Skocz do zawartości
Adym

Jaka płyta najlepsza pod celerona tualatin ?

Rekomendowane odpowiedzi

nie kupuj celka bo to nieporozumienie!!! jak koniecznie chcesz intela to kup P4A i mobo na DDRach s478.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duroń 1000 + np shutle na  kt266a

spox idzie 133x9=1200mhz

I CO POCO CELEK

i czym tu sie cieszyc???

 

celek 1000 + st6 i spoko pojdzie na 1,4-1,5

ale i tak moja konfiguracja jest wydajniejsza !

nie możesz ddrów wsadzić hahahaha :lol:

celek nie dośc że droższy to i mniej wydajny ! :lol:

Po prostu g... !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duroń 1000 + np shutle na  kt266a

spox idzie 133x9=1200mhz

I CO POCO CELEK

i czym tu sie cieszyc???

 

celek 1000 + st6 i spoko pojdzie na 1,4-1,5

ale i tak moja konfiguracja jest wydajniejsza !

nie możesz ddrów wsadzić hahahaha :lol:

celek nie dośc że droższy to i mniej wydajny ! :lol:

Po prostu g... !

zapomniales dodac ze te ddr kosztuja wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duroń 1000 + np shutle na  kt266a

spox idzie 133x9=1200mhz

I CO POCO CELEK

i czym tu sie cieszyc???

 

celek 1000 + st6 i spoko pojdzie na 1,4-1,5

ale i tak moja konfiguracja jest wydajniejsza !

nie możesz ddrów wsadzić hahahaha :lol:

celek nie dośc że droższy to i mniej wydajny ! :lol:

Po prostu g... !

Haha, kupil gf4mx :P

Ty masz wydajniejszy sprzet od celka T. Fiu fiu, stary na gf3Ti z gainwarda GS (ten tani) kolesie maja ponad 7k w 3dmark2k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tualatin i DDRy

Jeśli chcesz płytę pod Celka Tualtina i obsługę DDRów i najlepszą obsługę portu AGP - rozwiązanie jest banalne, aczkolwiek jedno z najtanszych - ECS P6S5AT na SiS 635AT. Wszystko działa, nic się nie wiesza,ATA100 nie gryzie się z CDRW, a ST6 i TUSL wymiękają w testach (QIIIA) dzięki teksturowniu przez port AGP na pamięciach DDR266MHz. Niestety nie podkręcisz procka - bo się nieda, ale nie każdy chce podkręcać i słuchać wentylatora o 7500 RPM. Płyta posiada 5 PCI, AMR i kodek AC97.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duroń 1000 + np shutle na  kt266a

spox idzie 133x9=1200mhz

I CO POCO CELEK

i czym tu sie cieszyc???

 

celek 1000 + st6 i spoko pojdzie na 1,4-1,5

ale i tak moja konfiguracja jest wydajniejsza !

nie możesz ddrów wsadzić hahahaha :lol:

celek nie dośc że droższy to i mniej wydajny ! :lol:

Po prostu g... !

Po co wypisujesz takie głupoty? Daj se spokój i zobacz na testy. Żaden dureń nie ma szans z CelkamiT na wyższych fsb. Bez podkręcania owszem durak w niektórych testach jest wydajniejszy, zobacz testy choćby na Tomie tylko dokładnie bo jeżeli przeczytasz wybiórczo to znowu bzdury będziesz plótł. 8O , heh, ten poziom wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TYLKO INTEL

Jeżeli pytanie brzmi "Jaka płyta do celka" to nie rozumiem dlaczego , ktoś rozpisuje się o platformie AMD. Proszę sobie wyobrazić, iż są na świecie ludzie , którzy nigdy nie kupią nic co nie nazywa się INTEL - choćby miał by to być celeron i kosztował tyle co Athlon XP. Znam wiele takich osób i sam się do nich zaliczam. Dlatego jeżeli mówimy tu o platformie INTEL bo takie jest pytanie to robimy testy,testy,testy i wybieramy najlepszą płytę pod CELERONA a nie pod durona. Byłbym wdzięczny o ustalenie sposobu testowania - w każdym razie to ma jakiś sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duroń 1000 + np shutle na  kt266a

spox idzie 133x9=1200mhz

I CO POCO CELEK

i czym tu sie cieszyc???

 

celek 1000 + st6 i spoko pojdzie na 1,4-1,5

ale i tak moja konfiguracja jest wydajniejsza !

nie możesz ddrów wsadzić hahahaha :lol:

celek nie dośc że droższy to i mniej wydajny ! :lol:

Po prostu g... !

Po co wypisujesz takie głupoty? Daj se spokój i zobacz na testy. Żaden dureń nie ma szans z CelkamiT na wyższych fsb. Bez podkręcania owszem durak w niektórych testach jest wydajniejszy, zobacz testy choćby na Tomie tylko dokładnie bo jeżeli przeczytasz wybiórczo to znowu bzdury będziesz plótł. 8O , heh, ten poziom wypowiedzi.

Co zazdrośisz stylu wypowiedzi ! ?

Idź na drzewo z tym Celkiem T. W cenie celka T to mam athlonka xp !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze patrzysz na cene Celka T 1.4 i na uzywanego 100 lat 1600+ :)

Urzywany czy nie - nie ma różnicy (chyba żę był kręcony przesadnie lub napięcie zbyt dzwigane )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ! Athlon XP 1500 + jest tani ! Pamietaj że obizka się szykuje ! :lol:

Fajnie jak znajdziesz w sklepie XP1500+ :P:P:P

 

 

Urzywany czy nie - nie ma różnicy (chyba żę był kręcony przesadnie lub napięcie zbyt dzwigane )

Wcale nie ma roznicy czy uzywany czy nie :P

AMD to procki ktore nie traca na wartosci - haha, to dla niech plus :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pytanie dotyczy intela wiec mowmy o intelach !!!!!!!!

Plyta pod tulipana tylko na i 815 - nie moge ci polecic mojej dfi mimo ze jest zaj... stabilna i swietnie kreci sie na niej cumine (800@1200@1280@1333) (850@1190) bo nie wiem jak sie sprawuje z tulipanami no i nie mam zwiekszania napiecia :/// - buuuuuuuuuuu

ale wiem jedno jest tania jak na i815 no i dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do viaaa nawet jak ma zwiekszanie napiecia to nie wyciagniesz na niej wiecej niz na i 815 bo one jakis feler maja i sa zaj unstable na niekorych magistralach np proc dziala swietnie na 133 mag a na 112 nawet winda sie nie zbotooje no i ogoolnie sa mniej wydajne ale maja plusa wsadzisz wiecej niz 512 ramu a na i815 niestety nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do viaaa nawet jak ma zwiekszanie napiecia to nie wyciagniesz na niej wiecej niz na i 815 bo one jakis feler maja i sa zaj unstable na niekorych magistralach np proc dziala swietnie na 133 mag a na 112 nawet winda sie nie zbotooje no i ogoolnie sa mniej wydajne ale maja plusa wsadzisz wiecej niz 512 ramu a na i815 niestety nie

Więcej jak 512MB ramu, to w zasadzie nie potrzeba, bo przy SDRamach, to prawie nic nie zmienia.

W PCprojekt ASUS TUSL2-C kosztuje 370zł, a ABIT ST6 360zł -więc są tanie - a to najleprze płyty pod Celerona Tualina.

Ja wziąłem ASUSA, bo myślę, że to solidniejsza firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do viaaa nawet jak ma zwiekszanie napiecia to nie wyciagniesz na niej wiecej niz na i 815 bo one jakis feler maja i sa zaj unstable na niekorych magistralach np proc dziala swietnie na 133 mag a na 112 nawet winda sie nie zbotooje no i ogoolnie sa mniej wydajne ale maja plusa wsadzisz wiecej niz 512 ramu a na i815 niestety nie

Więcej jak 512MB ramu, to w zasadzie nie potrzeba, bo przy SDRamach, to prawie nic nie zmienia.

W PCprojekt ASUS TUSL2-C kosztuje 370zł, a ABIT ST6 360zł -więc są tanie - a to najleprze płyty pod Celerona Tualina.

Ja wziąłem ASUSA, bo myślę, że to solidniejsza firma.

Popieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale w czym Asus jest lepszy od Abita ? Jeśli się coś takiego pisze to trzeba coś dodać - jakieś wyniki z jakiś testów , coś co pozwoli obiektywnie stwierdzić na ile dana płyta jest lepsza od innych i wczym ?

 

Po co kręcić prockiem gigowym jak się ma TNT2M64 lub MX400 - to czysty absurd - lepiej byłoby wydać kasę na dobrą grafę niż na WC - przynajmniej byłyby jakieś efekty. Testownie zresztą tak podkręconego procka na M64 to jak jazda z zaciągniętym hamulcem ręcznym - przecież jak się włoży lepszą kartę może się okazać żę stabilizatory płyty,chipset lub pamięć nie dadzą rady i cała zabawa z podkręcaniem weźmie w łeb.

 

A propos wszystkich 3Dmarków - są do d.... . jeśli testy to tylko timedemo w QIIITeam Arena - daje nieźle popalić prockowi i grafie - szczególnie na wyższych rozzdzielczościach. Ewentulanie Vulpine GLmark - cały test w OpenGlu - polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale w czym Asus jest lepszy od Abita  ? Jeśli się coś takiego pisze to trzeba coś dodać - jakieś wyniki z jakiś testów , coś co pozwoli obiektywnie stwierdzić na ile dana płyta jest lepsza od innych i wczym ?

 

Po co kręcić prockiem gigowym jak się ma TNT2M64 lub MX400  - to czysty absurd - lepiej byłoby wydać kasę na dobrą grafę niż na WC - przynajmniej byłyby jakieś efekty. Testownie zresztą tak podkręconego procka na M64 to jak jazda z zaciągniętym hamulcem ręcznym - przecież jak się włoży lepszą kartę może się okazać żę stabilizatory płyty,chipset lub pamięć nie dadzą rady i cała zabawa z podkręcaniem weźmie w łeb.

 

A propos wszystkich 3Dmarków - są do d.... . jeśli testy to tylko timedemo w QIIITeam Arena - daje nieźle popalić prockowi i grafie - szczególnie na wyższych rozzdzielczościach. Ewentulanie Vulpine GLmark - cały test w OpenGlu - polecam

po pierwsze pytanie było o płytę a nie o grafę a z tymi wynikami to wystarczy zerknąć do ostatniego pcworld komp... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale w czym Asus jest lepszy od Abita  ? Jeśli się coś takiego pisze to trzeba coś dodać - jakieś wyniki z jakiś testów , coś co pozwoli obiektywnie stwierdzić na ile dana płyta jest lepsza od innych i wczym ?

 

Po co kręcić prockiem gigowym jak się ma TNT2M64 lub MX400  - to czysty absurd - lepiej byłoby wydać kasę na dobrą grafę niż na WC - przynajmniej byłyby jakieś efekty. Testownie zresztą tak podkręconego procka na M64 to jak jazda z zaciągniętym hamulcem ręcznym - przecież jak się włoży lepszą kartę może się okazać żę stabilizatory płyty,chipset lub pamięć nie dadzą rady i cała zabawa z podkręcaniem weźmie w łeb.

 

A propos wszystkich 3Dmarków - są do d.... . jeśli testy to tylko timedemo w QIIITeam Arena - daje nieźle popalić prockowi i grafie - szczególnie na wyższych rozzdzielczościach. Ewentulanie Vulpine GLmark - cały test w OpenGlu - polecam

No wiec tak proc chodzi stabilnie nawet z gf 3 na plycie - sprawdzalem

po 2 krece go bo nie uzywam komputera do grania tylko do innych zeczy np kompresja do divx, mp3 itd

Po 3 krece dla sportu

po 4 nie stac mnie na gf

po 5 tnt2 m64 mi styka

po 6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie podkręcaczu - być może testował pan GF3 na tak podkręconym procku - testował znaczy co - wszedł do winy?. Być może do 2-3 dniach intesywnego testowania w OpenGl-u można by wyrokowac że to jest naprawdę udana konfiguracja. Być może.....

Nie każdy kompresuje sobie divx-y, nie każdy zajmuje się tak WAŻNYMI rzeczami jak pan, powiem więcej - większość lubi sobie od czasu do czasu zagrać. Panu wystarczy M64 a mnie i milionom innym nie. Żaden test sysntetyczny , żaden kompresor DivX nie złużywa tyle energi co OpenGl, dlatego ważne jest by ktoś kto pokusi się o dobrą płytę do podkręcania mógł włożyć sobie KAŻDĄ grafę i spokojnie kręcić prockiem nie myśląc o przeciążeniu stabilizatorów +3,3V,+2,5V lub innych.

Oczywiście można zwiększyć sobie amperaż płyty - ale nie każdy potrafi, nie każdy ma odwagę <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> lutownice do ręki i grzebać na swojej TUSL2-C.

 

A PCWK to komercyjny szajs - jeżeli mam wierzyć w jakieś testy to tylko te , które wy zrobićie. Chyba ktoś słyszał o 'testach sponsorowanych'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracowa;em na abcie i znam technologie soft menu III ale za to asus ma stepless frequency selection i fsb do 250 (starczy do 166) stabilnosc jest zajebioza regulacja v core bios tez jest wypasiony zlozylem jush na tej plycie 2 kompy i jeszcze nie narzekalme dla mnie istnieje tylo asus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...