Skocz do zawartości
Trendzik

Przesiadka Z Socket A Na Socket 754 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy naprawdę opłaca się wywalać kupe kasy tylko po to aby pograć i marnować czas na nowe gry komputerowe z kosmicznymi wymaganiami?

Wyjątkiem są oczywiście osoby zajmujące się min. grafiką komputerową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie dziwie sie zreszta, ze tak uwazasz (FX 5200, to samo mówi za siebie). Czasem naprawde fajnie pograc w nową gierke, mowie Ci. Nie gram czesto, ale jedak nie odmawiam sobie przyjemnosci grania raz czy dwa w tygodniu.

 

Kolejna kwestia - jesli chodzi o gry to wasze procki typu barton 2500+ są wystarczajace do nowych gier. Lepiej zainwestowac w grafike, albo zainwestowac w 1GB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie analizowałem i kupie sobie chyba amd 64 2800+ (słyszłaem ze sie łądnie kręca) i to DFI sobie wciągne na allegro za 3785 widziałem, dobry wybór??

będzie dużo lepszy zestaw niz ten co mam teraz?

1435784[/snapback]

Napewno będzie lepszy !! czy dużo - hmm tu już wszystko zależy od Ciebie ! jak skonfigurujesz kompa, jak go podkręcisz i tym podobne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie dziwie sie zreszta, ze tak uwazasz (FX 5200, to samo mówi za siebie). Czasem naprawde fajnie pograc w nową gierke, mowie Ci. Nie gram czesto, ale jedak nie odmawiam sobie przyjemnosci grania raz czy dwa w tygodniu.

 

Kolejna kwestia - jesli chodzi o gry to wasze procki typu barton 2500+ są wystarczajace do nowych gier. Lepiej zainwestowac w grafike, albo zainwestowac w 1GB ramu.

1435829[/snapback]

No wiesz, np. w moim wypadku, ja mam GeForce 6800 i 1 GB ramu. Więc przesiadka na Athlon 64 mnie nic nie będzie kosztować, nie będę musiał nawet dopłacać za nic ;) a wydajność chyba podskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze sie zgadzam, ale przyznaj takze, ze w Jego wypadku to wymiana grafiki pomoglaby bardziej.

 

W moim wypadku takze wymiana grafiki (wczoraj zamowilem 9700 Pro) pomoze bardziej niz wymiana procka (mam podkreconego na 12*200, pamieci w dualu na 2.2.2.11).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze sie zgadzam, ale przyznaj takze, ze w Jego wypadku to wymiana grafiki pomoglaby bardziej.

 

W moim wypadku takze wymiana grafiki (wczoraj zamowilem 9700 Pro) pomoze bardziej niz wymiana procka (mam podkreconego na 12*200, pamieci w dualu na 2.2.2.11).

1436095[/snapback]

No oczywiście. Jakbym miał słabą grafike to bym najpierw w nią inwestował. Bo te procesory na Socket A wydajnościowo też złe nie są. Ale w moim przypadku to inna bajka jest :)

 

 

do: '' yakumo0 ''

 

A ty co, wziołeś EPOX-a ?? Bo tutaj pojawia się jeszcze konkurencyjna DFI, ale ja niestety jej nie kupie ;) Zostane przy Epoxie. Kiedyś miałem na Socket A i nie sprawiał mi problemów.

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupiłem epoxa - ma najlepszy współczynnik cena/jakość ! :) jutro powinienem mieć :))) myśle że DFI w naszym wypadku dużo nie da :) nie warto dopłacać do tych paru Mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupiłem epoxa - ma najlepszy współczynnik cena/jakość ! :) jutro powinienem mieć :))) myśle że DFI w naszym wypadku dużo nie da :) nie warto dopłacać do tych paru Mhz :)

1436184[/snapback]

Nom , masz racje. Ja tam mojego procka troszke podkręce tylko, jak się da oczywiście. Nie będę się bawił w Extreme O/C. Myśle że jakby poszedł na 2200Mhz to byłbym zadowolony ;) Później gdy wyjdą te mobilne, to jak cena ich bedzie się kształtować na poziomie 400-450zł to może zainwestuje. Ale czas pokaże. Napisz jutro jak się sprawuje twój komputer, bo ja będę miał dopiero po 19 maja /po ostatniej maturze/

 

takie pytanie mam

 

1) czy można aktualizować biosa w EPOX-ie z poziomu Windowsa ??

2) czy wychodzą jakieś MOD-y /bios/ ??

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie dziwie sie zreszta, ze tak uwazasz (FX 5200, to samo mówi za siebie). Czasem naprawde fajnie pograc w nową gierke, mowie Ci. Nie gram czesto, ale jedak nie odmawiam sobie przyjemnosci grania raz czy dwa w tygodniu.

 

Kolejna kwestia - jesli chodzi o gry to wasze procki typu barton 2500+ są wystarczajace do nowych gier. Lepiej zainwestowac w grafike, albo zainwestowac w 1GB ramu.

1435829[/snapback]

Poprostu od jakiegoś czasu gry zaczęły mnie nudzić. Co do mojego Fx5200 to fakt słaby, ale nie potrzeba mi więcej - Brothers in Arms spokojnie ukonczylem(i to chyba jedyna gra od paru miesięcy). Jeżeli wyjdzie Call of Duty 2 to pewnie coś zmienie:) ale z drugiej strony wymieniać sprzet dla jednej gry. Wszystko zależy do czego użytkownik potrzebuje komputera.

 

Zgadzam się z wypowiedziami innych, że mając procek coś około 2500 warto zainwestować w grafikie(oczywiście jeżeli ma się słabą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba ie sądzicie że radek 9600pro o taktowaniach 525/800 to zła grafa?? :lol:

jaką płytę najlepiej ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod 64 2800+?? dfi czy może lepiej epoxa tego za niecałe 300?

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - lepiej wybrać EPOX'a - jest tańszy 70-80zł - myśle że nie warto dopłacać do tych paru mhz. EPOX oferuje i tak ogromne możliwości o/c.

 

P.S Ja swojego będe miał w czwartek rano :D

 

A tak z ciekawości - co sądzicie o Abit KV8-PRO ?? wtej samej cenie co epox a i osiągi podobne ;)

Edytowane przez yakumo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13489 a cvo o tej płytce sądzicie, komentarze są bardzo interesujące

ale czytałem testy i msi ma cienka stabilność, epox ma cos z napieciami a o dfi nic złego nie słyszłałem, moe mi ktoś powiedzieć czy dfi jest lepsza od epoxa i msi bo juz sam nie wiem co kupić

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1437717[/snapback]

Najlepsza jest DFI. Epox coś z napięciami ?? ...hmm zawyża tylko o 0,5 V ale to raczej nie powinno ci przeszkadzać. Pozatym max na ram możesz dać w Epox-ie 2,8V.

 

1. DFI

2. EPOX

3. MSI

 

Tak się przedstawia sytuacja na platformie s. 754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI ma zablkowaną magistralę PCI/AGP?

bo to dl a mnie też ważne, chyba jednak się skuszę na to DFI

1437958[/snapback]

tutaj masz linka do tematu : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=91081&st=630

 

Czytalem właśnie w tym temacie że w DFI jak wciskasz restet to pojawia się czarny ekran i nic sie dalej nie dzieje, tak jest podobno w DFI, poczytaj ten temat.

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze no rzeczywiście poczytałem ten temat o dfi i się zmartwiłem troche, bo ludzie mają z nią dużo problemów, hmm to ja już nie wiem którą mam kupić, z każda płytą którą chciąłbym sobie kupić dzieją się dziwne rzeczy, i wtym momencie mam dylemat, co ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> żeby nie być rozczarowanym?

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem podobny dylemat i wybralem sempa 2800 i plytke gigabyte'a :blink: Wiem ze plytka hardcore'owa ale nic innego nie bylo a bardzo malo siana mialem :mur: Kupilem procka ,mobo zasilke i wentyl za 40zl razem mnie wynioslo niecale 700zl...a wyniki jakie uzyskalem... http://img214.echo.cx/img214/2923/iviewcap...52005time20.jpg chyba nie jest tak zle :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba rzeczywiście wezmę tego Płyta Epox 8KDA3J za 279 i athlona 64 2800+

i 512B hynixa, o tej płycie słsyzałem chyba najmniej złego

myślę że będzie dobry zestawik :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba rzeczywiście wezmę tego Płyta Epox 8KDA3J za 279 i  athlona 64 2800+

i 512B hynixa, o tej płycie słsyzałem chyba najmniej złego

myślę że będzie dobry zestawik :wink:

1439257[/snapback]

A gdzie ty tego epox-a masz za 279 zł ????? Odrazu do tego dokup sobie jakieś chłodzenie na ''NB'' np. zalmana niebieskiego (tego wysokiego) ;)

 

ten Epox to tylko i wyłącznie rev. 2,2 (musisz sie dowiedziec czy akurat taką maja - bo jest wersja starsza ''gorsza'' ale wydaje mi sie że teraz wszystkie są rev. 2,2 - '' różnica miedzy nimi najbardziej widoczna to na NB radiator a na nim wentylator. Odrazu najlepiej zmienić na niebieskiego zalmana ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mu o 8kda3i a ty mowisz o 8kda3j i ta i ma pasywne chlodzenie, podaj wyniki oc jak juz zakupisz

1439389[/snapback]

Nie, właśnie nie masz racji. Rev. 2,2 tej płyty [ciach!]ej ''8kda3j''(a czy 8kda3i też tak ma to nie wiem - wcześniejsza REV. posiadała sam radiator) posiada radiator + wentylator. Ten radiator jest lipa, a ten wentylatorek jednak troche słychać, więc lepiej zmienić na tego Zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 8kada3i a 8kda3j to sa rozne plyty i on nie mowi o tej co ty co do reszty masz racje 8kda3j we wczesniejszej rewizji miala pasywne i 2 fazowe zasilasniei troche lipa winbony na twinmosaxch za 160 zl a tu max na ram 2.8v lipaaaaa.pzdr

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 8kada3i a 8kda3j to sa rozne plyty i on nie mowi o tej co ty co do reszty masz racje 8kda3j we wczesniejszej rewizji miala pasywne i 2 fazowe zasilasniei troche lipa winbony na twinmosaxch za 160 zl a tu max na ram 2.8v lipaaaaa.pzdr

1439435[/snapback]

No może lipa, ale nikt nie każe ci kupować. Może niektórym to wystarcza ;)

 

Moje pamięci działają na 2,6 V , te co mam teraz, więc nie wiem co ciebie tak bulwersuje ;)

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...