Skocz do zawartości
axl2000

Modecom Iso-450 (350w) Active Pfc

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem ostatnio taki wlasnie zasilacz, ciągnie spokojnie kompa z podpisu, jednak mam pytanie. Czy zasilacz ten pociągnie Celerona D 2,66@3.00Ghz + 1GB DDR + FX5900 ?? Gdyz na takie cos sie szykuje a nie chce po raz n-ty kupowac zasilacza ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu nie brał bym FX5900 w nowych grach jego wydajność jest tragiczna.

 

Miałem taki zasilacz ja Twój (radził sobie całkiem dobrze) jednak za bardzo się grzał i hałasował i wymieniłem go na szefa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ostatnio taki wlasnie zasilacz, ciągnie spokojnie kompa z podpisu, jednak mam pytanie. Czy zasilacz ten pociągnie Celerona D 2,66@3.00Ghz + 1GB DDR + FX5900 ?? Gdyz na takie cos sie szykuje a nie chce po raz n-ty kupowac zasilacza ech...

1406794[/snapback]

Spokojnie uciągnie. Ten model lepszy jest od 350GTF.

I radzę dać sobie spokój z FX'em bo to kaszana nawet ten 5900. Za 500-570 zł masz nowego 9800 Pro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie uciągnie. Ten model lepszy jest od 350GTF.

I radzę dać sobie spokój z FX'em bo to kaszana nawet ten 5900. Za 500-570 zł masz nowego 9800 Pro...

1406852[/snapback]

Heh, tak czy siak wezme FX5900 (pewnie XT i potem lekkie @) bo są już po 400zł :P, R9800PRO nie chce, miałem niedawno R9700PRO ech...niby dosc szybkie ale grzeje sie jak grzejnik na zime...a lubie miec chlodno w obudowie, i do tego mialem problemy z paroma grami....wiec przesiadka z Ati na NV teraz :) (poprzednio tez bylo NV a probowalem juz 3 radeonów...7500 kiedys, 9500 i 9700pro i wole NV...)

 

A co do ISO-450 vs 350GTF to mialem 350GTF jeszcze tydzien temu i sie sfajczył razem z procem kompa :) (A2500+) i tanim kosztem musialem zmienić kompa i wyszło to co pod spodem :) A jak dozbieram ze 300zł to sprzedam tego FX'a i kupie 5900 :)

 

Aha, zeby nie bylo, gram we wszystko w max 1024x768 i detale medium mi starczą dlatego decyduje sie na FX5900 :) (mam LCD 15" wiec wiecej nie idzie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od czego mial sie sfajczyc przeciazyles go ;) :lol:

1407511[/snapback]

A2500@3200, 2x512DDR, R9700PRO, 2HDD, 2 coolery w obudowie, dvd+RW + CD, SB LIve i poszeł sie....na spacer :P I to w momencie jak zrowilem "uruchom ponownie" juz nie wstał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha... ja wczoraj stracilem modecoma iso-450p... siostra grala w the sims2, nagle strzal z zasilki i zero pradu w domu... wlaczam bezpieczniki w domu, rozbieram zasilke a tam smrod... duuuuzo smrodu... po ogledzinach u wujka elektronika do wymiany przynajmniej kondensatory, ale jakies inne elementy SMD tez wygladaja na przysmazone wiec nie ma sensu sie bawic w naprawe, bez gwarancji ze to ruszy wogole... i rozgladam sie za nowym zasilaczem - moze chief?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benito - bede wiec polegal na tobie - co warto wziac gdzies do 200zl?

jak narazie to widzialem cos takiego:

1. Enermax

2.Chief 360

3.neotec

4.Chief 410W

5.Enlight

 

modecoma nie chce - zrazilem sie(wymienilem mojego DOBREGO 2-letniego Deera z budy foxconna na iso-450p bo wydawal sie lepszy - no to teraz mam efekt)... moze cwt robi chlam i mc od fsp sa lepsze, ale nie chce tego sprawdzac na wlasnej skorze. poza tym wybor wsrod zasilaczy jest teraz taki, ze chyba najtrudniej kupic ten element komputera sposrod calej reszty i ja juz naprawde nie wiem czym sie zainteresowac. nie wiem tez czy warto isc w cos ponizej 400w, ale pewnie niektore firmowe 350 beda mocniejsze od takiego tanszego chiefa 410w.... zwracam sie do was - wiem ze byla juz masa pytan i topicow o zasilaczach, ale sytuacja sie zmienia niemal z tygodnia na tydzien i podpowiedzcie cos....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benito - bede wiec polegal na tobie - co warto wziac gdzies do 200zl?

jak narazie to widzialem cos takiego:

1. 1408107[/snapback]

Może ja nie BENITO ale imho:

1. Chiefy od Sirteca zostaw w spokoju.

2. Neotec jest okej, tylko ponoć trochę głośny, więc licz się ewentualnie z wymianą wiatraka na cichszy.

3. Ten Enlight to Delta, więc zasiłka fajna.

4. Enermax mógłby być trochę cichszy, ale ma 26A na 12V więc chyba jest najciekawszy z tego zestawienia.

Jeśli się gdzieś mylę to poprawcie mnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, tak czy siak wezme FX5900 (pewnie XT i potem lekkie @) bo są już po 400zł :P, R9800PRO nie chce, miałem niedawno R9700PRO ech...niby dosc szybkie ale grzeje sie jak grzejnik na zime...a lubie miec chlodno w obudowie, i do tego mialem problemy z paroma grami....wiec przesiadka z Ati na NV teraz :) (poprzednio tez bylo NV a probowalem juz 3 radeonów...7500 kiedys, 9500 i 9700pro i wole NV...)

 

A co do ISO-450 vs 350GTF to mialem 350GTF jeszcze tydzien temu i sie sfajczył razem z procem kompa :) (A2500+) i tanim kosztem musialem zmienić kompa i wyszło to co pod spodem :) A jak dozbieram ze 300zł to sprzedam tego FX'a i kupie 5900 :)

 

Aha, zeby nie bylo, gram we wszystko w max 1024x768 i detale medium mi starczą dlatego decyduje sie na FX5900 :) (mam LCD 15" wiec wiecej nie idzie :))

1407392[/snapback]

Ja rozumiem,że mozna nie mieć kasy ale zamiast athlona brać celine? toż to wariactwo. To już lepiej było brać jakiegoś sempa na s754. A co do grafy to już bym wolaj wysupłać na gf 6600...

Ale twój wybór..tylko po co brać akurat to czego sie nie poleca bo badziewiaste? Lubisz robić na przekór czy masochista jesteś? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzlem kilka testow zasilaczy i enermax to rzeczywiscie klasa sama w sobie.... dziwi mnie tylko cena - u zenfista sa ponizej 200z, a gdzie indziej modele o mocy 350w przekraczaja 300zl... haczyk? i jeszcze jedno - enermax amperaze ma imponujace jak na swoja moc, ale czy to starczy przy ewentualnej wymianie tego co w sigu na A64 i jakas mocniejsza grafike(6600gt, x800xl) ? pozdro i dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety te tanie enermaxy co się ostatnio pojawiły zwykle maja głośne wiatraki i często OKRUTNIE piszczą... a pozatym są w miare OK - chociaż daleko im do ideału - byc może trzeba by je powygrzewać żeby się napięcia uspokoiły - ja mojego 550W sprzedałem za 270 zł bez żalu...

 

z listy wziałbym chiefa 360 z PASYWNYM PFC jakbys sobie gdzies znalazł...

a odpowiednik Enlighta (Deltę) tweakowiec sprzedawał za 70zł (dział sprzedam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeh.. no wlasnie - jedni kaza sie trzymac z daleka od chieftecow, inni je polecaja - i badz tu czlowieku madry. caly czas szukam. jak narazie odpuscilem neoteca i chiefy 360. enlightowi tez dam spokoj. enermax(choc ten model i tak dosc tani) wydaje sie za drogi jak na swoje mozliwosci - do obecnego konfigu starczylby w zupelnosci, ale po ew. zmianie sprzetu musialbym znowu o innym psu pomyslec(chocby ze wzgledu na brak wtyczki 24pin). zenfist znowuz polecil mi chiefa 420-302. nowa rewizja ma niby cichsze wentyle i 2 obwody +12. przygotowana jest tez pod pci-e, ma wtyczke 24pin itd. ale jak dla mnie to juz ostatecznosc(229zl). bede wiec wdzieczny za wszelkie wasze inne propozycje i uwagi. pozdro

 

EDIT:

wlasnie kupilem chiefa 420w v2.0 Czy to dobry wybor? jak za te cene(210zl) mysle ze tak... po podlaczeniu - jesli ktos bylby zainteresowany - moge zdac relacje jak sie sprawuje :wink: jednoczesnie modle sie zeby stary modecom nie zabral ze soba czegos jeszcze :-|

Edytowane przez x3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

Do 200 zl to masz jeszcze:

nowe neoteki 380 z arcticiem

nexus 350se z 12cm wiatrakiem;)

 

mam tego cwt iso-450p i dobrze sie sprawuje ale po wyciszeniu kompa zaczol mnie wkurzac wentyl choc nie jest bardzo glosny;) teraz musze go opchnac i zamienic na cos bardzo cichego

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczesliwie nic poza modecomem nie poszlo :rolleyes: chief (wg speedfana - mam miernik ale to jakis szajs wiec bedzie przeklamywal pewnie bardziej od winbonda) trzyma napiecia ok - zreszta zdziwilbym sie gdyby bylo inaczej przy moim konfigu heh.... co do ciszy - nie wypowiem sie, bo po prostu mi na niej nie zalezy. u mnie priorytetem jest temperatura i wydajnosc, a glosnosc pozostaje na dalszym planie(kto kiedys slyszal CM X-dream'a, bedzie znal moja tolerancje na szum :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

szczesliwie nic poza modecomem nie poszlo  :rolleyes:  chief (wg speedfana - mam miernik ale to jakis szajs wiec bedzie przeklamywal pewnie bardziej od winbonda) trzyma napiecia ok - zreszta zdziwilbym sie gdyby bylo inaczej przy moim konfigu heh.... co do ciszy - nie wypowiem sie, bo po prostu mi na niej nie zalezy. u mnie priorytetem jest temperatura i wydajnosc, a glosnosc pozostaje na dalszym planie(kto kiedys slyszal CM X-dream'a, bedzie znal moja tolerancje na  szum :wink: )

1410323[/snapback]

x-dream :mrgreen: mialem to kiedys:) ogluchnac mozna... dobrze ze sprzedalem za 50zl;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...