Skocz do zawartości
mendelmax

Overclocking Na Msi 865pem2-ils?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Mam proc pentium IV 2.6 i chcialbym z niego wycisnąć coś więcej. Nie musi to być wiele, 2.8-3.0 by mnie satysfakcjonowało. Niestety mam płytę z dzikim biosem w któym nie ma żadnych pożytecznych ustawień... jak w takim razie mam zmienić FSB (aktualnie śmiga na 800) żeby coś z tego proca wycisnąć? W OC jestem całkiem początkujący i nie wiem jak się za to zabrać, więc proszę o szczegółową pomoc. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotąd mimo wszystko na braki prądowe nie narzekalem ;) A tak poza tym, to zasilacz i tak planuję kupić, ale narazie chcę wiedzieć, czy da się tego proca kręcić na tej płycie, bo w biosie (akualizowany) nie widzężadnych takowych opcji. Poza tym mówię, nie chcę z niego wiele, dodatkowe 200 MHz mnie narazie zadowoli, aż do wymiany zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie podkręcaj na tym zasilaczu, jak padnie to może zabrać np proca ze sobą :) Miałem płyte msi neo2-pls (R.I.P), na niej można było manualnie ustawić magistrale pci/agp oraz fsb, nie było z tym żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzecz w tym, że go nie ma, ale po waszych postach jestem pewien. że musze po prostu przywrócić stary bios. Tylko teraz pytanie- w instrukcji pisze, że trzeba ustawiać między 100 a 200. Jak mu dam wyżej to on to wykona? bo 200 da mi FSB 800, a takie mam aktualnie- nijak mnie to nie ustawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza zakladka w BIOSie w prawej kolumnie:

Frequency/Voltage Control

i tu mozesz zmieniac FSB poprzez CPU clock, tylko jest jedno ale.... twoja plyta oferuje maksymalnie 200MHz na FSB :D tak, wiec swojego procka nie podkrecisz nic :>

nie wiem czy w nowszym biosie mozna ustawic, wiecej, ale jesli tak to oczywiscie, ze pojdzie wiecej! :)

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas-comp, w tym rzecz, że tej opcji w moim biosie nie ma, mimo wszystko nie jestem aż tak ograniczony żeby szukając ustawiania częstotliwości nie zajrzeć do działu o nazwie "frequency". :) Myślałem po prostu, że w nowym biosie jest to gdzie indziej zakamuflowane i liczyłem na taką właśnie podpowiedź. Ale chyba macie racje, że powyżej 200 to nie poleci, wiec chyba dam sobie spokój i ew. zajmę się RAMem ;-)

Edytowane przez mendelmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w starym biosie jest na 100%, nawet ściągnąłem instrukcje obsługi do płyty i pisze jak byk, że jest :)

Możliwe, że wyłączyli te opcje w nowszym biosie :)

Jeśli chciałbyś kręcić dobrze procka to wymień płyte na ABIT IS7 lub IC7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mam tą instrukcję i nawet pamiętam, że w starym biosie ta opcja była. Skubańce ;) Kupowanie nowej plyty sobie narazie odpuszczę bo myślę czy się nie przesiąść na laptopa, a wówczas bylaby to inwestycja wielce chybiona :) Niemniej dziękuję za rade. Teraz tylko pytanie- czy jeślibym ściągnął starego biosa w którym jest ta opcja a nawet wymienił zasilacz na mocniejszy to czy da się wycisnąć z tej płyty więcej niż 200? Czy też mam sobie całkiem dać spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak zrobię, ale byłoby milo, gdyby ktos kto miał tą plytę powiedział mi, czy pociągnie ona powyżej tych 200, bo inaczej szkoda roboty z tym biosem i ryzyka które ta zmiana ze sobą niesie. No i faktycznie, będę musiał sobie zmienić zasilacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...