Skocz do zawartości
kristovf73

Amd2600+ I Soltek Sl-75kav Z Nowka Biosem

Rekomendowane odpowiedzi

:mur:

 

Witam!

 

Mam wyżej wymieniony procesor i płytę. Wgrałem oczywiście nowy Bios. Przy starcie procek zostaje wykryty jako XP2000+ (na szynie 266MHz) Podkręcenie szyny (do max 300MHz - nie ma niestety efektywnej 333MHz) po zmianie napięcia rdzenia procka na 1,65V powoduje nieodpalenie Biosu. Jeśli chodzi o mnożnik, był tzw. default czyli 6x. No to ja go wyższe a on nic. Bios albo nie odpala, albo pokazuje wciąż XP2000+. No cóż przyznam, że kręciłem RedStormem i na FSB266MHz było XP2100+, ale po kilku godzinach system się wieszał mimo niskiej temperatury. Wróciłem do poprednich ustawień.

 

Mam więc takie pytanie: co i jak oraz w jakiej kolejności powinienem ustawić, aby wycisnąć z tego procka więcej?? Jestem laikiem jeśli chodzi o hardware, ale precyzjne wytłumaczenie bardzo mi pomoże. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i dzięki z góry.

 

kristovf73 :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż na tej płytce za wiele nie zdziałasz. To jest przecież chipset kt 133a. Ja kiedyś miałem athlona 1800+ na płytce msi k7 turbo (też kt 133a) i też wydajność i możliwości podkręcania były mizerne. Sama zmiana płyty na nforce + pamięć ddr dała niesamowity przyrost prędkości nawet bez podkręcania procka. Niestety musisz się z tym pogodzić, że ten procek bedzie się marnować dopóki nie kupisz lepszej płyty głównej + pamięć ddr.

Edytowane przez Leonidas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale raczej ten procek ma blokadę mnożnika, więc zmiana w biosie ci nic nie da. Zgadzam sie z moim poprzednikiem, że niestety ale najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest zmiana na płytę z FSB 333 lub 400 (to tak na najbliższą przyszłość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...