Skocz do zawartości
siwyyy

Gwarancje Na Dyski...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z gwarancjami dysków seagate w sklepach(internetowych i naziemnych) piszą 3lata a na allegro są aukcje co dają 5 lat...

Poza tym wszystcy inni producenci(poza hitachi 2lata) dają 36 miesięcy.

 

Czy spotkaliście się ze sklepem najlepiej internetowym gdzie dają 5 lat na seagaty...

Miałem brać hitachi sata160GB ale teraz się zastanawiam ze względu na tą gwarancje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu czytałem że znane firmy produkujące HDD miały dawać 1 rok gwarancji.

Rok temu kupiłem Baracuda 120Gb/7200 dostałem 3 lata gwarancji.

W listopadzie nabyłem Baracuda 80Gb/7200 2 lata gwarancji.

To sam też jestem ciekawy jak jest z tymi gwarancjami

Ale 5 lat, nie chce mi się wierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z gwarancjami dysków seagate w sklepach(internetowych i naziemnych) piszą 3lata a na allegro są aukcje co dają 5 lat...

Poza tym wszystcy inni producenci(poza hitachi 2lata) dają 36 miesięcy.

 

 

1387835[/snapback]

5 lat maja np Raptorki WDC.. Ktos chyba za bardzo ubarwil opis - albo sam daje dodatkowa gwarancje i podejmuje sie serwisu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem, jakie dają gwarancje producenci

Fakt w sklepach to już bywa różnie no ale zawsze po 36miechach(sklepowa gwarancja) przez dwa lata możemy spać spokojnie(ew wysyłka do producenta) w przypadku seagate i samsunga...

 

Tu więcej o tym i na dodatek bardzo ciekawy test...

 

W zawiązku z powyższym jestem raczej przekonany do samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem, jakie dają gwarancje producenci

Fakt w sklepach to już bywa różnie no ale zawsze po 36miechach(sklepowa gwarancja) przez dwa lata możemy spać spokojnie(ew wysyłka do producenta) w przypadku seagate i samsunga...

 

1387954[/snapback]

Od pewnego czasu w Prolinie wszystkie dyski Seagate objete sa 5-letnia gwarancja

http://sklep.proline.pl/shop.php?id=shopma...ogrupa=produkty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja z infolinii samsunga:

 

w POLSCE nie 5 lat a 3 lata i to od daty PRODUKCJI a nie ZAKUPU.

 

takze polski klient jest traktowany inaczej niż np anglik

 

proponuje akcje pt. wyslij mail do samsunga (z uwzglednieniem informacji o oburzeniu na forum w kwestii traktowania polskich klientow jako gorszych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dostales nowy dysk, zanaczam nowy to gwarancje biegnie ci od poczatku. Czyli 3 lata od momentu wydania dysku z magazynu od producenta.

Jesli twoj dysk jakos udalo sie naprawic to gwarancja jest przedluzana tylko o ten okres przez ktory dysk byl w serwisie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moze producent dysków zastrzega sobie wlasnie takie postepowanie. NIe dam sobie za to glowy uciac że wszystkie firmy musza dac nowa gwrancje, ale wiem ze jak reklamowalem karte graficzna i dali mi nowa to dostalem tez nowa gwarancje na nia. Z napedem LG tez tak mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...