Skocz do zawartości
Vault

Oc Athlona Xp T-breda B 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie mam dac napiecie zeby wycisnac wiecej mhz z mojego procka ???

 

Normalnie jest to Athlon XP 2000 - T-bred B (1667 na 1,6 v)

Nie wiem czemu ale na 2,1 nie chce smigac 2500 Mhz a na 2,0v spoko chodzi 2450 :/ Gdzie robie błąd ??? Temperaturka przy 2450 i 2v = spoczynek 45oC Obcizenie 52 oC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ustawienia ?? Ja mam dokladnie ten sam procek i narazie lekko go tylko podkrecilem (2.0) ale planuje wycisnac z niego nieco wiecej :D Obecnie mam ustawione: 12.5 x 166 i napiecie ok 1.78, jedyny jaki mam problem to taki ze mam zablokowany mnoznik i niewiem zabardzo jak go odblokowac :(

Edytowane przez BusteR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52*C - przy 2V  :blink:  czym ty go chłodzisz, azotem? gdzie sprawdzałeś temperaturę? bo podejrzewam że masz grubo powyżej 60

nie wróżę długiego życia temu prockowi

1389830[/snapback]

 

yyyy nie wrozysz dlugiego zycia heh ;] mam go ponad 2 latka LOL tzn 3 juz idą :)

Czym chlodze hmm pentagram Cu 120 (2000 RPM - MAX) + wentyl szybkoobrotowy (3500 RPM) centralnie z tylu budy na proc :)

Obnizylem o 0,1v i zmnijszyla sie temp do 41 w spoczynku d 47 w stresie :)

Sprawdzam czujnikiem na MOBO (Everest HE)

 

Ustawienia (teraz )

11,5 x 212 = 2433 mhz, na 1,85v i smiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyy nie wrozysz dlugiego zycia heh ;] mam go ponad 2 latka LOL tzn 3 juz idą :)

Czym chlodze hmm pentagram Cu 120 (2000 RPM - MAX) + wentyl szybkoobrotowy (3500 RPM) centralnie z tylu budy na proc :)

Obnizylem o 0,1v i zmnijszyla sie temp do 41 w spoczynku d 47 w stresie :)

Sprawdzam czujnikiem na MOBO (Everest HE)

 

Ustawienia (teraz )

11,5 x 212  = 2433 mhz,  na 1,85v i smiga :)

1389862[/snapback]

ponad 2 lata na 2V i pytasz się czemu ci nie idzie przy 2,1V ? szybko wyciągasz wnioski

a poza tym wiesz że różnica między czujnikiem na mobo a rdzeniem, w stresie może wynieść 15-20*C ? gdybyś miał thortona to wiedział byś o czym mówie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 2 lata na 2V i pytasz się czemu ci nie idzie przy 2,1V ? szybko wyciągasz wnioski

a poza tym wiesz że różnica między czujnikiem na mobo a rdzeniem, w stresie może wynieść  15-20*C ? gdybyś miał thortona to wiedział byś o czym mówie

1389895[/snapback]

Sprostowanie... Moja poprzednia plyta dfi ad 75 (kt 333) nie chciala wogole pobawic sie tym procem, ale od niedawna mam abita i teraz daje rade, a pozatym od kilku dni mam nowy zasilacz :) bo tamten x-power 400w to byl szajs i nie chcialem podnosic o tyle napiec (co oznacza ze nie chodzil na 2v przez 2 lata) ... (bo nawet nie dawal rady ;] )

Edytowane przez Vault

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odblokowac sie nie da

jak sie nie da ?? czytajac chyba nawet pewne tematy tu na forum slyszalem ze sie da, robi sie to jakos miekkim olowkiem laczac mostki, ale wlasnie niewiem dokaldnie jak wiec dlatego sie zapytalem :) no chyba ze cos mi sie pokrecilo :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tej płycie napięcia nie kończą sie na 2.0V??

1391718[/snapback]

 

Of course ze nie ! wczesniej napisalem ze chcem go puscic na 2,1v.

 

Ktos pomoze czy mam nowy topic zalozyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera ale expertow tu sie nazbiegalo, wiedza wszystko o napieciach temperaturach o odblokowywaniu mnoznika nie wspominajac. doradzam wam wszystkim doglebna lekture forum zanim zaczniecie takie bzdury wypisywac.

 

a co do procka to tak juz jest ze im blizej konca procka tym trudniej zdobyc kazdy mhz. o ile w polowie 0.1V moze ci dac kilkaset mhz to przy koncu jak widac moze ci nie dac nawet tych 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera ale expertow tu sie nazbiegalo, wiedza wszystko o napieciach temperaturach o odblokowywaniu mnoznika nie wspominajac. doradzam wam wszystkim doglebna lekture forum zanim zaczniecie takie bzdury wypisywac.

 

1394744[/snapback]

to złóż kandydaturę na modera jak taki spec z ciebie, a następnym razem argumentuj takie wypowiedzi bo krytykować to akurat każdy potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to złóż kandydaturę na modera jak taki spec z ciebie, a następnym razem argumentuj takie wypowiedzi bo krytykować to akurat każdy potrafi

1396725[/snapback]

 

widzialem filmik gdzie jacys kolesie podkrecaja DURONA do K.I.L.K.U GHZ ...

Mnie ososbiscie galy wyszly z orbit jak to zobaczylem i wtedy doszedlem do wniosku ze ... moim celem na tym procku bedzie 2500 mhz ale nie moge dojsc stabilnie do tego pulapu wiec jak ktos ma pomysl jak kto zrobic, lub zna jakis rzetelny sajt niech zapoda adres :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem filmik gdzie jacys kolesie podkrecaja DURONA do K.I.L.K.U GHZ ...

Mnie ososbiscie galy wyszly z orbit jak to zobaczylem i wtedy doszedlem do wniosku ze ... moim celem na tym procku bedzie 2500 mhz ale nie moge dojsc stabilnie do tego pulapu wiec jak ktos ma pomysl jak kto zrobic, lub zna jakis rzetelny sajt niech zapoda adres :)

1399578[/snapback]

Ke? Do kilku tzn do ilu? :lol: Czy nie pomyslales, ze to juz koniec dla twojego proca i stabilnego 2500MHz nie wyciagniesz? Zadbales tez o efektywne chlodzenie innych elementow na plycie? Przy takim O/C twoj pentagram tez jest juz za slaby :mur: A co do rzetelnego sajta to podam ci prosze bardzo pod tym adresem znajdziesz wszystkie potrzebne informacje do wycisniecia siodmych potow z twojego proca tylko musisz uzyc glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ke? Do kilku tzn do ilu? :lol: Czy nie pomyslales, ze to juz koniec dla twojego proca i stabilnego 2500MHz nie wyciagniesz? Zadbales tez o efektywne chlodzenie innych elementow na plycie? Przy takim O/C twoj pentagram tez jest juz za slaby :mur: A co do rzetelnego sajta to podam ci prosze bardzo 1399605[/snapback]

 

to jest jedyny temat dot tych prockow kolego, a pozatym na cpudatabase jakis kolo podkrecil proca do 2700 wiec BEZ SCIEMY i jak nie znasz zadnej stronki to nic nie pisz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest jedyny temat dot tych prockow kolego, a pozatym na cpudatabase jakis kolo podkrecil proca do 2700  wiec BEZ SCIEMY i jak nie znasz zadnej stronki to nic nie pisz ...

1399620[/snapback]

Po pierwsze, ze koles z cpudatabase wykrecil 2700MHz to nie znaczy, ze tobie uda sie wykrecic stabilne 2500MHz. Po drugie nie samym napieciem procesor "zyje" i zawsze gdzies jest ta granica (od poczatku topiku tylko o napiecie Vcore pytasz ). Juz to napisal [hS.4f] Logan, ale powtorze: Podniesienie napiecia przy ostrym kreceniu o 0,1V moze nie dac nawet 1MHz wiecej :mur: Po trzecie ludzie moduja (vmody, chlodzenie mosfetow, NB, SB itd)) swoje plyty zeby wydusic jak najwiecej ze swojej maszynki. Po czwarte do osiagania bardzo wysokich wynikow O/C ludki stosuja WC, a co niektorzy FC, Prometeie itd. Ty uzywasz pentagrama ktory przy takim taktowaniu i napieciu juz nie radzi sobie z odprowadzaniem ciepla wydalanego przez cpu.

Moze ta lektura lub ta ci pomoze.

 

UPDATE

Sam posiadam T-breda B 2000+ i na boxowym coolerze udalo mi sie wycisnac max 2300MHz, nawet nie wiem czy do konca stabilne bo proc sie grzal niesamowicie (testowane tylko na superpi 16MB) I wiem, ze bez odpowiednich modyfikacji nie pojdzie mi wiecej, a moze byc tak ze zastosowanie super chlodzenia, wysokiego napiecia na procu, pamieciach i chipsecie moze nie przyniesc wzrostu o 50MHz.

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, ze koles z cpudatabase wykrecil 2700MHz to nie znaczy, ze tobie uda sie wykrecic stabilne 2500MHz. Po drugie nie samym napieciem procesor "zyje" i zawsze gdzies jest ta granica (od poczatku topiku tylko o napiecie Vcore pytasz ). Juz to napisal [hS.4f] Logan, ale powtorze: Podniesienie napiecia przy ostrym kreceniu o 0,1V moze nie dac nawet 1MHz wiecej :mur: Po trzecie ludzie moduja (vmody, chlodzenie mosfetow, NB, SB itd)) swoje plyty zeby wydusic jak najwiecej ze swojej maszynki. Po czwarte do osiagania bardzo wysokich wynikow O/C ludki stosuja  WC, a co niektorzy FC, Prometeie itd. Ty uzywasz pentagrama ktory przy takim taktowaniu i napieciu juz nie radzi sobie z odprowadzaniem ciepla wydalanego przez cpu.

Moze 1400081[/snapback]

 

No BA szeryfie :) czegos takiego wlasnie bylo mi potrzeba :) a co do chlodenia elementow w budzie mam nieeezly przeciag w srodku :) mosfety sa prawie ziimne bo z palucami sie tam pchalem, ale PLL hmm musze zalukać :)

 

No to mozna skonczyc temat :)

dzieki wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...