Skocz do zawartości
cypel

Restart I Wyjątek Krytyczny W Vxd Vcache (01)

Rekomendowane odpowiedzi

do niedawna miałem postawionego win xp prof i linuxa mandrakea 10

komp mi się wysypał, nie mogłem sformatować partycji systemowej win. skończyło się usuwaniem partycji linuxowych i instalką win98se po ciężkich bojach

 

i mam ciągle problem cholerne blue screeny pojawiają się przy kopiowaniu plików większych niż ok 80 mb

mogę mieć zrobiony kipisz z partycjami, chociaż już je trochę uporządkowałem, ale nie mogę stracić danych dlatego proszę o pomoc i diagnozę co to może być

 

komp

asrock k7s8x

duron 750

1x128 ddr oem

2x256 ddr oem

hdd WD 80 gb z 8mb cache na primary

cdrw liteon na secondary master

cd ctx na secondary slave

dysk podzielony na 4 partycje wszystkie fat 32

zasilacz stary nie wiem co za firma 250 w

grafika geforce2 400 mx 64

temp. płyty i proca w normie tzn. jest taka sama jak była

 

poczytałem już trochę tu na forum i wydaje mi się, że może strzeliła jakaś kostka pamięci, wcześniej nigdy nie miałem takich numerów komp śmigał aż miło

okazało się, że taśma była uszkodzona od dysku, wymieniłem ale komp dalej się zwiesza albo restartuje albo pojawia się czarny ekran i na górze zielony bardzo wąski pasek przez całą szerokość ekranu

 

dzieje się tak tylko przy kopiowaniu plików albo przy wypalaniu płyty

 

aha nie mogę w ogóle postawić XPeka wywala ekran, że krytyczny wyjątek OE w 0028:C004E374 w VXD VCACHE(01) + 00000390 wejdź w tryb awaryjny (ciekawe jak jak nie miałem w ogóle systemu żadnego to też wywalało mi takie bzdety) usuń urządzenia powodujące konflikty albo odłącz kartę wideo albo zmień coś z pamięcią czy buforowaniem w biosie, dokładnie nie pamiętam

 

będę wdzieczny za każde info, pomocy, już po mału tracę cierpliwość wczoraj siedziałem kilkanaście godzin żeby nie stracić danych i [gluteus maximus] nie mogę nic przekopiować ani wypalić żadnej płytki

 

proszę o jakieś rady

z góry dzięki

Edytowane przez cypel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę mieć zrobiony kipisz z partycjami, chociaż już je trochę uporządkowałem, ale nie mogę stracić danych

Podepnij dysk do innego kompa i zrzuć dane. Wywal wszystkie partycje i załóż od nowa instalatorem Windowsa.

A co do Memtesta to michalnici dobrze radzi - bardzo często problemy z intstalacją XP są spowodowane błędami pamięci. Tam Memtest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to uporałem się z problemem

 

padła kość pamięci (no name), wytrzymała 14 miesięcy !!!!!!!!!

 

każdą po kolei wkładałem i na uszkodzonej nie odpalał się monitor, nie wiem czy tak powinno być, ale po wsadzeniu 2 kostek tych nie podejrzanych nie ma problemów żadnych, zero zwisów, restartów, wszystko elegancko chodzi tyle, że wolniej

 

dzięki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...