Skocz do zawartości
ojciecpio

Problem Z Wentylatorem Do Vga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem,

kupiłem sobie wentylator Revoltec RS003(http://sklep.benchmark.pl/pelny_9223.html) podłączyłem go, wszystko git, tylko szumi. Moge go podłączyć albo przez kable od zasilacza (przejsciówka), albo normalnie do karty graficzmej albo do System Fana. Kreci się na 4500rpm, temp jest 30C tylko więc mógłbym obniżyć mu obroty, nie?

 

Kto mi powie jak to zrobić? :mellow:

 

PS: nie znalazłem takiego tamatu...serio!

Edytowane przez ojciecpio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on sie kreci 6000rpm :/

cos ci chyba szwankuje skoro masz te 4500, wiem bo mam ten sam, tylko niebieski [roznia sie rozstawem otworow].

 

Dyskutowalbym o poziom halasu jaki wydziela ten wentylator, jak dla mnie 25decybeli przy 6000 obrotach/minute to naprawde malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on sie kreci 6000rpm :/

cos ci chyba szwankuje skoro masz te 4500, wiem bo mam ten sam, tylko niebieski [roznia sie rozstawem otworow].

 

Dyskutowalbym o poziom halasu jaki wydziela ten wentylator, jak dla mnie 25decybeli przy 6000 obrotach/minute to naprawde malo.

1393176[/snapback]

Tak tak....pomyliło mi się, on chodzi coś koło 6000, ale ty masz inny model. Ja zaryzykowałem i kupiłem ten najdroższy. On też ma 22dB ale świszczy...wydaje taki dźwięk o dużej częstotliwości, który strasznie wkurza, bo go słychać na cały pokój. Obniżałem napięcie z 12v na 9v przez przejsciówke, ale świst pozostał....troche mniejszy, ale jest. Spróboje oddać ten shit z powrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one nie powinny swiszczec.

Moj szumi, ale to przeciez wentyl :)

 

Ale tak jak mowie, nawet ten najnowszy revoltec przystosowany pod wsyzstkie karty ma ten sam silniczek a rozni sie od tych 2och jedynie wieksza powierzchnia przyjmujaca cieplo i wieksza o 4 iloscia radiatorkow.

 

PS: Drozszy? One sa w tej samej cene [zrodlo: 4max, cooling.pl]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...