Skocz do zawartości
Qezal

Problem Z Instalacja Xp Na Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy dysku Samsung SP 120GB SATA.

 

Obecnie siedze na 2 leciwych dyskach rowniez samsunga (40gb i 20gb oba 5400), po podlaczeniu dodatkowo mojego nowego nabytku na SATA do plyty i po podzieleniu go na kilka partycji (fat32) programem Partition Magic wszystko dziala jak nalezy.

 

Na probe przegralem jakies pliki na jedna z partycji i wyglada na to ze wszystko jest ok. W systemie wykrywa go poprawnie w biosie Silicona tez.

 

Ponieważ stare dyski dosc mocno halasuja postanowilem zainstalowac system na nowym dysku SATA.

I tu zaczyna sie problem...

Nagralem ladnie sterowniki dostarczone razem z plyta (Asus A7N8X - E) na dyskietke i przystapilem do instalacji WIN XP + SP2 odchudzonego nLitem.

 

Zaraz na poczatku gdy nalezy wcisnac F6 i wgrac stery z dyskietki troche sie zdziwilem bo F6 w ogole nie reagowal, no ale potem pojawil sie ladny napis ze jesli posiadam to mam wgrac stery z dyskietki po nacisnieciu "s". Po zainstalowaniu sterownikow wybralem docelowa partycje dla nowego systemu i win zaczal dogrywac sterowniki z plyty. Nagle wyskoczyl mi komunikat ze na CD z win xp nie moze odnalesc sterownikow do SATA tych ktore teoretycznie powinny sie zainstalowac z dyskietki i instalacja nie moze byc kontynuowana.

 

Troche zdeprymowany postanowilem sciagnac ze strony asusa najnowsze sterowniki do SATA i sprobowac jeszcze raz. Jednak efekt byl ten sam.

Kolejna proba to instalacja systemu z normalnym Win XP + SP2 nie odchudzonego nLitem. Jednak i to nie pomoglo.

Postanowilem zintegrowac sterowniki do SATA z WIN XP+SP2 przy pomocy nLite'a. Wszystko ladnie sie zintegrowal. Po wrzuceniu plytki ozpoczela sie instalacja systemu. Tym razem zaden blad o braku sterownikow do SATA nie wyskoczyl. Po dograniu sterow z CD i po restarcie pojawil sie ekran z wlasciwa instalacja systemu. Juz bylem zadowolony ze w koncu sie udalo jednak po chwili wyskoczyl blad o braku jakiegos pliku systemowego na CD... pominalem ten plik jednak po chwili wyskakuje kolejny komunikat o braku kolejnego *.sys

Instalacja nie powiodla sie...

 

Probowalem jeszcze instalowac system z plytka z WIN XP+SP1a i ze sterami do SATA z dyskietki jednak w polowie wywala mi blue screen...

 

Nie wiem ocb help :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No naped jest raczej sprawny (COMBO LG) bo jeszcze dzisiaj wypalalem nim plyte i wszystko bylo ok.

 

Dodam jeszcze ze dzisiaj probowalem zainstalowac win xp+sp2 z zintegrowanymi sterami pod SATA dostarczonymi razem z plytka ale bez powodzenia. Po wstepnym dograniu sterow z plyty (ten caly proces instalacji na takim biosowym niebieskim tle heh) i po restarcie pokazuje sie ekran bootowania Windowsa Xp ale po chwili wywala blue screen zeby upewnic sie czy dysk jest poprawnie zainstalowany, czy aby nie ma na nim wirusa i zeby sprawdzic czy nie ma bledow - sprawdzalem Partition Magic i nie wykrylo zadnych wiec nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No naped jest raczej sprawny (COMBO LG) bo jeszcze dzisiaj wypalalem nim plyte i wszystko bylo ok.

 

Dodam jeszcze ze dzisiaj probowalem zainstalowac win xp+sp2 z zintegrowanymi sterami pod SATA dostarczonymi razem z plytka ale bez powodzenia. Po wstepnym dograniu sterow z plyty (ten caly proces instalacji na takim biosowym niebieskim tle heh) i po restarcie pokazuje sie ekran bootowania Windowsa Xp ale po chwili wywala blue screen zeby upewnic sie czy dysk jest poprawnie zainstalowany, czy aby nie ma na nim wirusa i zeby sprawdzic czy nie ma bledow - sprawdzalem Partition Magic i nie wykrylo zadnych wiec nie wiem.

1375525[/snapback]

 

Raczej sprawny to za mało ;p

Przegraj sobie dwie kopie jednej CD w 2 miejsca i porównaj - jak będą różnice to napęd do wywalenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...