Skocz do zawartości
blaqaz

Jaki Monitor 19" Używany Wybrac (za 100-250zł)?

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic używany monitor 19" w taniej cenie 100-250zł.

 

Jakiej firmy najlepiej wybrać? (tu chyba ważnym kryterium byloby ktorej firmy monitory najdłużej sie dobrze sprawują)

 

Na co zwracać uwagę, poza tym że prz rozdzielczości 1024x768 mają mieć 85Hz ?

 

Jak mozna sprawdzic ilosc Hz na monitorach? - czy na wszystkich teraz jest to wyswietlane w menu na ekranie? ...sorry - używam jednego monitora od 9 lat i szczerze mowiąć nie wiem jak jest na innych :)))

 

Noi ktora 19"ka bedzie najbardziej łaskawa dla moich oczu (że sie tak wyraże).?

 

BEDE WDZIECZNY za SZYBKA ODPOWIEDZ , bo czas nagli... :)

Edytowane przez blaqaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 ma mieć 85Hz przy 1280x1024 bo na takiej pracuje się w miare normalnie.Nizsza rozdzielczośc spowoduje ze nie bedziesz miał wiecej miejsca na pulpicie niz na 17 - wiec po co 19?

Za taka cene raczej nie znajdziesz nic dobrego wiec musisz posprawdzać bardzo dobrze.Powinna byc plaska - ale ta cena nieco powstrzymuję tą cechę.Powinna byc nie wypalona - wyłącz monitor i zerknij co widać - co widać na jasnym i ciemnym polu - jesli nie widać przepaleń jest dobrze.Sprawdź koniecznie jakimś testem monitora - nokia monitor test na przykład - geometrię - zbieżność kolorów - plansze kolorów - i test wysokiego napięcia - naprzemiennie - czarna plansza z białą - jesli obraz się nie zawęza i nie rozszerza jest dobrze.Pozatym polecam coś sprawdzonego - nie zadne marki typu "marka" to się lubi odwdzięczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że jeżeli ktos pozbywa sie 19-stki w takiej cenie, to musi byc to monitor pogwarancyjny, z beczki cięty i ja bym nie ryzykował....

Już lepiej 17-skę kupic.

Skoro chcesz dbac o oczy to raczej odradzam 19-skę CRT, chyba że sobie filtr za następne 150 złotych kupisz:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 ma mieć 85Hz przy 1280x1024 bo na takiej pracuje się w miare normalnie.Nizsza rozdzielczośc spowoduje ze nie bedziesz miał wiecej miejsca na pulpicie niz na 17 - wiec po co 19?

Za taka cene raczej nie znajdziesz nic dobrego wiec musisz posprawdzać bardzo dobrze.Powinna byc plaska - ale ta cena nieco powstrzymuję tą cechę.Powinna byc nie wypalona - wyłącz monitor i zerknij co widać - co widać na jasnym i ciemnym polu - jesli nie widać przepaleń jest dobrze.Sprawdź koniecznie jakimś testem monitora - nokia monitor test na przykład - geometrię - zbieżność kolorów - plansze kolorów - i test wysokiego napięcia - naprzemiennie - czarna plansza z białą - jesli obraz się nie zawęza i nie rozszerza jest dobrze.Pozatym polecam coś sprawdzonego - nie zadne marki typu "marka" to się lubi odwdzięczyć.

1411831[/snapback]

 

NO TAK tyle że na testach monitorów to ja sie nie znam.

Mam już programik NOKIA MONITOR TEST, no ale cóż.

Piszesz że sprawdzić GEOMETRIĘ, ZBIEŻNOŚĆ, i inn - ale skąd czerpać wzór??

 

Wszystko mam sprawdzać na oko? ogólnie wizualnie? NIe ma jakichś wytycznych??

(z instrukcji HELPu do NOKIA MONITOR TEST nie skumalem za dużo - może jestem faktycznie niekumaty, ale dalej nie wiem jakie parametry są perfekcyjne, jakie do zaakcentowania, a jakie do odrzucenia).

 

NIE MA JAKIEGOS PROGRAMIKU ktory testuje monitor, i na koniec przedstawia raport osiągów? (tak jak sie testuje np. procesory?)

MOZE KTOS ZNA I MOGLBY MI POLECIC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor sam się nie zdiagnozuje. Ty musisz sam to zrobić.

Sprawdź, czy można ustawić dobrze geometrię obrazu, czy nie ma na ekranie jakichś dziwnych tęczowych wzorów, czy nie ma rozmyć w jakimś miejscu kineskopu itd...

No, chyba widzisz, czy Ci się obraz rozmywa, czy jest żyleta?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nokia monitor test jest test białej kraty i tam dokładnie widać gdzie sa niezbierzności kolorów.

 

Nie wiem czy dostaniesz za 200 zł ale EIZO F720 lub 730 sa w porzadku tylko on nie moze być po leasingowy bo to bedzie zarżnięty monit.Ze studii TDP itp tez nie bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...