Skocz do zawartości
dondexterro

Problem Z Grubem

Rekomendowane odpowiedzi

calego gruba mam skonfiugrowanego. menu.lst podlinkowane pod grub.conf w /boot/grub

instalowalem gruba mnostwo razy i w sumie nie wiem o co mu chodzi. a wpisywanie przy kazdym boocie kernel (hd0,0)/xxxx dev=/xxx/xxx jest juz nudne. any ideas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grub.conf

timeout 3default 0fallback 1splashimage=(hd0,0)/grub/splash.xpm.gztitle  Gebtoo_2.6.11.8root (hd0,0)kernel (hd0,0)/bzImage3 root=/dev/hda4 init=/sbin/initng

instalacja

grub-install /dev/hda1 (czyli na /boot) badz tez grub-install /dev/hda --no-floppy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fallback 1 wskazuje na entry 1, którego nie ma w konfiguracji.

Masz ten splashimage na pewno?

 

Gruba można też zainstalować ręcznie (ja to zawsze robie w MBR, czyli /dev/hda) poprzez uruchomienie gruba z linii poleceń. Pojawi się znany już shell gruba. Tam starczy wpisać:

root    (hd0,0)setup   (hd0)
Pokombinuj i daj znać, co z tego wynikło :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, ostatnio zauwazylem ze jest grub 1.9x /czy jakos tak/ skompilowalem, zresetowalem i oczywiscie nie zadzialal ;)

wiec uruchomilem kanotixa, odpalilem gruba

root (hd0,0)setup (hd0)
i teraz juz jest ok. nie wiem zupelnie o co chodzilo Edytowane przez dondexterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...