Jump to content

lukasrz

Stały użytkownik
 • Posts

  7997
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

lukasrz last won the day on April 29 2021

lukasrz had the most liked content!

About lukasrz

 • Birthday 10/27/1984

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://serwis-komputerow-lublin.eu/
 • GG
  2099968

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  ELEKTRONIKA,KOMPUTERY,SERWIS NOTEBOOKOW, O/C? :)

Recent Profile Visitors

4153 profile views

lukasrz's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

15

Reputation

 1. Procesor to nie wszystko, trzeba mieć gdzie go zamontować. Procesory pasują do określonych płyt głównych. Pytanie w czym chcesz to zamontować?
 2. 2021rok a jakby to było parę miesięcy temu.... ?
 3. Jakby ktoś potrzebował ze starych wyjadaczy coś naprawić to zapraszam :) Blisko 10 lat prowadzę serwis notebooków i RTV(ponad 10 000 napraw do tej pory z uzasadnionymi reklamacjami poniżej 1%). Naprawy płyt głównych w notebookach i nie tylko, wymiany BGA, SMD, naprawy zasilania, zasilaczy konsol itp. Również naprawy desktopowych kart graficznych, precyzyjne lutowanie elektroniki. Atrakcyjne ceny dla forumowiczów :) Zapraszam na PW ;]
 4. Co jest złego w modernizacji grafiki do 6600K? Nie każdy ma 7000zł na peceta nowego. Ja mam i7 2600K podkręcony na 5.0GHz + Gainward RTX 2600 GHOST(+lekkie OC) i METRO EXODUS w FHD ustawienia EXTREME, RTX na Wysokie chodzi średnio 60-70fps, zdarzają się sporadyczne spadki w pewnych alokacjach do 45fps ale i na zewnątrz bywa czasem po 80-90fps, nie wspominając, że z wyłączonym Ray tracingiem to jest średnio 80-90fps. Myślisz, że jak zmieni procesor i płytę za 2000zł to zyska nagle 50fps w grach?? Lepszym rozwiązaniem przy ograniczonym budżecie jest właśnie wymiana dysku na SSD i inwestycja w grafikę. Więc nawet na starym sprzęcie przy nie dużym nakładzie finansowym można pograć
 5. Windows nie ma tu nic do tego. Laptopy padają teraz jak muchy, winna jest miniaturyzacja,gorsze zasilanie i pradozerne podzespoly w mocnych laptopach. Wlutowane cpu z igp to jest porażka...niestety jest to teraz standard.
 6. Wymień dysk na SSD jak piszą wyżej Panowie. Bedzie przepaść. Zwykły roczny HDD potrafi mulić okrutnie, HDD HDD nie równy.
 7. Sprawdź stan smarta i relocated sectors, partycje można sformatować lub próbować naprawiać jak są ważne dane. Odpal CMD z prawami administratora(prawy przycisk) i wpisz chkdsk e: /f
 8. Usterka może być związana z uszkodzonym zasilaczem, baterią i zasilaczem, BIOS, mikropęknięciem pod GPU, CPU lub w dowolnym miejscu na płycie lub uszkodzoną przelotką w PCB. Gdy problem jest pod BGA wtedy należy wykonać reballing lub reflow bez wymiany układu - wcześniej należy wykonać diagnostykę polegającą na uruchomieniu płyty na stole i lekkim opukiwaniem podczas pracy płyty lub dociskaniem radiatora do układów BGA z jednej i drugiej strony laminatu w sposób rozsądny tak by nie spowodować dodatkowych usterek. Może być też taka sytuacja, że przegrzewa się jakiś układ BGA nawet w idle. Może też coś latać w obudowie laptopa i powodować zwarcia, może być uszkodzona jakaś tasiemka, włącznik, zalana klawiatura kiedyś była też może powodować taki objaw... usterek może być dziesiątki. Takie usterki usuwa się często bez wymiany płyty.
 9. Może chodzi o naprężenia plastiku? Takie strzelanie? Monitor nowy? Ciężko wywnioskować o co chodzi po tym co napisałeś.
 10. Obciąż procesor testami zobacz czy wtedy się wyłączy, mocne notebooki, często właśnie produkty MSI cierpią na szybkie zużywanie się sekcji zasilania karty graficznej. Druga sprawa warto sprawdzić notebook na innych pamięciach.
 11. Pamiętaj, że termopadów nie można zastępować pastą. Ilość pasty na ziarnko ryżu jest niewystarczająca, dając więcej niż trzeba nie zaszkodzisz. Pasty powinieneś dać jak ziarno kukurydzy, może ciut mniej, lepiej jak nieco wypłynie niż będzie jej za mało. Sprawdź czy demontując radiator nie wygiąłeś go i czy przylega on równo do rdzeni. F3Sc z NVIDIĄ 8400 jest laptopem, który się dosyć mocno nagrzewa. Na grafice może temp oscylować w okół 60 stopni. Właśnie mam przed sobą PC SONY all in one z 8400M i w spoczynku też ma 63stopnie
 12. 6W to na GPU się montuje. Pamięci nie nagrzewają tak mocno, ledwo co, nie szukałbym w nich problemu, artefakty mogą pochodzić z samego GPU. Na GPU jest pasta? Radiator równo przylega do rdzenia?
×
×
 • Create New...