Skocz do zawartości
beerlover

Psujące Sie Dyski.....!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

No więc sprawa wygląda tak:

Miałem dysk 80GB WD Caviar SATA. Po ok. miesiącu padł, tzn. zaczęły sie problemy ze zawieszaniem. Podczas pisania tekstu (np. teraz :angry: ), grania, a nawet użytkowania total comandera, komp zawiesza sie jakby na chwile ok. 10 sek., a pozniej znowu pracuje normalnie.... Tak jakby doczytywał.....??? Oddałem dysk i wymienili mi go na nowy Seagate Barracuda 80 GB SATA. Chodził normalnie, a po jakimś czasie to samo..... No i teraz juz nie wiem, czy mam takiego pecha i znowu sie zepsuł, czy cos sie gryzie w kompie.

Mój sprzęt:

Sempron 2800+

Abit NF7-S ver.2,0

Wiem ze ta płyta ma zablokowany mnoznik, ale jak jest w przypadku dysku na serial ATA???

2x256 Kingston dual cl3

zasilacz 400W (megakicha) ale wystarcza

radeon 9600 pro

 

Prosze o pomoc bo juz nie rozumiem co sie moze dziac.......

 

sorry nie mnoznik, tylko PCI/AGP :D

Edytowane przez beerlover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tylko jakby to były napięcia to problem by był cały czas, a nie tak nagle po jakimś czasie. Zwłaszcza, ze jak go wcześniej kręciłem to zwiekszałem napięcia na procu i na pamięciach i wszystko było ok.....

 

A napięcia są takie:

V3,3- 3,31 - 3,33

V5- 5,08 - 5,11

V12- 11,87 - 11,98

Miernika nie mam.

Edytowane przez beerlover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

No więc sprawa wygląda tak:

Miałem dysk 80GB WD Caviar SATA. Po ok. miesiącu padł, tzn. zaczęły sie problemy ze zawieszaniem. Podczas pisania tekstu (np. teraz :angry: ), grania, a nawet użytkowania total comandera, komp zawiesza sie jakby na chwile ok. 10 sek., a pozniej znowu pracuje normalnie.... Tak jakby doczytywał.....??? Oddałem dysk i wymienili mi go na nowy Seagate Barracuda 80 GB SATA. Chodził normalnie, a po jakimś czasie to samo..... No i teraz juz nie wiem, czy mam takiego pecha i znowu sie zepsuł, czy cos sie gryzie w kompie.

Mój sprzęt:

Sempron 2800+

Abit NF7-S ver.2,0

Wiem ze ta płyta ma zablokowany mnoznik, ale jak jest w przypadku dysku na serial ATA???

2x256 Kingston dual cl3

zasilacz 400W (megakicha) ale wystarcza

radeon 9600 pro

 

Prosze o pomoc bo juz nie rozumiem co sie moze dziac.......

 

sorry nie mnoznik, tylko PCI/AGP  :D

1373589[/snapback]

Witam

 

Co tu dużo mówic:

- albo masz niefart

- albo raczej to wina dysków - tajemnica poliszynela jest ze dyski SATA są niezbyt udane, bardzo często sie psują

 

Na 10 dysków tylko moze 2 mi nie pojechały na serwis !!

 

Raczej nie jest to winą sprzętu (wg mnie), radze zaniesc go na serwis i wymienic.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...