Skocz do zawartości
Serchio

Restarty Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni, a raczej od dwóch tygodni borykam się z restartem komputera. Nieoczekiwanym restartem, posiadam wszystko jak w podpisie. Zadaję więc pytanie czy może to być wina płyty głównej Epox8RDA+, ma 1.5 roku i niewiem czy przypadkiem nie umiera :( Restarty są w najmniej oczekawanych momentach. Podczas grania, podczas robienia www, podczas surfowania. Proszę, pomóżcie :( Jeżęli to wina płyty, to jak to ewentualnie naprawić. A jeżeli nie to czego. Dodam że przeinstalowywałem system już z 4-6 razy od kiedy zaczeły sę restarty. Nie sa one zbyt częste, ale występują i zaczyna mnie to jużdenerwować :(

Edytowane przez Nuklear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wwojtek26

Może tak-wyłącz w biosie ochronę tmp cpu, zobacz też zasilacz.Kiedyś na chieftec 300 poszło mi (-5v) i miałem podobne objawy

Edytowane przez wwojtek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nuklear---> na 100% to nie wina plyty glownej !

rowniez mam ten sam problem co ty ... co to moze byc ? czyzby Bill Gates spieprzyl sprawe ? czy cos innego nawala :( (w co watpie) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wwojtek26

Nie mam pojęcia skąd ten optymizm u kolegi. Powodem rtestartów kompa może być właściwie wszystko, począwszy od niedociśniętego ramu, kończąc na stanie agonalnym mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wwojtek26

Tak sobie jeszcze teraz pomyślałem-może pamiątki się przegrzewają?Chociaż możnaby tak gdybać w nieskończoność.Na twoim miejscu najpierwwyjąłbym ten goodram (o ile wcześniej tego już nie robiłeś).Przeczyść też gniazda na pamięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyte gł. mam 2 dni , ale przed zakupem jej rowniez komputer sam mi sie uruchamiał ... moze twardziel chcialby zakonczyc juz swoją działalność (bo cos ostatnio zawodzi) ?:(

 

ehh.. ten XXI wiek :( ;(

Edytowane przez EaC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cały komp został rozłożony i przeczyszczony właśnie z powodu restartów. Wszysto jest pozapinane na ostatni guzik. :( Ostatnio popsuł mi sięprzycisk od obudowy, ale teraz mam nowy i nadal mam restarty. Chociaz dziś jeszcze nie miałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wwojtek26

Jak już wcześniej pisałem-komputer restartował mi się-kiedy zasilacz nie wytrzymał ciśnienia na -5V.Najpierw tylko restartował się komputer, potem na -5v pokazywał mi - 2000V. Epox do swoich płyt dołącza programik diagnostyczny.Posprawdzaj może logi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszlem do tego co jest przyczyną , u mnie ramy sie grzaly , otwozylem klape i wszystko jest OK @Nuklear---> moze u Ciebie tez to cos pomorze ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie mam restartów a zawiechy :( Włączam 3d mark 2003 leci test nr 1 przystanie na 20 sek idzie dalej i tak w każdym teście aż się nie zawiesi na amen :( W grach podobnie. Filmów nie mogę oglądać :( RATUNKU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIałem dokładnie to samo. Grałem chwilke, 30 sekund zawis itd. Potem gry przestały sie uruchamiać. Momentalnie reset. Poszła karta graficzna. Ogólnie tajemnicza sprawa. Teraz mam zawisy systemu, czasami restart bez powodu. Mam dupny zasialacz: Codegen 300 i nie wiem czy to nie jest tego wina.

Edytowane przez amit909

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wwojtek26

Wczoraj przeżyłem koszmar.Dokładnie takie same objawy jak u kolegi.Okazało się że karta graficzna troszke się grzała i przy tym upale nie wytrzymała ciśnienia.

Masz wentylatory wciągający i wyciągający w obudowie?

Edytowane przez wwojtek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIałem dokładnie to samo. Grałem chwilke, 30 sekund zawis itd. Potem gry przestały sie uruchamiać. Momentalnie reset. Poszła karta graficzna. Ogólnie tajemnicza sprawa. Teraz mam zawisy systemu, czasami restart bez powodu. Mam dupny zasialacz: Codegen 300 i nie wiem czy to nie jest tego wina.

1423212[/snapback]

najprawdopodobniej to zasilka nie wytrzymuje :P choc u mnie trzyma jak narazie calkiem niezle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wwojtek26

Mam tylko wyciągający.

Przełóż go na przód żeby wciągał. Zobacz jaką masz tmp na gpu, mi wieszał się powyżej 55 stopni.

Ja mam dwie 120mm wciągający i wyciągający. Jak wciągający dam na minimum tmp rośnie o 6 stopni.

Edytowane przez wwojtek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak sprawdzić temperaturę na GPU bo nie mam czujnika, na pamięciach radiatory są chłodne, a rdzeń i pamięci są na domyślnych ustawieniach. :( Ostatnio przywróciłem orginalny bios do VGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wwojtek26

zobacz czy dasz radę puścić go na tych sterach:

stery

Jeśli tak to we właściwościach ekranu zaawansowane powinieneś mi9eć ustawienia temperatury.

napisz czy dało rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury na GPU nie sprawdze napewno za pomoća sterowników :( Moja karta nie ma czujnika :(

Komp ostatnio przestał się restartować :) Teraz zaczął łapać przycinki :( Zaczął się zawieszac na 30 sekund przy większym obciążeniu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...