Skocz do zawartości
ZwieRZakwawa

Słabe Kręcenie Na Abicie Nf7?

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak mój komp to AthlonXP2600+(t-breth-333fsb odblokowany mnożnik)

wspomniany w temacie abit nf7 (na northbrige lepsze chłodzenie niz ten standardowy szit, na southbrige miedziany radiatorek a bios - d26 by Merlin)

zasilacz ATON(czytaj noname)350W

RAM: 2x256 ddr 400mhz (bodajże firmy am1czy jakos tak) no name cl.2.5 jako duale

grafika rodeon 9200 128mega/bit

sb live i sieciówka realteka

dysk 20GB samsung

cdrw LG52x

itd.

i mam taki problem iż gdy ustawię tego procka ze standartu 12.5x166

na 3200+ czyli 11x200to winda wstaje wszystko ładnie lecz po chwili sie wicha:(

temperatury są OKI (w stresie na 10.5 x 200 proc ma 43-47 stopni zależy czy okno otwoże :D )

a własnie jak ustawie 10.5 x 200 to wszystko ładnie chodzi.

Próbowałem juz zwiększac napięcia ale nic nie daje.

pomocy gdyz kupowałem tego abita z myslą ze cosik wyciągne z tego proca a tu on nawt na 2200 mhz nie chce iść(3200+ czyli 11x200) :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez ZwieRZakwawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma racje - zasiłka już ma dość.

Do takiej konfiguracji lepiej ją zmień.

1401387[/snapback]

Mam podobny problem ale z NF7-s, przy bratonie 2500

2x 256 400 Kingston 3.0

Chieftec 360-202 DF

 

nie moge ustawić 11x200 nawet kiedy podniose napięcia - max to magistrala 195

 

Udało mi się osiagnąc stabilnośc przy 3200(11x200) ale to było na Asusie A7v8X-X (kt400) i przy 256 jakis tam elixirów i to bez podnoszenia napięć (zasialcz mode com)

Nie rozmumiem tego.

 

Wygląda na to że przy nf7-s to wina kingstonów ale czy 200 to dla nich taki wileki wysiłek, przeciez to 400 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak mój komp to AthlonXP2600+(t-breth-333fsb odblokowany mnożnik)

wspomniany w temacie abit nf7 (na northbrige lepsze chłodzenie niz ten standardowy szit, na southbrige miedziany radiatorek a bios - d26 by Merlin)

zasilacz ATON(czytaj noname)350W

RAM: 2x256 ddr 400mhz (bodajże firmy am1czy jakos tak) no name cl.2.5 jako duale

grafika rodeon 9200 128mega/bit

sb live i sieciówka realteka

dysk 20GB samsung

cdrw LG52x

itd.

i mam taki problem iż gdy ustawię tego procka ze standartu 12.5x166

na 3200+ czyli 11x200to winda wstaje wszystko ładnie lecz po chwili sie wicha:(

temperatury są OKI (w stresie na 10.5 x 200 proc ma 43-47 stopni zależy czy okno otwoże :D )

a własnie jak ustawie 10.5 x 200 to wszystko ładnie chodzi.

Próbowałem juz zwiększac napięcia ale nic nie daje.

pomocy gdyz kupowałem tego abita z myslą ze cosik wyciągne z tego proca a tu on nawt na 2200 mhz nie chce iść(3200+ czyli 11x200) :mur:  :mur:  :mur:

1401234[/snapback]

Możliwe, że pamiątki nie dają rady ( mimo, że są 400Mhz )... Spróbuj podnieść napięcie na pamiątkach tak do 2,9v czyli maks ile ta płyta pozwala... Powinno pomóc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety zwiększyłem napięcia na ram i to samo(tak myslałem bo ram idze teraz bez problemu na fsb400mhz bo porc jest teraz na 10.5 x200)

1402025[/snapback]

Hmm... Standartowo masz napięcie na procku 1.65v? O ile podnosiłeś vcore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nauczcie sie podnosic mhz powolutku i caly czas testowac golmemory i prime/superpi wtedy bedzieci wiedziec co zaczyna wymiekac. bo na razie to cale wasze podkrecanie wyglada tak ze chyba nawet faq nie czytaliscie (albo nie zrozumieliscie) pieprzneliscie do fsb 200 nie dziala i z placzem na forum.

 

 

a na zasilke i tak zawsze mozna zwalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej denerwuje mnie to że kupi sobie jeden z drógim NF7 i już myśli że świat oc A32 stoi przed nim otworem... a do zabawy ma selekcjonowane cpu co robi 2.7Ghz na 1.8V, ramki no name, zasiłke firmy krzak ~300W i oczywiście alu ac... i piszczy na forum a co jest a czemu i znów nowy topic i znów powtazaj i znów przyjdzie następny bo szukać się zadnemu nie chce...

 

cóż w końcu to forum i po to tu jesteśmy, ale czy nie było by lepiej gdyby kiedyś w końcu "system zadziałał lepiej"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moje przemyślenia, jako że jest to mój drugi wpis mogę spojrzeć na zwyczaje panujące na forum nijako z „boku”.

I tak:

1. Ktoś zada pytanie (oczywiście już kiedyś to było poruszane)

2. w kilka godzin pojawia się 10 wpisów typu: podnieś napięcie, zmień zasilacz

3. ktoś stwierdza że już to było opisane wiec najlepiej zamknąć temat

4. trafia się specjalista który rzeczowo odpowiada na pytanie, jest tu zupełnie jak na uczelni, zawsze największe problemy miałem z zakompleksionymi magistrami, doktorowi zazwyczaj nic już nie trzeba udowadniać, taki człowiek zna swoja wartość i nie zaczyna od założenia, ze skoro ktoś się pyta to oznacza że na pewno się nie zna, wiec na wstępie najlepiej tak profilaktycznie zniżyć go do odpowiedniego poziomu, pokrzyczeć, pokrzyczeć narobić hałasu i podawać, że jest, tu się kimś ważnym.

5. na forum nie ma obowiązku odpowiadania na wpisy, ludzie nawet dokładnie nie przeczytają i odpisują, odpisują, odpisują – hurtem.

6. Problem opisany poza głównym tematem dotyczy tylko i dokładnie tej konfiguracji, nie jest to pytanie ogólne, nawet nie przyszło mi do głowy żeby wpisując post (po raz drugi na forum tego typu) już na wstępie bronić się, aby przypadkiem nie dostać tej „standardowej odpowiedzi”

 

NF7-s to nie Abit na TX gdzie miałeś do wyboru 66, 75, 100 i tyle.

Może i z podkręcaniem jestem 5 lat do tyłu, ale podstawowych rzeczy nie należy mi tłumaczyć, a co do mojego pytania to w sumie do niczego nie doszedłem, no może tyle, że nie każde KVR400X64C3A poleci w dualu na 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto moje przemyślenia, moge wypowiedzieć się jak to jest uczestniczyć w zyciu forum

1. Ktoś z nowych zada pytanie (oczywiście już kiedyś to było poruszane)

2. pojawia się kilka wpisów osób bazujących na poruszanych wczesniej problemach, przemyśleniach i rozwiązaniach, łączy to z pierwszym wrażeniem i datą wstąpienia nowego i: kładą tekst "było, szukaj" albo dają linka, ślą raport do moderów, albo starają się pomóc, dokrztałcić, nakierować na odpowiedni tor...

3. trafia się specjalista... różnie bywa, czasem nie wyraża chęci pomocy... dlaczego? bo zdecydowana większość nowych wyrobiła u niego jedno zdanie "znowu..., za co :mur: "

4. na forum nie ma obowiązku odpowiadania na wpisy, pewnie dlatego spece piszą u nowych tak żadko... patrz pkt 3.

6. Problem opisany poza głównym tematem dotyczy tylko i dokładnie tej konfiguracji, nie jest to pytanie ogólne, nawet nie przyszło mi do głowy żeby wpisując post już na wstępie bronić się, aby przypadkiem nie dostać tej „standardowej odpowiedzi”

i co liczysz na to że lepiej odpowie Ci na nie ktoś poza głównym wątkiem? A dlaczego jest jeden główny topic? może w celu zebrania w nim problemów i ich rozwiązań, podobno wszystkim ma być lepiej, nie trzeba tyle szukać, nie trzeba poraz kolejny odpowiadać na to samo pytanie. [ ;) ] raczej nie, osoby piszące w głównym mają raczej większą chęć do pomocy nowym, chociażby za samą ich wole dołączenia swojego problemu do głównej dyskusji a nie walenia nowej.

Gdyby każdy pisał o swoim indywidualnym konfigu "wszystko o NF7" miało by ledwo ~100 stron. Skad mam pewność? bo jak to skrzętnie podliczył fipa naszkrobałem tam tylko 169postów...

 

Może i z podkręcaniem jestem 5 lat do tyłu, ale podstawowych rzeczy nie należy mi tłumaczyć

my nie mamy "X"raya w kompach, raczej skłaniamy się ku przekonaniu nowy=>nob/lamer które ostatnio jest dość trafne, dlaczego? może przez to że nowy nie szuka, wali nowy topic chociaż by było już 10 podobnych wątków, podziałna działy go nie rusza, kłóci się, zawsze ma racje,

koniec, eot jak co to priv!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...