Skocz do zawartości
dreamek

Celeron 633 :////

Rekomendowane odpowiedzi

mam sporawy problem :unsure:

mianowicie skleciłem siostrze kompa, cel 633, mobo na i810 clayton,128 MB 100 Mhz, hdd 10.2 gb samsung + 4.3 gb seagate. problem polega na tym, że ten komp... straszliwie sie zamula :mur: sam windows xp sp2 działa, no cóż...wolno !!! filmy strasznie skaczą, nie da się ich w ogóle ogladac, ie włacza się godzinę :mad:

co mam zrobic ??? powyłączałem juz wszystko co się dało tzn wygładzania krawędzi, dymki, opóźnienia w menu start itp itd...

sprawa jest o tyle dziwna, że juz wiele razy stawiałem xp na podobnych albo i słabszych configach i działało to to normalnie !!

 

proszę pomóżcie !!!

 

aaa one more thing !! ten cel jest porzyczony i zauwazyłem, ze nie ma jednego pinu <_< działa ok, ale pinu nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa one more thing !! ten cel jest porzyczony i zauwazyłem, ze nie ma jednego pinu  <_< działa ok, ale pinu nie ma :/

skoro pinu nie ma to znaczy że nie wszystko z nim wporzo :wink:

 

może to śmieszne pytanie, ale podobny problem jest jak sterów do mobo nie zainstalujesz :wink: Zaisntalwoałeś?

Może spróbuj na innej windzie, 98 albo Me czy też "muli"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź puść Prime95 i zobacz czy procek sie wywraca? To bedziesz wiedzial czy ten jeden pin ...którego nie ma coś robi...

 

Zainstaluj sterowniki od mobo oraz włacz DMA dla dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sprzet jak w podpisie i wszystko zasuwa ladnie... lacznie z win xp :)

1420718[/snapback]

tylko, że masz rive tnt 2 :/ a tam jest integra :sad: puszcze prime`a i zobaczę co i jak. dam znac za chwilkę :D

 

aaaa i pytanie: czy sp2 bardzo opciąza kompa ? bardziej niz sp1 ??

Edytowane przez dreamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winda nie chce sterownikow, mówi, ze ma nowsze niz chce zainstalować : :unsure:

 

prime leci od pół godziny i nie ma rzadnych problemów :D więc jeśli nie proc to co ???

 

prime bezbłednie, czyli co to moze byc ??? dma włączone :angry:

Edytowane przez dreamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo ramu nigdy nie za wiele, ale ja już nie chce łożyć na tego kompa <_< 256 jakby było to ideał, ale mam w tej chwili same kości 64 MB a płyta ma dwa sloty na dimm`y :mur:

 

dobra, zainstalowałem oryginalne strerowniki i sytuacja wyglada tak:

nic nie przyspieszyło :blink:

jest nawet wolniej :angry:

 

włozyłem kosc 256/133... widzi ją jako połowe :mur:

muli dalej....

divx to teraz juz mulą jak cholera...

ktos moze napisac jak mam ustawic i moze jakie wgrac kodeki ???

Edytowane przez dreamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche to ludzie zaczna instalowac Longhorna na Pentium 200 i 64mb ramu :D

 

 

Zobacz jakie masz w menadżerze zadań zużycie proca i ramu ;)

Jesli chodzi o sp2 to ja na swoim celku mam sp1 i system mi chodzi dobrze ;) sp2 nigdy nie probowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć tego celka :). 2 pamięć pamięć i jeszcze raz pamięć za mało ale to wiesz :). 3 bios sprawdź może timmingi skróć :>? może są opcje do karty graficznej:>? 4 zainstaluj win 2000 a nie xp. 5 najlepiej wsadż jakąkolwiek karte graficzną riva. 6 Nowy bios wgrałeś. pozdr

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się go za bardzi podkręcić :/

ramu dołoże do 256

bios wgrałem nowy

co do tego win 2000 to bedzie działac szybciej ???

filmy po zainstalowaniu sterowików markowych a nie intela latają ok :D

ale windows juz nie :/

co do grafy to plyta ma tylko pci sloty a opcji zadnych poza przydzielaną dynamicznie pamcią :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 2000(z sp 3<- wtedy kiedy do neta nie jest podłączony lub sp4 <-kiedy net jest na kompie) dla mnie szybciej biega niż xp +sp2. Sprawdź a co do tego pinu to może jest to wymuszenie na FSB 100 mhz :> (bo może celek nie chciał chodzić bez tego). Poszukaj zworek na płycie może przestawisz fsb a jak nie to może drut mod jakis :>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celek poszedł na fsb 83 i teraz pracuje na 790 Mhz :D

 

tylko, ze karta na płycie cos nie chciała pracowac :(

ale włozyłem SB 128 Pci :)

 

w sumie to warto trzymac szrot w domu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dobrej plytce to te celki lataja powyzej 950MHz :mrgreen:

 

i jak, sprawdzales stery od grafy? :>

Edytowane przez N2O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yep sprawdziłem i divx`y działają w porządku, troche skacze to przy filmach powyżej bitratu 1000 kb/s, ale to juz wina braku ramu :cry:

 

proc się nie grzeje. płyta nie ma czujnika, ale gdy dotykałem radiator jak leciał prime 95 to powiem, że był chłodny :) poza tym zamontowałem cooler od athlona 800 wykręconego na 1 Ghz - nie mój, ale może być, leci teraz na 2500 rpm przy max 5000 wydaje odgłos jakby startował <_<

 

zastanawiam sie jak zmusić tego celka bez drut moda do pracy na fsb 100 mhz. aaa i jeszcze jedno, przy fsb 83 czyli ak jak teraz pracuje starszy segate 4.3 gb nie chciał się poprawnie sformatować, jak wróciłem do fsb 66 wszystko było ok. zapewne to wina dzielnika :angry:

jaki mam ustawić, żeby było ok ??? płyta to PcPartner BSMS3-C872.

i na koniec czy mogę wgrać bios od wersji pod tualatina, pytam się ponieważ jak widac na stronie PCPartner ten bios jest tez do mojej płyty, czy to coś da ??

Edytowane przez dreamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...