na infolinie, rozmawiaj z siasiadami, przekonuj ich. jesli zbierze sie wystarczajaca ilosc osob (bodaj 10 to minimum) to jest szansa ze cos zrobia (jesli masz neo na mysli oczywiscie :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli zbierze sie wystarczajaca ilosc osob (bodaj 10 to minimum) to jest szansa ze cos zrobia (jesli masz neo na mysli oczywiscie :wink: )

1384211[/snapback]

 

Niestety... Te ch*je nawet sie nie zainteresuja twoja lista... U mnie zebralismy cos ok 40 podpisow i nawet sie nie odezwali (tzn jak ich meczylismy potem to przyslali list ze jak nam sie nie podoba to mozemy sie z nimi sądzic czy cos w tym stylu...)

 

W infolinii nic nie wiedza, a to okirenko na stronie neo pokazuje ze u mnie sa mozliwosci techniczne mimo ze w rzeczywistosci ich nie ma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a można złożyć jakiś wniosek albo coś, żeby zamontowali takie urządzenie zeby ten internet szybszy działał ??

1384204[/snapback]

Spróbować zawsze można. Wiem, że DSLAM nie musi być koniecznie na centrali. Jeśli jest gdzieś w pobliżu puszka, rozdzielnia czy cuś tam na poszczególne chaty i to w dodatku w budynku, to duża szansa, ze zamontują po jakimś czasie. Można zadzwonić na 9393 i zgłośić się, że chce się zmienić centralę, numer i wszystko co się da żeby mieć neo i wtedy zapisują i czekasz na odpowiedź. Do mnie przyszło, że narazie nie można, ale ponoć rozpatrują wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...