Skocz do zawartości
Grzechu

Moje WC - sprostowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie czekam na ten zestawik 16db. Dostałem dzisiaj maila że już poszedł tak więc jutro pojutrze pewnie będzie. Ja pier@#$#@ wreszcie będzie cisza i będe mógł wyłączyć mojego odrzutowca. 8) Ciekawe czy wyciągne więcej na tym athlonku bo teraz to powyżej 167FSB gnojek prawie się gotował przy max obciążeniu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dostalem ten zestaw w poniedzialek tak jak przewidzialem!:) Odrazu wzialem sie za zmodyfikowanie budy... Wiertarka i 2 otwory wywiercilem zeby to orginalnie wygladalo,znalazlem takie 2 fajne zaslepki na trojnik do RTV i wykorzystalem je jako oslonki na rurki przy przejsciu przez obudowe(zeby sie niepokaleczyly).Wyglada to naprawde profesjonalnie ;).A co do temperatur to jeszcze nie mam chlodnicy :( ale na moim antku mam 43-42 w Idlle po kilku h... W stresie jeszcze nie testowalem ale troche sie obawiam ze temp. podskoczy do ~55. Uwazam ze jak na zestawik za 118 zl (razem z przesylka ;) spejnia on swoje zadanie w 100 % a po dodaniu wydajnej chlodnicy naprawe mozna otrzymac b.dobry WC ! No i taaa cisza to jest niesamowite tyle lat dzialalo sie przy tych buczacych wentylach a rozwiazanie bylo tak blisko ;) Jedynym elementem ktory mnie teraz wkurza to karta grafiki i jej wentylator :evil: Ale blok na nia juz prawie mam skonczony wiec powinienem ja uspokoic. (lekko sie rozpisalem hehe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O projekcie bloku wodnego to tu jest osobny topic, tutaj gada sie o zestawie z CPC.

 

Ja posiadam zestaw z CPC 12dB czyli 250l/h i jestem bardzo zadowolony athlon jak w podpisie na 1,9V max load po 24h ma 49 stopni a idle waha sie ok 40 stopni, to chyba niezle?

 

A co do bloku wodnego to wszystko jest ok, kieruje to do kolegi ktory cos tam pisal ze jest slaby (kalwas) jak bys mu zapodal pompe 1500l/h !!! to tez by wymiatal jak twoj.

 

Teraz planuje pare przerobek i rozbudowe:

Pojemnik zamiast plastikowego, szklany z Leclerca (tak kolo 4l bede szukal)

Dwa osobne zestawy:

1. 250l/h GPU i Chipset

2. 600l/h 2 duze bloki jeden na peltka i jeden na Proc

i nadal zadnych nagrzewnic (jak bedzie szklany pojemnik to moze zrobie jakis wiatrak na malych obrotach dmuchajacy na zbiornik.

 

Pozdro,

SimonM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(jak bedzie szklany pojemnik to moze zrobie jakis wiatrak na malych obrotach dmuchajacy na zbiornik.

Nie wiem dokładnie jak to jest z przewodnictwem cieplnym szkła, ale chyba nie jest zbyt dobre - może byś sobie sprawił miedziany pojemniczek na wodę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to szklo calkiem niezle przewodzi cieplo, chyba nawet lepiej niz plastik (szyby w oknach izolowane sa za pomoca powietrza lub specjalnego gazu, szklo nie ma tam nic do rzeczy). Poza tym chodzi tez o efekt wizualny, a miedziany pojemnik fuuuj to juz wole moj stary plastykowy. Jak tylko zrobie moda dam wam znac na forum jakie sa efekty (wydajnosciowe tez).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka!!

Właśnie testuje ten sprzęcik !!Mam zestawik 16dB!!I przy procku DURON 1000@1260 i podniesionym napięciu w Windzie temp.max 30 stopni!!A przy max opciążeniu proca 44stopnie!!Super zestawik i ta cisza ehh !! :D

Miro jakim cudem masz 30 stopni na 44 ???? przy tym standardowym jeszze w dodatku na tak podkreconym procku ?????? jakieś szczególy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka!!

Właśnie testuje ten sprzęcik !!Mam zestawik 16dB!!I przy procku DURON 1000@1260 i podniesionym napięciu w Windzie temp.max 30 stopni!!A przy max opciążeniu proca 44stopnie!!Super zestawik i ta cisza ehh !! :D

Miro jakim cudem masz 30 stopni na 44 ???? przy tym standardowym jeszze w dodatku na tak podkreconym procku ?????? jakieś szczególy ???

 

Niestety,ale tak mam!!Oczywiście,gdy pogram trochę i pogrzebie w necie przez parę godzin,to i temp.trochę skoczy do góry,bo woda już się nagrzeje.W tedy mam max 35*C (w Windzie)!!Ale jak zostawię kompa np. na 8 godzin,a nic konkretnego się nie robi,to jest max 30*C. Przy max obciążeniu proca mam 44*C!! W zestawie zmieniłem pojemnik na 5litrowy i nic więcej nie robiłem!!WC spisuje się nadzwyczaj dobrze!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....a miedziany pojemnik fuuuj to juz wole moj stary plastykowy...

Przecież można sobie zbudować całkiem ładny pojemniczek z blachy miedzianej - taki mały ładny "złoty" kwadratowy - w rogach mozesz dac jakieś kątowniki - ewentualnie pomalować. Na pewno bedzie fajnie wyglądać a wydajnośc bedzie dużo lepsza niz szkoło i plastik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...