Skocz do zawartości
Nikos_Wariat

Cala Prawda O Chlodnicach Mitssuma Cz2. - Lada Cd.

Rekomendowane odpowiedzi

Kij Udowdonij mi ze sie kreci w lewo ?? jedyny silnik fiata gdzie krecil sie w lewo bylo w Fiace 500.

1432441[/snapback]

Pudło ;)

 

W 500 kręci się normalnie, znaczy w prawo, tak samo jak w maluchu, wszak to protoplasta malucha.

 

To pod czym leże na awatarze (tak to ja i moja bryka), to fiat 850 i w nim właśnie kręci się silnik w lewo.

 

A że w Cienkim 700 silnik sie w lewo kręci, się dowiedziałem jak u kumpla zmienialiśmy uszczelniacz wału krobowego od strony skrzyni biegów. Kumplowi koleś sprzedał w sklepie od malca, bo to to samo miało być, ale w warszatcie gdzie to robiliśmy powiedzieli nam, że są inne, bo w Cienkim 700 się silnik kręci w lewo.

 

A może jednak miałeś na myśli Cienkiego, wszak Cinquecento to po naszemu 500 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Narazie jest o samochodach , apratach cyfrowych canona , chlodnicach od malucha ..... a o mitsumie nikt nie pisze..... a mialo byc o mitsumie

1432476[/snapback]

Zaczynasz mnie irytowac...

Widocznie nikt o nim nie chce już pisać...

Ty zacząłes się żalić więc to głównie Twój problem..

Zaczynają wpisywać sie tu ludzie ktorzy nie mieli kontaku z jego nagrzewnicami - a tu juz dziwne jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Wlasnie dzisiej Misiu_DRC czy jakos tak mial napisac historie swego kaddeta , a co do Fiat CQ cytuje tekst z ksiazki - inz .Zbigniew Klimecki Cinquecento wydawnictwa WKŁ 1992 cytat ze strony 25 "Wałkorbowy silnika obraca sie w lewo (patrząc od przodu samochodu) , ale w ta sam strone co w samochodzie Polski FIAT 126 BIS"

 

Kij mozemy pogadac na gg? odezwij sie do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO to ładnie z powodu mojej wstawki o chłodnicy z malucha zrobiła się 1 strona :lol: .

:-P A Pana Ładna Czysta Nagrzewnica :-P nie ma, chyba się głeboko zastanawia nad swoim postępowaniem :mad: albo zmienia zajęcie na robienie bloków po inną xywą :D .

Nie powiem wam z jakiego to malucha bo nie wiem. Zobaczyłem kiedyś na allegro medzianą (nie chciałem aluminiowej) chłodnice od malucha, to wyruszyłem do sklepu z częściami do starych fiatów na ul. Tęczowej (chyba)(to wogóle nie jest reklama) i się spytałem: Czy to prawda że maluch ma miedzianą chlodnice? odp. Tak później Czy macie taką na sprzedaż? odp. Oczywiście I DOSTAŁEM.

Dopiero jak zobaczyłem tą dyskusje to się skapnełem, że "normalny" maluch był chłodzony powietrzem tzn nie miał części przypominającej chłodnicę. W końcu sam takiego na osiedlu rozpier.... nooo nie ważne. :rolleyes:

A propo to jednak canon lepszy od sony hmmmm.... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia dostarczę jak ktoś mi wyśle cyfrówkę...

Bo umnie cała kasa idzie na WC (jeszcze parę pierd**) i muszę obudowę to niego zespawać (może za jakiś rok ujrzycie na forum :lol: ).

A kamera cyfrowa do zdjęć się nie nadaje :mur:

Przykro mi ! POLECAM ALLEGRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku mojej kariery mialem kadeciaka zakupioneog od mitusma (badz kalwero-sam juz nie pamietam). Wygladala slicznie, wyszorowana jak trzeba :). Sprzedajacy uprzedzil mnie ze moga wyplywac paprochy ze srodka (pozostalosc po elektrolizie jak mowil).Po plukaniu w wannie rzeczywiscie duzo czarnych kropkow wyplynelo. Gdy na oko juz bylo czysciutko podpialem nagrzewnice i uzywalem sobie spokojnie przez pare miesiecy. Przyszedl czas na przebudowe, rozmontowalem uklad a w rezerwuarze duzo czarnych syfikow....Pierwsza chwila-o kurcze...Nagrzewnica znow pod kran, wszystko wyplynelo, zmienilem wode i od tego czasu mialem juz czysto... Ot tak wygladala moja przygoda z kadetem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coraz bardziej się nie dziwię że ludzie wolą kupować specjalne chłodnice do WC niż szrotowe złomy :/

1438559[/snapback]

Zawsze wolalem nieco dolozyc (nawet sporo) i miec nowa, porzadna chlodnice - mam pewnosc co w chlodnicy plynie, jak byla/jest uzytkowana itp. A "zabawki" (zdrapek i pocharatka) ze szrotu to imho BARDZO zludna oszczednosc kasy, bezpowrotna strata czasu i realne nadszarpywanie nerwow :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w dalszym ciągu bede szukał nowego nieużywanego fiaciora. Od czsu so czasu można takiego trafić na allegro lub szrocie- za 30-50zl ma sie zupełnie czystą nagrzewnice. Jedyny problem wywalić te paskudne korodujące blaszki z środka i wlutować jakieś nakrętki pod gwint 3/8" i ma sie tanio fajną chłodnice...

A tych z allegro nie polecam no chyba że za 20-30zl max i poem samemu doczyścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w dalszym ciągu bede szukał nowego nieużywanego  fiaciora. Od czsu so czasu można takiego trafić na allegro lub szrocie- za 30-50zl ma sie zupełnie czystą nagrzewnice. Jedyny problem wywalić te paskudne korodujące blaszki z środka i wlutować jakieś nakrętki pod gwint 3/8" i ma sie tanio fajną chłodnice...

A tych z allegro nie polecam no chyba że za 20-30zl max i poem samemu doczyścić...

1438602[/snapback]

oj nowy fiacior moze raczej podskakiwac pod 120-150pln ,bez zaworu moze 100-120pln

i tak sie oplaca bo jest grubszy niz najgrubszy BIP/E/X 2 o 10mm (fiacior/poldek ma 55mm grubosci) a poza tym ma praktycznie te same wymiary

a taki BIP2 e/x to ponad 200pln

 

uzywanego fiaciora latwiej doczyscic niz uzywanego Harrisona

u mnie przez ponad miesiac pracy woda zrobila sie rozowawa i zebralo sie troszke paprochow w zbiorniku

spuscilem wode ,przeplykalem wszystko szlauchem na podworku i teraz mam temp roca nizsza o 4C - wody jeszcze nie sprawdzalem bo termometr musze naprawic

 

generalnie gdyby wyjac nagrzewnice bezposrednio z auta ktore jezdzilo to latwij ja doczyscic niz taka co polezala miesiac na powietrzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj znalazłem NÓWKĘ żuka (jeszcze ma zatyczki na króćcach) :D Oczywiście cały mosiężny ale najważniejsze że nowy !!

 

EDIT - dzwoniłem właśnie - jest jeszcze NOWA NAGRZEWNICA OD POLONEZA. Powtarzam - NOWA !! Złoty "skleposzrot" znalazłem :D

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj znalazłem NÓWKĘ żuka (jeszcze ma zatyczki na króćcach) :D Oczywiście cały mosiężny ale najważniejsze że nowy !!

 

EDIT - dzwoniłem właśnie - jest jeszcze NOWA NAGRZEWNICA OD POLONEZA. Powtarzam - NOWA !! Złoty "skleposzrot" znalazłem :D

1438947[/snapback]

No ciekawe [o ile i czy finy są miedziane/mosiężne czy blaszane bo jak to 2 to troche nieciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w tym sklepie i za żuka zaśpiewał mi 100zł bo to ostatnia sztuka :( Nówka poldek okazał się zamulony jakimś syfem w środku (z zewnątrz nietknięty). No i kupiłem używanego poldka w niemal idealnym stanie wewnątrz (narazie tylko przez zawór zaglądałem, wygląda jak nówka, dzisiaj go rozlutuje i jak będzie idealnie czysty to sprzedam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...