Skocz do zawartości
Sivy(R)

Msi K8n Neo4 Platinum + A64 3000+ I Slaby Oc

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety :( maksymalnie w windowsie 230mhz probowałem juz z jedna pamiecią, róznymi ustawieniami ht, róznymi napieciami i nic :(

Może kolejne biosy coś poprawią :mur:  :mur:

1430210[/snapback]

zmien HTT na 1x u mnie tak chodzi, reszte zluzuj zeby nie blokowalo ( mem na tyle, zeby po podkreceniu zostalo jeszcze troche do nominalnych, potem mozesz krecic pamiec, najpierw znajdz MAX HTT, timingi tez daj nizsze) podnies napiecie na procku, powalcz jeszcze. Pamietaj zeby tak ustawic opcje w BIOSie zeby po podkreceniu wszystko bylo OK.

Ale i tak 230 to juz jakis plus :) 15% za FREE :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zrobiłem tak jak mi poradziłeś i po prostu rewelacja

ht zmieniłem na 1

pamieć różnie ale najlepiej było na 166Mhz

napięcie procesora 1,5V

i po wielokrotnym szukaniu myślę że znalazłem optymalne rozwiązanie mianowicie:

9,0 * 267Mhz = 2403Mhz. :D

Włączyłem 3dmarka03 i włączyłem test procesora wynik 1031 podczas gdy na standardowych ustawieniach 9,0 * 200 Mhz, pamięci 200Mhz, napięciu 1,4V wynik 821

Co pokazuje 25% wzrost wydajności. Szkoda tylko, że to wyłącznie w windowsie i nie moge sobie tego ustalić na stałe w biosie no ale jak już wcześniej pisałem poczekamy na lepsze biosy które może coś zmienią. Zapomniałbym napisać że przy ustawieniach 9*278 = 2506Mhz :lol: system pracował stabilnie ale tylko przy ogladaniu stronek bo 3dmark mi się zawieszał.

a teraz mam drugą sprawe czy idzie jakoś wyciszyć ten wentylatorek na czipsecie bo strasznie wyje. może jakiś dobry radiator się znajdzie tylko nie za duży bo karta pci-x jest prawie przy samym czipsecie

 

Na koniec muszę ci Sivy® podziekowac za pomoc bo jednak idzie cos zrobic na tej plycie :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zrobiłem tak jak mi poradziłeś i po prostu rewelacja

ht zmieniłem na 1

pamieć różnie ale najlepiej było na 166Mhz

napięcie procesora 1,5V

i po wielokrotnym szukaniu myślę że znalazłem optymalne rozwiązanie mianowicie:

9,0 * 267Mhz = 2403Mhz.  :D

Włączyłem 3dmarka03 i włączyłem test procesora wynik 1031 podczas gdy na standardowych ustawieniach 9,0 * 200 Mhz, pamięci 200Mhz, napięciu 1,4V wynik 821

Co pokazuje 25% wzrost wydajności. Szkoda tylko, że to wyłącznie w windowsie i nie moge sobie tego ustalić na stałe w biosie no ale jak już wcześniej pisałem poczekamy na lepsze biosy które może coś zmienią. Zapomniałbym napisać że przy ustawieniach 9*278 = 2506Mhz  :lol:  system pracował stabilnie ale tylko przy ogladaniu stronek bo 3dmark mi się zawieszał.

1430756[/snapback]

No to SUPER :D to juz lepiej niz 230 :) zeby uzyskac wiecej chlodz dobrze chipset, ta druga temperatura ktora pokazuje CodeCenter ( SYS TEMP ) to nie jest temperatura Chipset'u tylko 'otoczenia'. Dotknij sobie tego radiatorka po grzniu chwilowym, mozna sie poparzyc :)

a teraz mam drugą sprawe czy idzie jakoś wyciszyć ten wentylatorek na czipsecie bo strasznie wyje. może jakiś dobry radiator się znajdzie tylko nie za duży bo karta pci-x jest prawie przy samym czipsecie

1430756[/snapback]

W 1430756[/snapback]

hehe ciesze sie ze moglem pomoc, ja spedzilem tylko 2 dni na przeczesywaniu for internetowych (hehe oba w pracy :) ) i sie troche dowiedzialem to sie ta wiedza podzielilem, zawsze ktos bedzie mial taki sam problem, od tego jest przeciesz forum :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sivy® zapomniałeś dodać że ten problem mają płyty rev 2

1433838[/snapback]

a gdzie to wyczytales ?? bo ja mam ver.1 i nie widze zeby wyszly ver.2

co do coolerka na nb to jest identyczny z moim revoltec :) - jaki ma kolor podświetlenia i ile kosztuje ?

1433838[/snapback]

ano wyglada tak samo :)

Podswietla sie chyba na jakis pomarancz, nie za bardzo widac bo mam Silencera zamontowanego i troche zaslania :)

Wiecej fotek nizej, troche bylo jazdy z zamontowaniem jego, 2 podejscia byly, bo jak sie okazalo to jakis maly pierdlnik zawadzal troche( dolny prawy rog ) i troche trzebabylo go tam przyciac. "Zaczep" od zlacza PCX tez zawadzal, coolerek jest troche wyzszy niz bylo miejsca i trzebabylo te zeberka pod ta zapinka troche skrocic :)

Coolforce1 141K

Coolforce2 123K

Coolforce3 57K

Coolforce4 85K

Coolforce5 101K

 

a kupilem to w 4speed.pl 39pln

 

Ale jednak jest troche glosny, znaczy nie duzo, ale nieslyszalnego nie da sie niego zrobic i zeby dobrze chlodzil chipset. Narazie go skrecilem na jakies 4k rpm, ale mam zamiar zrobic sobie jakas regulacje zeby jak przegladam www/news/etc to go skrecac na nizsze obroty. Proc juz tak chodzi, skrecam to na jakies 1.2GHz i mam 800 rpm i cisze :)

 

Pozdrawiam

edit: kill all emots :D

Edytowane przez Sivy(R)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o problemach z przekroczeniem 219 było na XS ktoś właśnie pisał że rev 2 mają tego buga i żeby uważać

 

revoltec pasował idealnie o nic nie zawadzał z tym że ja wywierciłem 2 otowy żeby rdzeń chipsetu był idealnie na środku :)

 

w tej chwili chodzi na 7V i go nie słychać - spokojnie wystarcza do szyny 330 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o problemach z przekroczeniem 219 było na XS ktoś właśnie pisał że rev 2 mają tego buga i żeby uważać

1434088[/snapback]

ale rev jakiego modelu plyty dokladnie ? masz moze linka do tego posta ?

revoltec pasował idealnie o nic nie zawadzał z tym że ja wywierciłem 2 otowy żeby rdzeń chipsetu był idealnie na środku :)

1434088[/snapback]

ja tez wiercilem, bo nie wiem kto projektowal ta plyte i dal rozstaw otworow 60mm, nigdzie nie ma takich coolerow, albo sa 55 albo 80 :/ mi troche zawadzal o ta zapinke, widac jest wyzszy od revolteca, i na dole jakis ukladzik byl za blisko, niby nie dotykal, ale 1mm przestrzeni to troche za malo, moglo by sie zewrzec wiec skrocilem go tam troche :)

w tej chwili chodzi na 7V i go nie słychać - spokojnie wystarcza do szyny 330 :)

1434088[/snapback]

no to slicznie :) a jakie masz chlodzenie w budzie i na karcie ? jak bedziesz sie chcial go pozbywac to daj znac :)

Jak gdzies sie pokaze w moich okolicach to moze go zmienie, ale widmo wyciagania calych bebechow zniecheca :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Chcialbym wrocic do tematu MSI K8N + CBBID = problem z FSB powyzej 219 MHz.

Sam jestem dotkniety tym problemem, to co udalo mi sie zrobic to kombinowanie z Clockgenem, a wczoraj jeszcze z BIOSem. Przy HTT x1 udało mi się puścić procka (A64 3000+) synchronicznie z RAMem na 9x255. Zdarza się, że system nie wstaje za pierwszym razem, ale i tak jest znacznie lepiej.

Dziś pewnie pokombinuje z niższym mnożnikiem i wyższym FSB oraz puszczę pamięci asynchronicznie, bo nie wiem, czy tyle wytrzymają (Hynix D43 PC3200).

:mur:

 

Z samym problemem uderzyłem do Tajwańskiego MSI, ale na razie bez odpowiedzi, czy ktos z Was próbował?

 

Aha, czy są jakieś zmodowane BIOSy dla MSI K8N SLI Platinum? To co znalazlem, jest chyba dla Neo...

 

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Chcialbym wrocic do tematu MSI K8N + CBBID = problem z FSB powyzej 219 MHz.

Sam jestem dotkniety tym problemem, to co udalo mi sie zrobic to kombinowanie z Clockgenem, a wczoraj jeszcze z BIOSem. Przy HTT x1 udało mi się puścić procka (A64 3000+) synchronicznie z RAMem na 9x255. Zdarza się, że system nie wstaje za pierwszym razem, ale i tak jest znacznie lepiej.

1438924[/snapback]

te 9x255 to ustawiles w BIOSie czy Clockgen'em dojechales ?

Dziś pewnie pokombinuje z niższym mnożnikiem i wyższym FSB oraz puszczę pamięci asynchronicznie, bo nie wiem, czy tyle wytrzymają (Hynix D43 PC3200).

1438924[/snapback]

puszczaj asynch, nie bedzie duzej roznicy w wydajnosci a mozna ladnie podbic jeszcze HTT. Poczytaj watej o A64 tam masz poradnik jak podkrecac A64.

Z samym problemem uderzyłem do Tajwańskiego MSI, ale na razie bez odpowiedzi, czy ktos z Was próbował?

1438924[/snapback]

jak bedziesz mial jakas odpowiedz to daj na forum

Aha, czy są jakieś zmodowane BIOSy dla MSI K8N SLI Platinum? To co znalazlem, jest chyba dla Neo...

1438924[/snapback]

BIOSy

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 9x255 to ustawiles w BIOSie czy Clockgen'em dojechales ?

puszczaj asynch, nie bedzie duzej roznicy w wydajnosci a mozna ladnie podbic jeszcze HTT. Poczytaj watej o A64 tam masz poradnik jak podkrecac A64.

jak bedziesz mial jakas odpowiedz to daj na forum

BIOSy

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

Clockgenem dojechalem do 9x249 (mogę tam kręcić tylko "zegar" HTT, a jak dochodziłem z nim powyżej 250 - wieszał się).

Ostatecznie, po dzisiejszych próbach, osiągnąłem stabilne 9x257 w BIOSie, przy HTT x1 (startuje praktycznie za każdym razem, ale to jeszcze nie to...)

 

Trochę poczytałem, ale chyba jeszcze za mało... HTT już chyba nie podbiję, mam CPU 9x257, HTTx1, Mem 2,5-3-3-8 na 257. Próbowałem obniżać częstotliwość pamięci i timingi, ale przy 2,5-3-2-6 na 213 nie było specjalnej różnicy (superpi).

 

Dziś kończy się drugi dzień i MSI milczą. Asus odpowiedział mi w ciągu 3-4 godzin, gdy miałem problem z płytą. "Hello, my name is Lyu Xin and I will be helping you today..."

Poczekamy, zobaczymy...

 

 

Widziałem te BIOSy, gdzie mogę znaleźć jakiś opis co dają (pewnie oprócz nowych, większych napięć). Warto się w to bawić?

 

pozdrowienia

hubik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Clockgenem dojechalem do 9x249 (mogę tam kręcić tylko "zegar" HTT, a jak dochodziłem z nim powyżej 250 - wieszał się).

1439685[/snapback]

Uzywaj jeszcze A64Tweaker, tam masz duzo wiecej opcji niz w samym BIOSie

Ostatecznie, po dzisiejszych próbach, osiągnąłem stabilne 9x257 w BIOSie, przy HTT x1 (startuje praktycznie za każdym razem, ale to jeszcze nie to...)

1439685[/snapback]

to znaczy ze BOOTuje Ci na 9x257, a w windowsie tylko 9x249 ? 'troche' dziwne :) pewnie miales inne ustawienia jakies, zluzuj pamiec, HTx1, mnoznik 6x i jedz z zegarem, wtedy znajdziesz najwieksze HTT, potem luzujesz HTT i szukasz max dla pamieci, a potem probujesz jedno z drugim polaczyc :)

Trochę poczytałem, ale chyba jeszcze za mało... HTT już chyba nie podbiję, mam CPU 9x257, HTTx1, Mem 2,5-3-3-8 na 257. Próbowałem obniżać częstotliwość pamięci i timingi, ale przy 2,5-3-2-6 na 213 nie było specjalnej różnicy (superpi).

1439685[/snapback]

pamieci masz na 1:1 (200) ?? jak tam to patrz wyzej daj nizej i wtedy podnos HTT, a czytanie nie zaszkodzi, troche watkow jest na forum :)

Dziś kończy się drugi dzień i MSI milczą. Asus odpowiedział mi w ciągu 3-4 godzin, gdy miałem problem z płytą. "Hello, my name is Lyu Xin and I will be helping you today..."

Poczekamy, zobaczymy...

Widziałem te BIOSy, gdzie mogę znaleźć jakiś opis co dają (pewnie oprócz nowych, większych napięć). Warto się w to bawić?

1439685[/snapback]

hehe pewnie problem znaja od dluzszego czasu tylko nie maja rozwiazania :), albo dostaja takich maili setki dziennie :) badz cierpliwy. Co do biosow to poczytaj watek o MSI K8N, tam ktos sie wypowiadal na ten temat.

 

PS. Miedzy "BIOSy" a "Dzięki za odpowiedzi." wstaw

[/quote]
popsules moj cytat :)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywaj jeszcze A64Tweaker, tam masz duzo wiecej opcji niz w samym BIOSie

Używałem go do zabawy z timingami, na razie bez większego rezultatu, ale jeszcze popróbuję...

to znaczy ze BOOTuje Ci na 9x257, a w windowsie tylko 9x249 ? 'troche' dziwne :) pewnie miales inne ustawienia jakies, zluzuj pamiec, HTx1, mnoznik 6x i jedz z zegarem, wtedy znajdziesz najwieksze HTT, potem luzujesz HTT i szukasz max dla pamieci, a potem probujesz jedno z drugim polaczyc :)

Fakt, to dziwne, po prostu Clockgen po zaaplikowaniu wyższego HTT wieszał system i już.

Próbowałem tego o czym piszesz (podkręcanie na podstawie poradnika Rapry), ale traciłem cierpliwość gdy musiałem po kilka razy restartować kompa, bo ciągle nie wstawał. A przy tych 255-257 jest naprawdę dobrze :)

Druga sprawa, to bawię się w to z doskoku, po pracy - w weekend postaram się gruntownie zbadać wszystkie kombinacje :lol:

 

pamieci masz na 1:1 (200) ?? jak tam to patrz wyzej daj nizej i wtedy podnos HTT, a czytanie nie zaszkodzi, troche watkow jest na forum :)

Tak, na razie mam na 1:1 i dobrze sobie radzą. Ale jeszcze będę testował inne ustawienia. A tematów faktycznie jest tyle, że trochę mnie to przeraża :) ale stopniowo staram się je zgłębiać...

 

hehe pewnie problem znaja od dluzszego czasu tylko nie maja rozwiazania :), albo dostaja takich maili setki dziennie :) badz cierpliwy. Co do biosow to poczytaj watek o MSI K8N, tam ktos sie wypowiadal na ten temat.

Oby. Wkurzyłem się już - Asus mnie lepiej traktował. Ale cóż, pożyjemy - zobaczymy...

 

PS. Miedzy "BIOSy" a "Dzięki za odpowiedzi." wstaw 

[/quote]
popsules moj cytat :)

Tak, z pośpiechu :lol: :lol: zapomniałem zamknąć taga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MSI Platinum K8N SLI

Zmieniłem procka 3200+(2,4GHz) na taki 3200 (2,7GHz)który się lepiej kręci i kurcze jaja.... Z 300 MHz na 1:1 teraz mogę na biosie 300 osiągnąć tylko 250MHz !!!! Na nowym biosie 360 to już w ogóle nic się nie da osiągnąć nawet chyba na 220MHz (czyli 440MHz) krzaczy w priemie. Wygląda na to że są jakieś problemy z kontrolerem pamięci jak gdzieś czytałem.... Moje pamięci to OCZ PC 4800 EL Platinum i na cas2,5 nie było żadnych kłopotów z 300MHz (podobno potrafią więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...