Skocz do zawartości
yellowww21

Problem Z Przetaktowywaniem Procka P4 3,2 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wziąłem się wczoraj za przetaktowywanie swojego nowego kompa.

mobo Gigabyte GA-8AENXP-D, P4 3,2 GHz (z serii E0), cooler heatpipe Arctic Cooling Freezer 7, pasta Arctic Silver 5, 2x512 ramu DDRII 533 GHz GeIL, zasilka 420W-PCF Tagan.

Podkręcanie skończyło się narazie na 4144 MHz (259x16):( przy napięciu 1,3975V i temp. 48-51C i 58C w stresie. FSB na 260 niestety już nie idzie i następuje zwiecha przy ładowaniu systemu. Co mam teraz zrobić? Podnieść napięcie? Do ilu? Jakiej temp. powinienem unikać?

Druga sprawa to pamięci fabrycznie 533MHz przy podniesieniu FSB procka z 200 na 210 taktowanie pamiątek spadło z 533 do 430MHz? I dopiero przy kolejnym podnoszeniu FSB procka taktowanie pamięci zaczęło stopniowo rosnąć, ale i tak przy FSB 259 mam taktowanie pamięci 520MHz??? Kolo w sklepie powiedział, że można im podnieść taktowanie do 700MHz stabilnie? Ale ja mam tą funkcję zablokowaną i taktowanie pamięci podnosi się wraz z podnoszeniem FSB, więc jak mam pamięciom podnieść? Przecież nie podniosę FSB prockowi do 350 (350x16=5,6 GHz), bo to niemożliwe!!!

Sorry, ale jestem w tych sprawach początkujący i nie czaje tego z deka.

I jeszcze jedno nie czaję jak się używa programu prime? Mam wersje 95. Nie wiem czy jest dobra? Oraz jak mam sprawdzić poprawne działanie pamiątek, bo zmieniłem im timingi z 4-4-4-12 na 3-3-3-10.

Z góry dzięki za odpowiedźi. i proszę o trochę wyrozumiałości dla początkującego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dobrą wersje, jak uruchomisz prime pomin to okienko cancel - potem daj Options i Torture Test

i zacznie sam sprawdzać, gdy chcesz przerwać to masz Test/Stop

 

pamieci najlepiej memtestem przeleciec, sciagnij, nagraj dyskietke startową i niech przeleci kilka razy pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie zeby pamieci ci poszly na 700mhz

 

powinienes sie cieszyc ze procek poszedl ci tyle bez zmiany napiecia, wiecej to mozesz po podniesieniu napiecia uzyskac, ale nie weim czy freezer sobie z tym poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...