Skocz do zawartości
yonash

Akasa Kontra Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!!

Mam do Was (jako ze jestescie wiekszymi wyjadaczmi w tym temacie niz ja) prosbe. Mianowicie chcial bym dzieki Waszej opinii kupic zasilacz. Zeby bylo wiadomo co i jak przedstawie moj konfig:

Amd Axp 11x200 1,7v

epox 8rda3i

2xddr 400mhz

radeon 9600pro

WD caviar 40Gb

Cd-rum :D

SB live! 5.1

dodatkowo bradzo czesto kierownica pod usb

3x wentyle "80"

+ kilka innych czasem uzywanych "dupereli" :razz:

jako ze moj Modecom-feel 300W nie daje powoli rady, chce kupic zasilacz. Z przyczyn nie zaleznych ode mnie do wyboru mam <TYLKO> te dwa:

1. FORTRON FSP400-60THN

2. AKASA AK-P460FG-BL

I tu pytanie do Was - ktory lepszy i "w dwóch słowach" dlaczego lepszy.

Nie wiem czy moj procesor "ciagnie" z lini +5v czy z lini +12v (a moze to od plyty zalezy) wiec nieststy nie wiem ktory wybrac. Troszke poszukalem, poczytalem ronze testy, jednak moja wiedza na ten temat jest mocno ograniczona. :oops:

Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ile masz na zaiłkę hajsu?" a co za roznica:

"Z przyczyn nie zaleznych ode mnie do wyboru mam <TYLKO> te dwa"

1395651[/snapback]

Dokladnie tak. Ja osobiscie(fizycznie) tego zasilacza nie kupuje, dlatego moge wybrac tylko z tych dwóch wyżej podanych. Nie zmienia to jednak faktu, że ja bede tego zasliacza używał - latego proszę Was o poradę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moj procesor "ciagnie" z lini +5v czy z lini +12v (a moze to od plyty zalezy) wiec nieststy nie wiem ktory wybrac.

1395525[/snapback]

Z tego co pamietam to w Epoxie 8RDA3i jest tak, że jeżeli masz rev. płyty wyższą niż 2.0 to płyta zasila procka z lini 12V, natomiast w przypadku starszej płyty ( niższa rewizja) procek zasilany jest z lini 5V.

Zresztą można zobaczyć czy płyta ma dodatkowe 4 pinowe gniazdo ATX 12V -

jeśli ma - to procek zasilany jest z 12V i odwrotnie :(

Co do wyboru zasilacza - logiczne jest wybrać ten model , który ma większy prąd na tej lini z której zasilany jest procesor.

Nie znam AKASY ale do Twojego configu w zupełności wystarczy Fortron nawet 300Wat, niezależnie od lini zasilającej procek.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru zasilacza - logiczne jest wybrać ten model , który ma większy prąd na tej lini z której zasilany jest procesor.

 

1397309[/snapback]

Hm... Akurat oba te zasilacze maja dwie linie 12v i oba maja na "pierwszej" 14A i na "drugiej" 15A. wiec ciezko wybrac. :mur: No ale przeciez ktorys z nich musi byc lepszy/gorszy od drugiego. Pytanie tylko ktory........ :mellow:

Edytowane przez yonash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epoxy biorą zasilanie dla procków z 5V. W obu zasiłkach ta linia jest stosunkowo słabiutka, ponieważ bardziej przystosowane są do zasilania procka z +12v. Mocniejszą piątkę ma Akasa. Jeśli już miałbyś kupować to ten model.

Ja na twoim miejscu poszukał bym bardziej tradycyjnego zasilacza tylko z 1 linią +12V za to z mocniejszą linią +5V. W innym wypadku komfort użytkowania zasiłki bedzie porównywalny z kupnem zwykłej, średnije jakości zasiłki 300W, bo takie parametry mają oba modele na interesujących nas liniach 3,3v i 5v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :wink: Sprawdziłem miernikiem. BTW: Marketingowy bełkot ze strony Epoxa.

• Multiphase power solution for increased stability, including 12v supply adaptation for CPU
Edit: NF7 to rzeczywiście lepszy wybór, głównie ze względu na Multiphase (2 :lol:) power solution u Epoxa Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Hm... Czyli jednak moja plyta zasila procka poprzez 12v tak?? Jesli to prawda to chyba raczej wezme ta Akase, nawet niezle recenzje czytalem o niej. A co do tego 12v to PASZCZU jestes pewien? bo chce dzis dokonac wyboru wiec wolał bym byc pewny :rolleyes: .

A propo: naprawde Tagany podnoszą temperature na poroc. i wewnatrz obudowy??.

Bo jest jeszce mozliwosc zakupu Tagana(o ktorych zawet ja wiem ze sa naprawde dobre), a dokoladnie - TAGAN TG380-E01 . Wszedzie te tagany sa z literka U01 a ten jest E01 wiec nie wiem o co chodzi.

Pozdrawiam serdecznie i jednoszesnie przepraszam za ciągle zawracanie glowy ale naprawde nie mam sie do kogo zwrocic z tymi pytaniami.

Edytowane przez yonash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem napisać że mój 8RDA3i bierze zasilanie z lini 12V - ale widzę że koledzy już tą kwestię wyjaśnili. :D

 

Co do Tagana E01 to pewnie chochlik drukarski, zailnkuj - gdzie ten model znalazłeś ???.

Co do podnoszenia temperatury przez Tagany - te zasilacze są ciche, wentylatory krecą do 50% mocy na 500obr/min - stąd mały ogólny przepływ wyciąganego powietrza z budy i stąd wynika zaobserwowane poniesienie temperatury procka itp.

 

Co do dwócjh lini w zasilaczach - nie przejmój sie tym - Twoja płyta i tak je mostkuje - więc możesz sobie sumować amperaże L1 +L2.

Nie chce mi się tu pisać szerzej o tej kwestii. :blink:

 

IMHO - jeśli zależy Ci także na ciszy - to wybór Tagana będzie chyba najlepszy.

Pozdro.

Edytowane przez zgk5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Tagana E01 to pewnie chochlik drukarski, zailnkuj - gdzie ten model znalazłeś  ???.

1399121[/snapback]

Link to tego tagana:

http://www.grosbill.com/1/10704/alimentati...tie%2036%20mois

i to raczej nie chochlik drukarski bo mozna ten zasilacz znalezc w innych miejscach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link to tego tagana:

1399819[/snapback]

Rzeczywiście - to nie chochlik - w zagranicznych sklepach internetowych Tagan 380 E01 jest w sprzedaży. :lol:

Czym się różni techniczne model E01 od U01 - tego niestety nie wyczytałem - oprócz tego - że model E01 jest droższy o około 1 Euro od U01.

Myślę, że wszyskie omawiane w tym topicu zasilacze są dobrej klasy i trudno wskazać tego "najlepszego".

Pozdro.

 

Ps. Moderacja działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...