Jump to content

lukasrz

Stały użytkownik
 • Content Count

  7993
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

lukasrz last won the day on May 16 2016

lukasrz had the most liked content!

Community Reputation

14 Pozytywna

About lukasrz

 • Rank
  Uczestnik
 • Birthday 10/27/1984

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://serwis-komputerow-lublin.eu/
 • GG
  2099968

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  ELEKTRONIKA,KOMPUTERY,SERWIS NOTEBOOKOW, O/C? :)

Recent Profile Visitors

3323 profile views
 1. Windows nie ma tu nic do tego. Laptopy padają teraz jak muchy, winna jest miniaturyzacja,gorsze zasilanie i pradozerne podzespoly w mocnych laptopach. Wlutowane cpu z igp to jest porażka...niestety jest to teraz standard.
 2. Wymień dysk na SSD jak piszą wyżej Panowie. Bedzie przepaść. Zwykły roczny HDD potrafi mulić okrutnie, HDD HDD nie równy.
 3. Sprawdź stan smarta i relocated sectors, partycje można sformatować lub próbować naprawiać jak są ważne dane. Odpal CMD z prawami administratora(prawy przycisk) i wpisz chkdsk e: /f
 4. Usterka może być związana z uszkodzonym zasilaczem, baterią i zasilaczem, BIOS, mikropęknięciem pod GPU, CPU lub w dowolnym miejscu na płycie lub uszkodzoną przelotką w PCB. Gdy problem jest pod BGA wtedy należy wykonać reballing lub reflow bez wymiany układu - wcześniej należy wykonać diagnostykę polegającą na uruchomieniu płyty na stole i lekkim opukiwaniem podczas pracy płyty lub dociskaniem radiatora do układów BGA z jednej i drugiej strony laminatu w sposób rozsądny tak by nie spowodować dodatkowych usterek. Może być też taka sytuacja, że przegrzewa się jakiś układ BGA nawet w idle. Może też coś latać w obudowie laptopa i powodować zwarcia, może być uszkodzona jakaś tasiemka, włącznik, zalana klawiatura kiedyś była też może powodować taki objaw... usterek może być dziesiątki. Takie usterki usuwa się często bez wymiany płyty.
 5. Na początek zmień kabel na inny.
 6. Może chodzi o naprężenia plastiku? Takie strzelanie? Monitor nowy? Ciężko wywnioskować o co chodzi po tym co napisałeś.
 7. Obciąż procesor testami zobacz czy wtedy się wyłączy, mocne notebooki, często właśnie produkty MSI cierpią na szybkie zużywanie się sekcji zasilania karty graficznej. Druga sprawa warto sprawdzić notebook na innych pamięciach.
 8. Pamiętaj, że termopadów nie można zastępować pastą. Ilość pasty na ziarnko ryżu jest niewystarczająca, dając więcej niż trzeba nie zaszkodzisz. Pasty powinieneś dać jak ziarno kukurydzy, może ciut mniej, lepiej jak nieco wypłynie niż będzie jej za mało. Sprawdź czy demontując radiator nie wygiąłeś go i czy przylega on równo do rdzeni. F3Sc z NVIDIĄ 8400 jest laptopem, który się dosyć mocno nagrzewa. Na grafice może temp oscylować w okół 60 stopni. Właśnie mam przed sobą PC SONY all in one z 8400M i w spoczynku też ma 63stopnie
 9. 6W to na GPU się montuje. Pamięci nie nagrzewają tak mocno, ledwo co, nie szukałbym w nich problemu, artefakty mogą pochodzić z samego GPU. Na GPU jest pasta? Radiator równo przylega do rdzenia?
 10. Prawdopodobnie 1mm grubości i najlepiej 3,8W/mk jednak moim zdaniem kości pamięci nie wymagają tak naprawdę dodatkowego chłodzenia na seryjnych zegarach. Jeśli temperatura nie przekracza 80 stopni to ok. Różne sterowniki sprawdzałeś? Przetestuj grafikę jakimś 3dmarkiem lub UNIGINE bo w pojedynczych grach to może być kwestia drivera, aczkolwiek znikanie sterownika z menadzera urzadzen to nic dobrego.
 11. Kilkukrotnie miałem przypadki że musiałem zrobić reballing w tym modelu. Wychodziło to po diagnostyce, wysypywał się przy testach 3dmark i dociskaniu mobo w okolicy grafiki. Zostaje Ci, wyjąć baterie i bateryjkę BIOS żeby bios przeresetować i zmienić drivery, warto postawić system na nowo, gdy po takich zabiegach będzie problem to znaczy, że sprawa jest poważniejsza. Wiem, że to takie podstawowe rady ale też miałem przypadki, że problem wysypywania się grafiki leżał po stronie windows.
 12. Mozesz wejsc w men. urzadzen i usunac te wirtualne karty jesli pozwoli. Płytę musiałbyś od kogoś pożyczyć. Klucz do win8 masz zapisany w biosie, mozna go odczytac za pomocą product key reader.
 13. Problem pewnie tkwi w jakimś sofcie, zalecałbym instalację systemu z czystej płyty OEM. Druga opcja to telefon do DELL możne znają problem, ale wątpie. Niestety ale win8 i win10 w porównaniu do 7 to jak Millenium do WIndows 98SE ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.