Skocz do zawartości
Gość on23warszawa

Creative Inspire P5800. Problem.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość on23warszawa

dziala tylko przy procedurze testowania natomiast gdy slucham muzyki to milczy jak zaklety

dlaczego tak sie dzieje?

jest to nowiutki zestaw wiec nikt nic nie mieszal

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Jesli sluchajac muzyki pracuja cztery glosniki oprocz centralnego to wszystko jest w porzadku. Najprawdopodobniej towja karta to jakis SoundBlaster Live lub Audigy.

Te karty, maja taka ceche, ze zwykle kanaly stereo rozkladaja na 4 glosniki.

 

Zwroc uwage, ze mp3 z reguly sa stero, wiec posiadaja dwa strumienie dzwieku, na prawy i lewy kanal. Gdyby sluchal na jakies badziewnej zintegrowanej karcie to najprawdopodobniej dzialaly by tylko dwie przednie satelitki. Jak juz wspominalem, niektore karty miksuja sygnal na dwie lewe i dwie prawe stelity....

 

Zwroc uwage, ze jesli odpalisz film DVD lub divixa z dzwiekiem 5.1(musisz miec kodek AC-3) to glosnik centralny bedzie dzialal. Glosnik centralny jest najlepiej wykorzystywany w filmach gdzie dzwiek jest przystosowany do systemu 5.1. Dlaczego?

Ponieważ to on ma "grać" głosy rozmowy itd. Satelity tworzą tło.

 

Jesli masz karte np. SoundBlaster Live możesz włączyć funkcję CMsS (najprościej odpal Creative Play Center i w tym playerze jest ta opcja do włączenia.) Ja osobiście tego nie preferuje, gdyż dźwiek muzyki mi nie odpowiada. Funkcja ta stara, się głosy w zwykłych filmach oraz odpowiednie tony przekierować na centralny głośnik. Ale napewno zauwazysz, ze odbywa sie to "kosztem" satelitek, gdyż moim wrażeniem są one jakby "obcięte" z górnych tonów.

 

Troszke sie rozpisalem niepotrzebnie chyba....

 

Mam nadzieje ze pomoglem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie z tym poradzić w inny sposób, a mianowicie odłącz od kompa ten kabel, który jest odpowiedzialny za głośnik centralny i subufer. Głośniki P5800 są przystosowane również do pracy z kartami 4.1. Więc jak odłączysz ten kabel to wszystkie głośnik będą działać( oczywiście tylko przy słuchaniu muzyki w Winampie) Spróbuj, a sam się przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechu

Witam, mam problem z głośnikami CREATIVE Inspire P5800 polega na tym że nie gra mi nieraz lewy przedni kanał wszystko jest dobrze podpięte i sprawdzane nawet na drugiej karcie dźwiękowej i to samo jedynie jak odłączę od zasilania i podłączę z powrotem i tak kilka razy to w końcu załapuje ale np. przeleci piosenka i zacznie się druga to już nie gra a nieraz chwile pogra i też cisza się robi myślałem że to głośnik ale przełączałem inny głośnik pod ten kanał to tak samo jest proszę o pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...