Skocz do zawartości
DoThAn

Athlonxp 2500+ Barton 85 Stopni

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

wstyd się przyznać ale chyba dzić świadomie katowałem swojego proca coś mnie podkusiło zeby załozyć cooper shima i założyłem jakiś mi został ze starego durona posmarowałem srebrną pastą itp. włączam kompa wchodze do biosu i ustawiam fsb nagle sie komp wyłączył to ja go ponownie włączyłem i tak zerknąłem na temperaturke i tam na czerwono 85 stopni i nagle znowu padl w[ciach!]iłem sie na maxa zdjąłem coopershima i włączam ponownie i nic komp nie wstaje sciągnolem radiator wyciągnolem proca a tam ani śladu włązyłem i zadziałał ale temp w spoczynku 44 stopnie :(

 

moje pytanie czy bartony maja zabezpieczenie termiczne?

 

windows sie uruchomil podzialal temp wynosiła 52 stopnie czy to juz dobity procesor??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flinston

 

Ok dziekuje tylk ze Wiesz dlamnie to duzo bo wczesniej prz starcie mialem 37 stopni i tak dochodzilo do 43 44 w spoczynko a w strecie nigdy 50 nie przekraczalo

 

a czy athlony bartony maja jakies zabezpieczenie termiczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flinston

 

Ok dziekuje tylk ze Wiesz dlamnie to duzo bo wczesniej prz starcie mialem 37 stopni i tak dochodzilo do 43 44 w spoczynko a w strecie nigdy 50 nie przekraczalo

 

a czy athlony bartony maja jakies zabezpieczenie termiczne?

1395742[/snapback]

procki na socket A nie mają zabezpieczeń termicznych, za to takie zabezpieczenia posiadają płyty główne, dlatego przy 85 stopniach wyłączył Ci się komp - zadziałało zabezpieczenie. Poza tym jesteś pewny, że ten coppershim, którego zakładałeś pasuje na bartki? Sądząc po tym, że pisałeś wcześniej o duronie, to chyba nie bardzo? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djsaint tak oczywiście masz racje rdzeń bartona jest niższy niż w durakach morgan i stąd ten skok temperatury teraz nie mam plyty glownej od socket a tamta byla pozyczona no ale wczoraj procesor dzialal jakies 8 minut i mial 51- 52 stopnie i tak sie obawiam czy nie bedzie sie zawieszać itp. czekam az oddadzą mi płyte z serwisu a i tak zamierzam sie przesiąść na s. 754 tyle ze bartka z moim spire i płytż zawsze moge puścić za te 400 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procki na socket A nie mają zabezpieczeń termicznych, za to takie zabezpieczenia posiadają płyty główne, dlatego przy 85 stopniach wyłączył Ci się komp - zadziałało zabezpieczenie. Poza tym jesteś pewny, że ten coppershim, którego zakładałeś pasuje na bartki? Sądząc po tym, że pisałeś wcześniej o duronie, to chyba nie bardzo? :-|

1395759[/snapback]

 

 

Pozwol, ze nie zgodzę się z Tobą. Procesory na socket A oczywiście posiadają diode termiczną. Już palomino ją posiadało. Co prawda na początku nie działało za dobrze ale potem to udoskonalono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadaja diode termiczna, ale same z siebie ( mozna powiedziec ) nie obsluguja jej. To do plyt zalezy czy kop sie wylaczy gdy temp przekroczy "magiczna bariere".

CPU nie ma tu nic do rzeczy, dla niego temp pracy jest rzecza pomijalna :wink: .

 

A co do temperatur to ja ne wiem jak wy chlodzicie swoje cpu ze w iddle macie 52 stopnie :mur: Naprawde zainwestujcie w dobry przeplyw powietrza. Ja na swoim coolerku ( mozna powiedziec ze na whisperrocku ) mam w stresie 45 stopni a w iddle 38-39 . ( 11x210 na 1,7V ). Dobra rozne plyty roznie podaja temperatury ale raczej roznica nie powinna wynosic 12 stopmi w stresie :mur: :mur: Oczywiscie wszystko zalezy od obrotow wiatraka, ja mam 2180.

 

EDIT: dla kolegi nizej :wink: Asus tez kozysta

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwol, ze nie zgodzę się z Tobą. Procesory na socket A oczywiście posiadają diode termiczną. Już palomino ją posiadało. Co prawda na początku nie działało za dobrze ale potem to udoskonalono.

1395814[/snapback]

A to dobre, bo fakt istnienia diody termicznej nie jest równoznaczny z istnieniem zabezpieczenia termicznego :lol: Niestety z diody w CPU nie kożysta większość płyt głównych pod socket A (wyjątek np. Soltek). Dioda podaje realną temperaturę rdzenia i tyle. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dobre, bo fakt istnienia diody termicznej nie jest równoznaczny z istnieniem zabezpieczenia termicznego  :lol: Niestety z diody w CPU nie kożysta większość płyt głównych pod socket A (wyjątek np. Soltek). Dioda podaje realną temperaturę rdzenia i tyle.  :mur:

1395855[/snapback]

Napisałeś, że procesory na socket A nie posiadają zabezpieczenia termicznego a to nie prawda. Osobiście sprawdzałem to właśnie na Solteku 75DRV5 i athlonie 2400+ t-bred, poza tym można to wyczytać w specyfikacji procesorów. Kwestia współpracy diody z płytą główną i jej skuteczność to już inna bajka. Oficjalnie procesory AMD posiadają zabezpieczenie termiczne i nie widze w tym nic śmiesznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlony na Socket A nie posiadaly zabezpieczenia termicznego, zreszta napisal to wczesniej djsaint.

 

Posiadaja one diode, to prawda, ale dioda nie wylacza procesora, ani go nie zwalnia w momencie przegrzania CPU. Za to odpowiadaja uklady na mobo, ktore kontroluja temp diody i gdy ta przekroczy graniczna wartosc wylaczaja PC-ta. Sam procesor nie spowalnia swojej pracy, nie monitoruje wlasnej temperatury, ma on tylko "wmontowana" diode, ktora sluzy mobo do sprawdzania temp rdzenia.

 

Jezeli plyta nie obsluguje diody, albo inaczej jezeli plyta nie obsluguje "zabezpieczenia termiczneg cpu" to procek sie po prostu przegrzeje i zniszczy.

za zabezpieczenie termiczne w cpu rozumiec trzeba "malenki uklad we wnetrzu cpu" ktory czuwa nad zdrowiem procesora.

 

@Xavras Wyżryn

Oficjalnie procesory AMD posiadają zabezpieczenie termiczne i nie widze w tym nic śmiesznego.

 

Posiadaja ale na s754, s939 i s940 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oke dzięki za odpowiedzi jak dostane swoja płyte do napisze co i jak jest z procem ale wg mnie to płyta niewyłączyła sie dlatego ze temp była 85 stopni bo gdyby tak było to musiała by być to reakcja natychmiastowa a ja jak włązczyłem hardware monitor i spojrzałem to pomyślałem ze to jakies przeklamanie i tak z 10 sekund mineło a przed tym jesszcze ustawiałem timingi dla pamięci to też jakieś 10 sekund a proca powiedzmy przez 15 sekund był piekielnie gorący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dobre, bo fakt istnienia diody termicznej nie jest równoznaczny z istnieniem zabezpieczenia termicznego  :lol: Niestety z diody w CPU nie kożysta większość płyt głównych pod socket A (wyjątek np. Soltek). Dioda podaje realną temperaturę rdzenia i tyle.  :mur:

1395855[/snapback]

 

Do wyjątków dolicz też ABITA NF7 i AN7 - też podają dane uzyskane z diody...

Idle ok 43-45, Load 49-52.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nf7 nie podaje z diody a w dodatku nie wiadmo skad ten odczyt sie bierze ;) szkoda tylko ze diody zazwyczaj sa malo dokladnie wykonane .... to juz inna bajka

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...