Skocz do zawartości
karol232

Sieć I Mandrake

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ,że zaraz spadną na mnie gromy, że jestem leszcz,osioł,że nie umiem czytać itp.

Ale nie mam już siły walczyć z Mandrake-iem 10.1 Oficial.

Problem polega na konfiguracji sieci.A więc zaczynam.Motorola SB4200 podłączona przez USB,

BRAK KARTY SIECIOWEJ.Urządzenie jeśli jest podłączone jest nierozpoznawalne i najczęściej

powoduje zawieszenie systemu.Dodam, że Pendrive robi to również. System jest świeżo postawiony więc nie ma mowy o śmieciach.

Sieć przez tv kablową,a więc lan lub kablówka

 

Po wpisaniu w konsoli (jako root}

/etc/init.d/usb start pojawia się

inicjalizacja kontrolera USB (uhci-hcd):

inicjalizacja kontrolera USB (ehci-hcd):

 

Po wpisaniu w konsoli

modprobe CDCEther pojawia się

FATAL :Module CDCEther not found

 

Po wpisaniu w konsoli

ifconfig pojawia się

lo Link encap:Local Loopback

inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0

inet6 addr: ::1/128 Scope:Host

UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1

RX packets:398 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0

TX packets:398 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0

collisions:0 txqueuelen:0

RX bytes:25618 (25.0 Kb) TX bytes:25618 (25.0 Kb)

(uwaga-komunikat jest przekopiowany,może wyglądać ciut inaczej)chodzi oto ,że wykrywa tylko lo

a nie wykrywa eth

 

O co proszę?O wytłumaczenie mi JAK TRZYLETNIEMU DZIECKU jak uruchomić neta i prawdopodobnie USB.Krok po kroczku pomalutku i spokojnie.

 

Zamieściłem ten temat na innym forum,ale na razi cisza. :mur:

Tylko proszę używać sformułowań które zrozumie laik

DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na konfiguracji sieci.A więc zaczynam.Motorola SB4200 podłączona przez USB,

Mialem ten sam modem kablowy, idz lepiej kup jakas sieciowke za 25-35zl i podlacz skretka i bedzie chulac

 

 

Po wpisaniu w konsoli

modprobe CDCEther      pojawia się

FATAL :Module CDCEther not found

Nie masz modulu CDCEther > musisz kompilowac kernela z tym modulem

 

wykrywa tylko lo

a nie wykrywa eth

Jak moze wykrywac eth jak nie masz karty sieciowej ? Masz podłączone przez usb...

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co proszę?O wytłumaczenie mi JAK TRZYLETNIEMU DZIECKU jak uruchomić neta i prawdopodobnie USB.Krok po kroczku pomalutku i spokojnie.

Tylko proszę używać sformułowań które zrozumie laik

generalnie mam ten sam problem, ale udalo mi sie z niego wyjsc (polowicznie, zaraz powiem dlaczego). jako stary windows'owiec ;) robie wszystko w x'ach i tam znalazlem rozwiazanie. wiec tak:

1. w drakconf'ie w zakladce z siecia trzeba wybrac tworzenie nowego polaczenia

2. uruchomi sie taki mily wizard i po wybraniu podlaczenia przez kablowke trzeba samemu wybrac sterownik usb intel (tak wiem, Twoj modem nie jest intela, ale u mnie z thomsonem dziala)

3. reszta konfiguracji juz zwyczajnie.

po takim zabiegu internet powinien dzialac, ale, no wlasnie, u mnie dziala tylko do restartu - po przeladowaniu komputera znow musze odpalac drakconf'a. zawsze lepsze to niz nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...