Skocz do zawartości
Cooli

3com Corebuilder 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Może trochę smieszne pytanie, ale bede wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Mam właśnie takie cudo przed sobą i o ile mi wiadomo jest to switch zarządzalny. tylko po raz pierwszy mam do czynienia z czymś takim i nie wiem nawet jak się na to urządzenie zalogować i jak się z nim komunikować. Trzeba mieć jakiś specjalny soft??(pewnie tak, ale jaki i skąd go można zdobyć), proszę o jakąś pomoc, linki i podpowiedzi. zgóry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez Cooli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę smieszne pytanie, ale bede wdzięczny za  jakąkolwiek pomoc. Mam właśnie takie cudo przed sobą  i o ile mi wiadomo jest to switch zarządzalny. tylko po raz pierwszy mam do czynienia z czymś takim i nie wiem nawet jak się na to urządzenie zalogować i jak się z nim komunikować. Trzeba mieć jakiś specjalny soft??(pewnie tak, ale jaki i skąd go można zdobyć), proszę o jakąś pomoc, linki i podpowiedzi. zgóry dzięki za odpowiedzi

1393304[/snapback]

na pewno ma toto port konsoli - zwykly rs232 - 9 pin. podlacz sie przez to do twojego portu rs232 i odpal dowolny program emulujacy terminal (np hyperterminal z windowsa). ustawienia terminala to 9600 bodów, 8bit bez parzystosci 1bit stopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do switcha można też dostać się po skrętce przynajmniej w moim Cisco Catalystach 2500

1393874[/snapback]

tylko jak ustwaie połączenie przez TCP/IP to prosi o podanie adresu hosta i nie zabardzo wiem jaki adres wpisać :-| , będe wiec chyba musiał próbować przez kabelek RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...