Skocz do zawartości
Patryk555

Jakie Akumulatorki I Ladowarke Wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przenosny odtwarzacz mp3 i chcialbym kupic do niego akumulatorki typu AAA z ladowarka, czy mozna kupic osobno ladowarke i akumulatorki bo z tego co widzialem to w komplecie sa ale akumulatorki AA. Znalazlem cos takiego: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11941 ale nie ma akumulatorkow AAA tylko AA. Co polecacie kupic, jakiej pojemnosci, i jakiej firmy za w miare rozsadna cene??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w aparacie duracelle 1800mAh i starczają na te ~300 fotek. Kup sobie podobne AAA i juz :)

Mam ładowarke podobną jak w linku powyżej i to straszny shit jest, musze na coś zmienić bo mnie dobija czekanie po 12h zeby sie naładowały....

Edytowane przez Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w aparacie duracelle 1800mAh i starczają na te ~300 fotek. Kup sobie podobne AAA i juz :)

Mam ładowarke podobną jak w linku powyżej i to straszny shit jest, musze na coś zmienić bo mnie dobija czekanie po 12h zeby sie naładowały....

1403986[/snapback]

12h ?? ja laduje dokladnie taka ladowarka jak w 2 linku 4-5h, a akku to energizery 2300 wiec moze masz nie do konca sprana ta ladowarke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w sklepie kupic ladowarke i akumu. chcialem ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tego GP co podalem na poczatku, tani i wogole, z ciekawosci spytalem w jakim czasie naladuje akum. AAA o pojemn. 800mAh, okazalo sie ze w 25h!!!!!!!!w koncu zdecydowalem sie na to: http://abitech.pl/shop/towar/idt=9654 + 2xAAA 800mAh(za 29zl) okazalo sie ze naladuje te same akumul. w 80min. :-) troche droga, ale chyba sie zwroci, bo krocej beda sie ladowac i mniej zuzyje to pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w sklepie kupic ladowarke i akumu. chcialem ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tego GP co podalem na poczatku, tani i wogole, z ciekawosci spytalem w jakim czasie naladuje akum. AAA o pojemn. 800mAh, okazalo sie ze w 25h!!!!!!!!w koncu zdecydowalem sie na to: http://abitech.pl/shop/towar/idt=9654 + 2xAAA 800mAh(za 29zl) okazalo sie ze naladuje te same akumul. w 80min. :-) troche droga, ale chyba sie zwroci, bo krocej beda sie ladowac i mniej zuzyje to pradu.

 

a wiesz o tym ze szybsze ladowanie = kilkukrotnie krotsza zywotnosc akumulatorkow ? akumulatorki powinny byc ladowane mozliwie najmniejszym pradem, takie aku 2500mah najlepiej ladowac z 6 godzin dp 10godzin nawet ! , mniejszym pradem niz 2 godizny wiekszym pradem, wtedy popracuja ze 3 razy dluzej i dluzej beda trzymaly.

 

pozdr.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejessze by ładowarka:

- wyłaczała się automatycznie po nałdowaniu akumlatorka (ważne by ładowała (monitorowałą) każdy osobno - większość ładuje parami);

- dobrze jak sprawdza stan naładowania, i gdy wkłada się nałądowany akumlatorek to najpier rozładowuje, a dopiero potem zaczyna łądować,

- sprawdzanie temperatury (ale to juz mają dość drogie łądowarki :/),

- czas łądowania* - może być nawet 2 dni - ale niech ma powyższe funkcje - wystarczy mieć komplet na zmianę i czas łądowania przestaje człowieka obchodzić

 

*) czas ładowania - im dłuższy tym lepszy dla akumlatorka, akumlatorki powinły być ładowane niewielkim prądem i to najlepiej impulsowym

 

co do akumlatorków - polecam firmy Panasonic - mam je już sporo czasu (2-3 może 4 lata) i narazie jest wszystko ok

Cameliony - niby lepsza firma, a mialem z nimi problemy już po pół roku :/

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archeolog :D

 

;)

 

co do akumlatorków - polecam firmy Panasonic - mam je już sporo czasu (2-3 może 4 lata) i narazie jest wszystko ok

Cameliony - niby lepsza firma, a mialem z nimi problemy już po pół roku :/

osobiscie Philipsy 700mah padly mi po ok 10atach uzytkowania, teraz mam ENERGIZER-y 2500mah i spisuja sie super :] pozwalaja zrobic ok 300 fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

osobiscie Philipsy 700mah padly mi po ok 10atach uzytkowania, teraz mam ENERGIZER-y 2500mah i spisuja sie super :] pozwalaja zrobic ok 300 fotek.

ja polacam Panasonici nie Philipsy - cytowałeś mojego posta i niezupełnie rozumie dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasrz> jaki masz aparat i na ile baterii? Mój Hp735 jest na dwie i na Energizerach 2300 z ledwością wytrzymuje 100 zdjęć. Ładowarke mam impulsową ale chyba bardzo sztumską.

 

Canon PowerShot A510 (2 paluszki)

 

korzystam z ladowarki philipsa ma ok 10lat :) zwykle prosta trafo + diody zenera

 

ile laduja ci sie te akumulatorki ? moze ladujesz je za duzym pradem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie trwa ok 5-6 godizn, a ładowarka jest impulsowa. Po dczas ładowania akumulatorki są dosyć ciepłe.

 

moje troche dluzej ale to ze wzgledu na stara ladowarke przeznaczona dla baterii 700mah, albo ladowarka laduje ci je zbyt duzym pradem albo twoj aparat tak wpiernicza prąd.

 

poszukaj czy cos na ladowarce nie pisze o pradzie ladowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GP PowerBank mam tak i laduje paluszki AA 4h i AAA 2h. Kosztowala mnie 99zl. Razem z nia mam 4 akumulatorki 2300 w komplecie GP. Do aparatu cyfrowego bardzo polecam. Wczesniej robilem tylko 30 zdjec! teraz to robie 300-320. Polecam

Edytowane przez raf33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest coś takiego na ładowarce: SEC: 2.8V/5.6V - AA 500mA - AAA 300mA 2.8VA(max). Mam z tego rozumiec że prąd ładowania paluszków AA to 500mA?

 

Tak i wg mnie jest on duzo za duzy, dlatego tez ci sie grzeja akumulatorki , ja laduje swoje pradem 150mA ! ok 10 godzin. Troche za malym bo to stara ladowarka, ale te 500mA u ciebie to sporo troche, powinno byc ze 300mA, u mnie baterie sa leciutko cieple, ledwo wyczuwalnie.

 

Akumulatorki powinno ladowac sie mozliwie dlugo, jak najmnijesyzm pradem ladowania.

 

2 czy 3 godziny ladowania jak ktos psize to zabójstwo dla aku.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ładowarke Sony Power Charger wraz z dwoma aku AAA 950mah i ładują sie około 7 godzin tzn lampka po tym czasie gaśnie, gdy wloze bateryjki po raz drugi do ladowarki lampka zapala sie i ponownie ładuje przez kilka godzin, nie wiem co jest grane. Ładowarka jest nowa i baterie byly ładowane ze 4 razy. Anybody Help??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ładpowarka ma wyłacznik czasowy.. bez sprawdzania stanu naładowania :) włozysz drugi raz to odlicza kolejne 7h...

 

ja uzywam łądowarki GP wraz z 4 aku 1600mAh... i to potrafi wytrzymać około 7h nieustannej pracy canona a75.. Przy sporadycznie robionych zdjęciach akumulatorki ładuję co miesiąc :) przez całą noc..

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakos na to nie zwracam uwagi... wyciagam po prostu rano jak włozyłem wieczorem i chodzą ile chodzą...

 

pojemności chyba nie da się tak łatwo zmierzyć miernikiem.. jakoś się da sprawdzić stan naładowania.. ale... :)

 

ale jesli chodzi o aku AAA to one zazwyczaj koło 7h własnie się ładują.. bo mam takie do MP3.. jak się ładują wiecej to zaczynają sie robić gorące... Jesli starczają Ci na jakiś tam czas to chyba OK..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał zainwestować te 30 pln w łądowarkę firmy tatarek chociażby i kupić NiMh.. w NiCd występuje dosyć silne zjawisko , tzw efekt pamięciowy... który bezpośrednio odnosi się do utraty poczatkowej pojemności w trakcie eksploatacji. Jedyny ratunkiem jest przeprwadzanie formowania akumulatorków co około 4 ładowania... A to jest troche niewygodne rozwiązanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ja musze dorwać aaa ale ni-cd bo mam ładoware i wuchte aa wieć na razie na ni-hm sie nie przesiąde...

 

wie ktoś gdzie tanio kupić 1-2 aaa ni-cd?

Kiedys kupilem do pilota w MM po ~10pln/2 sztuki. Ostatnio chcialem dokupic, ale juz niestety nie bylo (Wroclaw/Galeria)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...