Skocz do zawartości
McBoss

Matura 2005

Rekomendowane odpowiedzi

OK, jest... (rozszerzony, jeden z tematów)

 

Zadanie 34. (0-20 pkt.)

 

Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii kupiłeś ciągnikowy kultywator sprężynowy z zapasowym kompletem lemieszy półsztywnych i skaryfikatorem. Zauważyłeś, że uszkodzone było łożysko toczne baryłkowe wachliwe w mimośrodzie oraz brakowało połączeń gwintowych śrubą pasowaną o trzpieniu stożkowym. Chcesz zgłosić jego reklamację. Napisz na czym polega problem oraz gdzie i kiedy nabyłeś urządzenie i zaproponuj rozwiązanie problemu. Podpisz się jako XYZ.

1428845[/snapback]

Z moich źródeł wynika, że będzie rozprawka, a na niej temat "Wpływ rozwoju chrząszczy zachodnio- afrykańskich na produkcję kendlin w starożytnej Mezopotamii oraz industrializację Bangladeszu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, a ja bym chciał, aby próbną z matmy mi przepisali i miałbym spokój ;]

65% by mi stykło ;]

ale jeszcze bardziej boje się rozszerzonej, do której poprzednio nie podeszłem, bo zimno było ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... pisalem dziś rozszerzoną z angielskiego. Jak na mój gust, to ten egzamin w porównianiu do próbnego był DUUUŻO trudniejszy. Słuchanie - totalna porażka, bełkot i tyle. Rozszerzony też trudny był - za dobrze poszła próba i dlatego tak przycisnęli.

 

Na poziomie podstawowym straciłem 2 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, próbny to był banał, dzisiaj sporo trudniej oba poziomy. co do słuchania to to są jakieś kpiny. niewyraźnie nagrane, jakiś koleś bełkocze, nie wiadomo kiedy zaczyna a kiedy kończy, bo czyta kwestie kilku osób, i jeszcze to wszystko leci z odtwarzacza za 50zł, więc o zrozumieniu czegokolwiek można zapomnieć. na szczęście teksty nie były takie trudne znowu...

 

a co do matmy, to sie muszę nauczyć 3 lat w 2 dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po angolu, trudny nie był, ale od próbnej trudniejszy, ze słuchania to tylko o pogodzie sprawiło mi problemy , a z czytania to ten tekst o spaniu, aż mnie głowa zabolała jak to czytałem. I ogólnie hyba miały być 3 słuchania, ale zredukowali do 2, tak samo z rozszerzonego wyrzucili prawie cała gramatykę, w innych testach widziałem zadania na przekształcenia, ale dziś ich zabrakło, eh przez to ta matura stanie się jeszcze mniej miarodajna. A ten temat z recenzją filmu to już wogóle porażka była, ja sobie dłubałem ta rozprawkę, jestem w 1/3, patrzę w lewo, w prawo , a tu już kończą przepisywać, eh widać wystarczyło sobie wcześniej przygotować prace na taki oklepany temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego klepania gosta o pogodzie to sie całkowicie zgadzam.... ;/

jak u Was z ściaganiem d sąsiadów? bo ja tak u mnie patrzałem- że beka niesamowita- każdy każdego odpowiedzi jak na tacy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klucz z angola pods. robiony przez gazeta.pl http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/1,51805,2693368.html sprawdziłem sobie, wszystko dobrze tylko minus 1-2 punkty za pogodę. A co do ściągania to ja robiłem sam, ale później ostro sprawdzałem jak inni mieli, a siedziałem w ostatniej ławce w środkowym rzędzie, więc przez ramie do przodu i do dwóch osób po każdej stronie, aż miło było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego klepania gosta o pogodzie to sie całkowicie zgadzam.... ;/

jak u Was z ściaganiem d sąsiadów? bo ja tak u mnie patrzałem- że beka niesamowita- każdy każdego odpowiedzi jak na tacy.....

1430104[/snapback]

Mowisz o mnie i o Tobie :P :lol: jo potwierdzam sobie potwierdzalilismy wyniki :wink: ale beznadziejna teraz matura kurrrr... nzaczy sie o wiele trudniejsza, szczegolnie z poalka, a nglika jakos poszlo, te wypracowania to standard, ale ten koles o pogodzie OMG! nic nie rozumialem, odpwoeizxi w tym pytaniu to strzelalem... :wink:

 

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troche trudniejsze byly te zestawy niz na probnej

ale spodziewalam sie ze bedzie jeszcze trudniej bo w koncu matura ma byc podstawa przy rekrutacji na studia jak by to wygladalo jak wiekszosc mialoby 90-95% ?? Najbardziej wzbudzaja we mnie smiech ludzie ktorzy nauczyli sie recenzji na pamieć :lol: co za debileeeeeeeee ;) wychodzili po 20 minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angielski poszedł nie najgorzej ;-) Temat - rozprawka o urządzeniach elektrycznych i elektrocznych ;]

 

Listening na podstawowym - banał, na rozszerzonym - cóż nie ukrywam, trudniejszy w zrozumieniu, szczególnie odnośnie H. Forda.

 

Teraz matma, znowu mnie czeka kilkanaście godzin nauki dziennie ;/

 

Skoro CKE wyciągnęła wnioski z próbnej, iż ang. był za łatwy, to może też, OBY, dali prostszą rozszerzoną matmę i fizykę!!!, która wyszła tragicznie w Polsce (ja zdałem, na szczęście :)) z jednym z lepszych wyników w szkole, co dziwne bez większego przygotowania ;0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy listening na rozszerzonej byl trudny ze wzgledu na ten brytyjski akcent native'a a z kolei drugi juz byl o wiele lepszy, naszczescie dali jakies nagrania gdzie mowia z amerykanskim akcentem. Ale ogólnie było nawet, nawet... w miare. Ja zdaje Biologie i Chemie i sie boje ze moga nam dac trudniejsze zadania...

 

a co do matmy i fizy to napewno dadza latwiejsze zestawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angielski był luuz, podstawowa i rozszerzona. Zrobiłem na podstawowym jedną gafe, zamiast : wygrywałem konkursy(competitions) napisałem ''prize - nagrody'' bo mi sie walneło :) Na rozszerzonym popełniłem też kilka błędów, bo myślałem że jakiś haczyk jest , bo niektóre były bardzo oczywiste.

 

 

Ale zrobiłem GAFE na POLSKIM. Nie podkreśliłem tematu na który pisałem. Zaczołem odrazu od pisania wypracowania :mur: boje sie że mi nie sprawdzą, i przez takie przeoczenie nie zdam, chociaż napisałem na ponad 300 słów, szkoda że tak mało miejsca dali, bo o tym to można pisać z 10 stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobiłem GAFE na POLSKIM. Nie podkreśliłem tematu na który pisałem. Zaczołem odrazu od pisania wypracowania  :mur:  boje sie że mi nie sprawdzą, i przez takie przeoczenie nie zdam

imo nic ci nie zrobia, albo sami sie domysla co pisales albo dostaniesz 0 za niezgodnosc z tematem :) niestety polska to ciagle kraj w ktorym ocenia sie niewiedze zamiast wiedzy i umiejetnosci :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo nic ci nie zrobia, albo sami sie domysla co pisales albo dostaniesz 0 za niezgodnosc z tematem :) niestety polska to ciagle kraj w ktorym ocenia sie niewiedze zamiast wiedzy i umiejetnosci  :mur:

1431749[/snapback]

Wystarczy że zerknie egzaminator na początek wstępu. Mój wstęp zaczołem od słów:

 

Henryk Sienkiewicz w powieści pt. "Potop" ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, właściwie to nawet głośno było o tym "przpisaniu/podkreśleniu tematu:

ale CKE stwierdziło iż to nie będzie przeszkoda, gdzieś czytałem że gostek dzownił do nich..... a nawet- w końcu sądownie ktoś by to rozstrzygnoł- ino nie pisało przepisz czy podkreśl, jak to miało miejsce na próbnej.....

 

swoją drogą- byłoby miło mieć tak zadanka z matmy prędzej... ;) ehh, zycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też tak masakrycznie pilnowali żeby nie ściągać jak u mnie? :? Chyba z 8 osób na sali 4 z przodu, 4 z tyłu wszyscy skupienie i wpatrzeni w piszących :o Jak tak na matmie będzie to chyba połowa nie zda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie tak i polowa nie zda zobaczycie....bo do matmy jednak trzeba sie uczyc ! a nie siedziec i czekac na szczecie

 

U mnie pilnowali jak chol.era, odworcilem sie raz sprawdzic gdzie te komisja siedzi bo cały czas siedzieli i przesówali sie w inne miejsce to odrazu goscio do mnie przylazł i z tekstem "to bylo ostatni raz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nataomiast wogole nikt nikogo nie pilnowal. Na polaku jeden (komisia) czytal gazete jedna cos pisala a trzecia czytala gazetke w klasie na scianie ;) malo tego na angolu moja polnistka bedaca w komisji poprawiala jakies prace! na matmie mysle ze bedzie inaczej poniewaz piszemy ja na duzej sali... :? a nie jak do tej pory w klasach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnei nikt nie ściagał bo po co. Ja byłem skupiony na swojej kartce, i mnie inni nie obchodzili w tym momencie.

 

Ja wogóle tak się zastanawiam, po co ściągać na maturze...trzeba mieć nie lada odwagi, przecież to jest jeden z ważniejszych egzaminów.

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wogóle tak się zastanawiam, po co ściągać na maturze...trzeba mieć nie lada odwagi, przecież to jest jeden z ważniejszych egzaminów.

Jak juz to się sprawdza/porównuje odpowiedzi swoje z odpowiedziami innych ;]]]] Z angielskiego dosyć łatwo było to wykonać. Zestaw testowy przesunąć trochę w prawo, podnieść do góry troszeczkę i voila %-) Tak przynajmniej porównywali niektórzy, w tym kolega za mną ;]] jak się okazało odpowiedzi się pokrywały ;] Edytowane przez Allen3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...