Skocz do zawartości
blaqaz

Jak I Czy Ulepszać Emeryta Celerona 400 ?

Rekomendowane odpowiedzi

miałem kiedyś celerona 333@416 128 mb ram i dysk 13 gb.Z tego co zauważyłem w tej klasie sprzętu wąskimi gardłami są wolny dysk (plik stronnicowania) i za mało ramu 256 lub 384 mb powinny pozwolić na "sensowne używanie" komputera + podkręcić procesor, jeśli ten voodoo jest na agp (zapewne agp 2x) to z nową płytą spowoduje jej zjaranie.Reasumując jesli upgrade tego to 256 ram i nowy dysk

Edytowane przez andrewthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy dysk i stosowny kontroler do niego pod pci

 

mam (podobnie) c333@416, ASUS P2B, 192MB RAM, 80GB WDC - na jakimstam kontrolerze ata133, i riveTNT 16MB i komputer nadaje sie spokojnie do zastosowan biorowych + net

 

takze zgadzam sie w 100% co do dysku... tylko trzeba mu zapewnic stosowny kontroler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej znaleźć jakąś dobrą serię celka 366 + przelotka z regulacją napięcia (właśnie takiego celka i takową przelotkę posiadam :) reg. napięcia od 1,8v - 3,8v (co 0,05v do 2,4v, co 0,1V od 2,4v do 3,8v) :) ).. i celek spokojnie lata na 550mhz na 2,3v przy dość obszernym radiatorku z wiatrakiem 6x6... ale naprawdę.. w porówaniu z moim obecnym k6 tamto to była naprawdę maszyna... memorki latały synch z FSB 100mhz.... razem z moim gf 2 mx zestawik wyciągał ~1250pkt w smarku 2001 SE (miałem 256mb ramu - ach to były czasy).. więc jak nakompik do netu to taka maszyna nadaje się w 100%...

 

P.S

Na tym celku grałem nawet w nfsu2 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alberto56:

 

jesli sądzisz że nie mam podstawowej wiedzy na temat sprzetu - to mnie troche rozśmieszyłeś :) :) :) :) hehe

Chodzi o to że te technologie bardzo szybko sie zmieniają, a ja od jakiegoś czasu poprostu wypadłem z kursu śledzenia co sie dzieje w kwestii kompów bo mialem inne sprawy na głowie a informatykiem nie jestem. A zaczynalem od super sprzętu COMMODORE64 :))) ..to byly czasy hehe

 

A takich cwaniaczków z serwisu co mi powiedzą że mam wymienić 99% kompa na nowy to omijam, bo wiem że mają nad głową aureolę w kształcie KASIORY!!

..więc i cenniki mi tu nie pomogą.

Najgorsze że kasy nie mam w tej chwili za duzo, bo tak bym zlał ten swoj złom i kupil cos na czasie. Chcialem zeby ktos poradzil jakie części używane moge kupic do swojego złoma dlatego jak najdokladniej opisalem parametry swojego "zloma" :)

 

 

Gameon:

 

może masz racje, kwestia dobrej treści pytania. No ale prof. Miodkiem nie jestem i wydawalo mi sie że będzie wiadomo jakiej pomocy szukam :-/ a tak wyszlo jak wyszlo. Co nie oznacza że co niektorzy muszą pokazywać tutaj swoj brak kultury..

 

 

mechl!k:

 

Zupełnie sie zgadzam. A ten gosciu moglby sie nauczyć troche kultury, bo swoją drogą forum nie po to jest chyba żeby udzielać rad typu: IDZ DO SKLEPU I ZAJRZYJ DO CENNIKA.

Druga sprawa, obrażanie mnie przez tego gościa i ubliżanie mi tylko świadczy o nim samym...

Chodźby byl nie wiem jakim ekspertem, za jego rady "SERDECZNIE DZIEKUJE" !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze by bylo, gdybys napisal ile masz kasy na ten upgrade??

jezeli chcesz go przyspieszyc tylko na tyle, zeby w miare komfortowo pracowac na xp, to moja sugestia jest taka:

 

 

- Pentium 3 450MHZ (bez wiekszego problemu powinien chodzic na fsb 133, co daje 600MHZ - o ile plyta pozwoli ustawic takie fsb!!??)

CENA: 40zl

 

- RAM 256MB (jezeli masz 128+32mb, to 32 na zlom i dokup sobie 128)

CENA: 40-50zl

 

- no i oczywiscie dysk twardy do wymiany - jakis 40gb za ok. 140zl

 

i gwarantuje Ci, ze win xp bedzie przyzwoicie na tym chodzil (trzeba go tylko okroic ze zbednych "wodotryskow", powylanczac niepotrzebne uslugi)

 

a jakbys chcial "zaszalec";), to wymien jeszcze tego voodoo na geforce 2mx/mx400 koszt ok. 40zl

(i we wszystkie starsze gierki komfortowo bedziesz mogl sobie popykac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blaqaz moglbys wkoncu podac ile masz masz maxymalnie na modernizacje pieniedzy? Pytałem na gorze strony, zreszta nie tylko ja pytam. MUSISZ to podac, zebysmy dobrze Ci pomogli, bo tak, to kazdy moze gdybac tylko.

Nie nazywaj mnie gościem... To raczej Ty jestes tu gościem (dołączył: 25-Kwiecień 05). Jesli masz jakies wąty, to wal na PW, a nie na forum, chyba mechl!k napisal, ze nie jest to miejsce do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze by bylo, gdybys napisal ile masz kasy na ten upgrade??

jezeli chcesz go przyspieszyc tylko na tyle, zeby w miare komfortowo pracowac na xp, to moja sugestia jest taka:

- Pentium 3 450MHZ (bez wiekszego problemu powinien chodzic na fsb 133, co daje 600MHZ - o ile plyta pozwoli ustawic takie fsb!!??)

CENA: 40zl

 

- RAM  256MB (jezeli masz 128+32mb, to 32 na zlom i dokup sobie 128)

CENA: 40-50zl

 

- no i oczywiscie dysk twardy do wymiany - jakis 40gb za ok. 140zl

 

i gwarantuje Ci, ze win xp bedzie przyzwoicie na tym chodzil (trzeba go tylko okroic ze zbednych "wodotryskow", powylanczac niepotrzebne uslugi)

 

a jakbys chcial "zaszalec";), to wymien jeszcze tego voodoo na geforce 2mx/mx400 koszt ok. 40zl

(i we wszystkie starsze gierki komfortowo bedziesz mogl sobie popykac)

1415688[/snapback]

1. Skąd ty wytrzasnąłeś takie miłe oku ceny :)

2. Co do pentiaka... nie wiem czy ruszy na FSB 133.. te procki miały "powolną" pamięć cache, która hamowała o/c... gdyby nie kasza, to proc pwenie i na 750mhz poszedł przy dobrym chłodzeniu :)...

3. WIesz co? masz rację.. pentiak III będzie o wieeeeele lepszy od celka... chyba żeby dorwać PIIIz jakiejś serii, która miała montowany szybszy cache od xenonów :)... i wtedy można pomyśleć o sensownym o\c

4. I jeszcze ostatnie... pamięć ram.. na twoim miejscu sprzedał bym te 128mb+32mb i kupił pożądną kosteczkę 256mb PC 133.. i komforcik masz gwarantowany

5. Co do hdd.. to polecam barracude 40GB 7200 RPM i 8mb cache... cichuteńka i wydajna... Jeżeli miałbyś jeszcze fundusze to mógłbyś dokupić kontroler ATA133 na pci...

 

po tych modyfikacjach kompik będzie 1st klasa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Skąd ty wytrzasnąłeś takie miłe oku ceny :)

2. Co do pentiaka... nie wiem czy ruszy na FSB 133.. te procki miały "powolną" pamięć cache, która hamowała o/c... gdyby nie kasza, to proc pwenie i na 750mhz poszedł przy dobrym chłodzeniu :)...

3. WIesz co? masz rację.. pentiak III będzie o wieeeeele lepszy od celka... chyba żeby dorwać PIIIz jakiejś serii, która miała montowany szybszy cache od xenonów :)... i wtedy można pomyśleć o sensownym o\c

4. I jeszcze ostatnie... pamięć ram.. na twoim miejscu sprzedał bym te 128mb+32mb i kupił  pożądną kosteczkę 256mb PC 133.. i komforcik masz gwarantowany

5. Co do hdd.. to polecam barracude 40GB 7200 RPM i 8mb cache... cichuteńka i wydajna... Jeżeli miałbyś jeszcze fundusze to mógłbyś dokupić kontroler ATA133 na pci...

 

po tych modyfikacjach kompik będzie 1st klasa :)

1416469[/snapback]

1. z allegro - niedawno skladalem sobie sprzecik tej klasy, wiec z cenami jestem na biezaco :)

2. masz racje - zapomnialem, ze nie wszystkie tak ladnie chodzily :(

3. SL35D - te bankowo mialy montowny cache od xeona i tu jest gwarantowane fsb 133

4. prawda - tylko tutaj jedna uwaga - nie kazda taka kostka ruszy na plycie bx-owej, wiekszosc dwustronnych powinna poprawnie pracowac z ta plyta ale nie jest to regula, tak samo niektore jednostronne pracuja na bx-ie, trzeba to dokladnie sprawdzic przed zakupem

5. no przy tym dysku osobny kontroler bylby jak najbardziej wskazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. prawda - tylko tutaj jedna uwaga - nie kazda taka kostka ruszy na plycie bx-owej, wiekszosc dwustronnych powinna poprawnie pracowac z ta plyta ale nie jest to regula, tak samo niektore jednostronne pracuja na bx-ie, trzeba to dokladnie sprawdzic przed zakupem

prawda. dzieje sie tak dlatego ze chpset bx ma problemy z adresowaniem pamieci skladajacych sie z chilpow wiekszych niz 8MB - ztad wynika ze kosc 128MB powinnna miec 16 chipow (raczej beda umieszczone dwustronnie), a 256MB - 32

 

zerszta, na sdramach zazwyczaj jest oznaczenie typy 'bx ready' - wtedy pojda bez bolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pamięci... ja ma właśnie takiego twinmosa 128mb (4 kostki).. i kur*** wykrywa mi go jako 64mb... i jak widzę kostka może być sprawna... tyle że właśnie moja via go nie widzi (testowane na bxie z tym samym skutkiem)...

kiedy jeszcze miałem bx`a to TYLKO ten twinmos dawał radę FSB 153 :).. dlatego kosteczka jest całkiem przyjemna :) .... Czy ktoś się zamneni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej i zauwazalnie poprawic szybkosc komputera to wymienic dysk - raczej nowy 80 + kontroler na pci bo uzywanych sie po prostu nie oplaca (oszczedzac tez trzeba umiec)

 

I dolozyc ramu :)

 

Co do procka jezeli to ma byc do pracy to celina powinna wystarczyc i mozna a podkrecic do 450 mhz bo niestety wiecej to one za bardzo nie chca chodzic :(

(no moze 500)

 

A jesli chcemy w cos czasem zagrac to jakas wyselekcjonowana celinka 633, 700 ktora na fsb 100 ruszy albo 800 i puszczenie jej na 133 (ale wtedy pci dostanie po pupie)

 

Taniej sie chyba nie da nic wymodzic ale to i tak bedzie jakies ~430 zl

+ wsadzenie chociaz tnt2 m64 (ostatnio sprzedalem swoja za 30 zl :D)

to mamy jakies 460

 

Mozesz zawsze pochodzic po skleach i popytc czy nie maja jakichs dziadkow albo uszkodzonych sprzetow - ja w ten sposob dostalem kilka sprawnych kart (rivki jeden gf2) i plyt glownych bo servisanci w sklepach czasami nie potrafia zworki przestawic i na tej podstawie odrzucaja sprzet jako uszkodzony :lol:

 

 

Ewentualnie sprzedaj to co masz - plyta procek +pamiec +grafa - dotaniesz za to ze 160 zl i wymien na sempka + asrock + 256 ddr to cie wyniesie 460 - 160 = 300 z

do tego dysk 80 gb za jakies 200 zl + grafa jakis mx440 za 60 i masz w miare sensowny sprzet za 560 zl pod warunkiem ze zasilacz ci uciagnie nowa konfiguracje ...l

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...