Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczek Na Chipset Dfi S939 Nforce4

Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o takim bloczku?

Jak ktos mógł by podac wymiary makymalne dla takiego bloczka oraz jakie by były dla was wazne jego cechy. Prosze o podanie rozstawu otworów i innych waznych cech takich jak szerokosc, długosc i inne.

Czy byli by chetni na taki bloczek?

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Co sadzicie o takim bloczku?

Jak ktos mógł by podac wymiary makymalne dla takiego bloczka oraz jakie by były dla was wazne jego cechy. Prosze o podanie rozstawu otworów i innych waznych cech takich jak szerokosc, długosc i inne.

Czy byli by chetni na taki bloczek?

1424854[/snapback]

yyyyyyyy- to był mój pomysł :angry:

ale i tak masz moje błogosławieństwo :lol:

[ img]http://img227.exs.cx/img227/4548/nf4blockcad8wl.jpg[/img]

 

no i tu dwa thready o NB na DFI (dużo w nich fotek i projektów)

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...=DFI+waterblock

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...=DFI+waterblock

 

tylko nie rób takiego flow killera jak ten drugi... :mur:

 

 

Maksymalna szerokość wstawianych obrazków=650

//sgj

Edytowane przez sgj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze rozumiem to ten bloczek nie moze byc wyzszy niz 25mm? Jesli tak to zrobił bym taki :D Tylko nie moge sie tam dopatrzec rozstawu otworów wiec jesli jakis miły człowiek by mi podał :lol: to był bym wdzieczny

majkel84 --> wiem pamietam jak rozmawialismy o tym bloczku na gg a co pozyciłes plany nad nim?

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

..

majkel84 --> wiem pamietam jak rozmawialismy o tym bloczku na gg a co pozyciłes plany nad nim?

1424999[/snapback]

porzuciłem, bo plan był taki- ty robisz ja płace :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze rozumiem to ten bloczek nie moze byc wyzszy niz 25mm? Jesli tak to zrobił bym taki :D Tylko nie moge sie tam dopatrzec rozstawu otworów wiec jesli jakis miły człowiek by mi podał  :lol:  to był bym wdzieczny

majkel84 --> wiem pamietam jak rozmawialismy o tym bloczku na gg a co pozyciłes plany nad nim?

1424999[/snapback]

Raczej wysokość powinna być w okolicy 10mm (bez króćcy).

 

Gadałem z luksem, co by zrobił spód z serii "jeż", tylko że z pinami 5mm. Doliczając 2mm podstawe, można się wyrobić z okolicach 10m na wysokość bloczka bez króćcy, top z miedzi 2mm. Króćce wstawić w miejscu najbardziej odpowiadającym, żeby o grafike nie wadziły. U wampira płyte oglądałem, może nawet dałoby się króćce z boku zrobić.

 

LINK Tu dywagacje chłopaków w wątku o DFI nf4.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czekam na pierwsze projekty, masz moje poparcie, jesli bloczek bedzie ladnie wykonany to moze sie skusze bo potrzebuje czegos...

 

 

----------

 

I co nic sie nie ruszylo?

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczki cube na cpu/gpu i ew. standardowe nb opracowane teraz pora aby Misu 15go zająć sie nieszczęśnikami z nf4

 

Jest pomysl aby zrobić wersje cube ze spodem 5 mm do tego przelotka 3 mmm i pleksi 8mm Po zastowowaniu kroccy kąntowych taki 12 mm bloczek powinien akurat wleźć.

Ile dokładnie jest miejsca między wierzczem nb a krawędzią karty.. Kurde jak by było 15 mm to by rozwiązało wiele problemów..ale słyszałem że jest max 13 :? Może ktoś to dokładnie zmierzyć?

 

Przy 13 mm problemem może być wykonanie przelotki bo po 1 to mosiądzu 3 mm raczej sie nie dostanie a nie wiadomo czy jest szansa na jakieś równe docięcie czy doszlifowanie mosiądzu 5 mm (zobaczy sie). Po 2 w takim 3 mm przelotce trzeba by prawie 2 mm rowek zrobić a to też możę być trudne..

 

Pozostaje jeszce kwestia czy taki 12 mm blocek wlezie-zwłaszcza czy takie krocce by nie zawadzały... Ile musi być miejsca po bokach karty tak 1-2 cm powyżej dolnej krawędzi laminatu na wysokości nb? I czy krawędz karty szła by centralnie w kołowie szerokości bloku czy nb jest jakoś lekko z boku?

Wszystkich zainteresowanych prosił bym o oblukanie sprawy i swoich płytek :wink:

 

Może coś sie wreszcie z tym bloczkiem na nb ruszy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pewniem pomysł i wspępnie obgadalismy to z misiem...

Mowa o metalowym topie.. Jeśli da sie to technicznie wykonać to byłoby dobre rozwiązanie sprawy bloczku :) Zobaczymy na początku tygodnia bede sie dowiadywać ... Sprawy idą w dobrym kierunku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie zamontować kroćce 14mm na bloczku ?

mniejsze męczyłyby mojego grundfosa

1499761[/snapback]

najwieksze to 12mm z przejsciówkami moze dało by sie 17 ale czy przejsciówki kadzic nie beda to nie wiem

Twojej pompy nic nie bedzie meczyc bo ona ma moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie zamontować kroćce 14mm na bloczku ?

mniejsze męczyłyby mojego grundfosa

1499761[/snapback]

mojego Halma podobnie. Jednak zawsze można podłączyć to rownolegle np. z bloczkiem na GPU czy HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...