Skocz do zawartości
Ryban

Obscure: Learn About Fear

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie że nikt o niej nic jeszcze nie napisal,

 

opiz z gameranking.pl

 

Obscure jest grą akcji z elementami przygodowymi, zrealizowaną w konwencji horroru. Akcja rozgrywa się w amerykańskiej szkole, jakich wiele. Uczący w niej nauczyciele, systematycznie stawali się coraz dziwniejsi. Kolejnym faktem, że w szkole dzieją się złe rzeczy, było tajemnicze zniknięcie jednego ze studentów. Gracz wciela się w postać jednej z osób poszukujących przyjaciela. Szybko okazuje się, że szkoła jest tak na prawdę siedliskiem zła, a chodzące, nadgniłe mroczne postacie nie są niczym nadzwyczajnym. W ciągu trwania całej rozgrywki, graczowi towarzyszy atmosfera niepewności i zagrożenia. W trybie gry dla wielu osób, można przeszukiwać szkołę w kilka osób!

Screeny

 

po 30 min grania moge stwierdzic ze zapowiada sie smakowicie

na roznych serwisach dostaje srednio 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt o tej grze nie pisał bo ona nie wyszła w Polsce, a co gorsze, nie ma jej nawet w wersji nielegalnej. Z tego co pamiętam to wyszła ona jakiś rok temu czy coś koło tego. Pamiętam że grałem w demko i nawet mi się spodobało. Podobieństwa do genilanego Silent Hill są oczywiste ale skoro zżyna się od najlepszych to musi wyjść coś fajnego :) Miałem nawet wielką ochotą zagrać w fulla ale nigdzie jej nie znalazłem, a jak byłem niedawno za granicą, to w sklepie z grami były tylko wersje całkowicie zlokalizowane bez języka angielskiego. I tyk przeszła mi koło nosa fajna gierka z gatunku survival-horror. Może i grafika jest w niej średnia. ale klimacik był w demku bardzo fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec grafika nie jest zla, mi sie przynajmniej podoba. napisze cos wiecej jak w nia pogram dluzej , czyli jutro pod wieczor pewnie dopiero.

w razie co napisz na GG, to ci powiem conieco o niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he, ale dałem się nabrać. Macie niezłe informacje o premierach. Dzisiaj dopiero zobaczyłem że rzeczywiście wyszła ta gierka. Autentycznie się cieszę że wreszcie sobie zagram, bo odkąd ukończyłem demko, to miałem straszną chęć w nią zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec pogralem jakies 20 min i naprawde moge powiedziec , ze gra zapowiada sie bardzo fajnie.Do sterowania uzywa sie tylko klawiatury , myszka wogle nie jest potrzebna. Juz na samym poczatku fabula dobrze sie rozwija , grafika tez niczego sobie. Gierka chodzi bardzo plynnie , jutro bede mial pewnie wiecej czasu na gre , takze moze wrzuce jakies screeny :)

Edytowane przez ranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Ja rowniez polecam,tylko,ze zagadki sa troszq ciezkie,ale giera wymiata.Mi przypadla do gustu nawet bardziej od Silent Hilla 4,czego sie wogole nie spodziewalem.Grafika bardzo dobra jak na tego typu produkcje i podobnie ja u Rangera tak u mnie wymiata w detalach na max.Przynajmniej narazie.Jak pogram dluzej napisze wiecej.Pozdro

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo dobra,tylko nie podoba mi sie w niej (to jedynie co mi sie nie podoba),ze nie gra sie jednym kolesiem tylko dwoma i ze jak jedni zgina to grasz jeszcze innymi.Dodatkowo (to ciagle ta sama wada) skoro gra sie kilkoma osobami to niech sie gra wszystkimi a nie,ze jedna musi zostac w pokoju.Gdyby nie ten mankament to gra miala by ode mnie 10/10 a tak to slabe 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć... własnie zainstalowalem OBSCURE i załączylem grę i podczas wstawki leci zaaaaje...fajna muzyka :) tylko niewiem co to za zespół śpiewa.... coś tam... jeżeli ktoś by wiedział to proszę o podanie nazwy tego zespołu i nazwy utworu. Z góry dziękuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Niedawno zaczołem grać w OBSCURE i stwierdziłem że jest ona dość trudna ale wciągająca. I mam prośbe, czy wie ktoś gdzie moge znaleźć poradniki do tej gry??

 

Pozdro! :D :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry poradnik do Obscure (ale po angielsku) jest tutaj. Polecam gamefaq bo jest naprawdę świetnym serwisem i na dodatek za darmo. A język angielski to chyba wszyscy znamy z gier komputerowych :D

 

A ja mam inną wielką prośbę - błagam o sejwy !!! Byłem w tej bibliotece gdzie spotyka się jakiegoś dyrektora czy profesorka i komp mi się posypał :mur: Musiałem zrobić formata i straciłem sejwy. Bardzo proszę o sejwy z tego miejsca jak ktoś posiada. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Gierka jest super, może Silenty są lepsze pod wieloma względami (zwłaszcza jedynka i dwójka) ale Obscure jest spoko, oceniam gierkę na 9/10.

 

PS: Ten utworek z intra to chyba Blink 182 ale nazwy piosenki nie znam,

Edytowane przez nadmundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Ello,mam pytanie.Jak tam wlaczyc tryb cooperative?Czy trzeba wejsc w extras??Jesli tak to jak uaktywnic ten tryb bez ukonczenia gry.Znacie jakies kody albo sposob wejscia w cooperative?Bede wdzieczny.Pozdrawiam

Update - juz sobie poradzilem.Trza wlaczyc pauze w czasie grania wiecej niz jedna postacia i wtedy guzik akcji i mozna grac na 2 :) Elegancko :) Teraz tylko powiedzcie mi gdzie jest solucja pl i bede super happy :) pozdrawiam

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszedlem, gra jest bardzo fajna, tylko kamera czasem lipna, bo masz przed soba potworka a nie widzisz jakiego bo kamera statyczna caly czas pokazuje co jest za toba,

ale przeszedlem bo byl dobry klimat i latwa byla, solucja jest nie potrzebna, zagadki sa proste a nie jestem mega-mozgiem, zawsze jak znajdziecie klucz to jest napisane od ktorych drzwi, malo tego, na mapce pokazuja sie notatki z zaznaczonymi miejscami gdzie trzeba cos zrobic, a wszyscy z grupki maja pod spacja umiejetnosci, jeden szybko biega, jedna dziewczyna dobrze walczy, a jakas dwojka potrafi rozkminiac czy jest cos do zrobienia w miejscu gdzie sie znajduje

 

i nie denerwujcie sie jak jakis koles wam polegnie bo bedzie ich 5-cioro, gra jest krotka, ale najlepiej zeby nie pogineli wszyscy bo w pojedynke jest troche ciezko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

przeszedlem, gra jest bardzo fajna, tylko kamera czasem lipna, bo masz przed soba potworka a nie widzisz jakiego bo kamera statyczna caly czas pokazuje co jest za toba,

ale przeszedlem bo byl dobry klimat i latwa byla, solucja jest nie potrzebna, zagadki sa proste a nie jestem mega-mozgiem, zawsze jak znajdziecie klucz to jest napisane od ktorych drzwi, malo tego, na mapce pokazuja sie notatki z zaznaczonymi miejscami gdzie trzeba cos zrobic, a wszyscy z grupki maja pod spacja umiejetnosci, jeden szybko biega, jedna dziewczyna dobrze walczy, a jakas dwojka potrafi rozkminiac czy jest cos do zrobienia w miejscu gdzie sie znajduje

 

i nie denerwujcie sie jak jakis koles wam polegnie bo bedzie ich 5-cioro, gra jest krotka, ale najlepiej zeby nie pogineli wszyscy bo w pojedynke jest troche ciezko

1464350[/snapback]

Najwazniejsze jest tylko jedno.Czy polegniecie kogos wpływa na zakonczenie??Jesli tak czy jest mozliwe przejscie gry bez zabicia ktorej kolwiek z postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem już chyba w połowie gry i skasowały mi się sejwy :mur: Niestety nikt mi nie mógł pomóc, sejwów nigdzie nie znalazłem w sieci, więc zaraz się biorę za grę jeszcze raz. Bo Obscure to bardzo fajna gierka i zgadzam się w 100% z opinią Silvera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...gdzie można znaleźć i czy wogóle można solucje bądź spolszczenie do Obscure?? Jeśli nie ma takiego czegoś jak solucje...to mam kolejne pytanie gdyż włąśnie zaciołem się i nie wiem co robić? Prosze o kontakt nr gg: 1575415 baź email: blad100@o2.pl

 

Dziękuje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...gdzie można znaleźć i czy wogóle można solucje bądź spolszczenie do Obscure?? Jeśli nie ma takiego czegoś jak solucje...to mam kolejne pytanie gdyż włąśnie zaciołem się i nie wiem co robić? Prosze o kontakt nr gg: 1575415 baź email: blad100@o2.pl

 

Dziękuje!!

1474315[/snapback]

Po pierwsze - fajne masz wyniki w 3DMarkach :D Po drugie - nie ma spolszczenia do Obscure bo i nie ma takiej potrzeby. Gierka jest prosta i przyjemna. Po trzecie - jak znasz choć troszkę język Angielski, to TUTAJ masz bardzo dobrą solucję do Obscure. Po czwarte, jak masz jakikolwiek problem to po prostu napisz tutaj, a my postaramy ci się pomóc. Kilka osób już przeszło tą gierkę więc myślę że nie będzie problemu. Ja właśnie kończę tą grę. Super gierka ! Edytowane przez nadmundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

WIDZĘ ŻE NADMUNDO PROPONUJE POMOC W PRZECHODZENIU GRY WIĘC CHCIAŁEM Z NIEJ SKORZYSTAĆ. DOSZEDŁEM DO AMHITHEATER ROZWALIŁEM TAM POTWORA NO DOŚĆ DUŻYCH ROZMIARÓW I PUŚCIŁEM TEN FILM KTÓRY GDZIEŚ TAM ZNALAZŁEM I NIE MAM POJĘCIA CO TERAZ ROBIĆ ŁAŻE PO CAŁEJ PLANSZY BEZ CELU. PROSZE O POMOC !!!!!!!!!!! Z GÓRY DZIĘKI

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dopisuje więc tutaj.

 

Mam problem związany z grafiką. Otóż, gdy wchodzę do jakiś pomieszczeń, w których sa potwory to całe to pomieszczenie pokryte jest pnączami. A przecież pnącza powinny się pojawiać dopiero wtedy, gdy potwór jest w pobliżu, a gdy zabijemmy stwora to powinny znikać. U mnie jednak pozostają. Jaka może być przyczyna? Dodam, że moja konfiguracja sprzętowa to: Athlon 2200+, GeForce 4 MX 128mb 440, 256 DDR. U kumpla, który ma te sam sprzęt chodzi tak jak ma chodzić.

 

ps. Instalowaliśmy tą samą wersję gry z jedego cd Więc to nie wina wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie!!!!

Początek gry a ja nie wiem jak ustawić kompasy na tej mapie??  <_<

Objaśnijcie o co tam chodzi albo zamieście screnna!!!!

thx  B)

1510031[/snapback]

 

 

W poprzedniej sali byla mapa na podlodze i na niej byly podane ustawienia 330* na 20*. niech cie jednak nie rusza fakt ze nie dziala. ustaw i odczekaj troszke. u mnie zaskoczylo jak zmienilam osobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...