Skocz do zawartości
Trendzik

Przesiadka Z Socket A Na Socket 754 ?

Rekomendowane odpowiedzi

o tej mówię, jest tutaj http://www.apollo.pl/?menu=store&grp=10

 

[AMD][754] Płyta Epox 8KDA3J szt. 228.69 279.00

? czyli pytać o rev 2.2?

 

a i jak będe kupowął proca to pytać się o jakąś konkretną serię? która jest najlepsza?

bo chcę wysłąć do nich maila

 

ale tak ogólnie spotykam się z opiniami że s754 to shit i nie warto w to inwestować, no ja po przesiadce i kuieniu wszytkiego co chcę to gdzieś 200zeta musze dołożyć

co o tym sądzicie?

 

Gigabyte GA-K8NS-939 NForce3- ta płytka jest pod 939 i kosztuje koło 300 i na chipe czytałem że jest super 100/100 w ECONO i 91/100 w POWER, do tego proc 3000+ i bedzie chyba lepiej

hmm mam dylemat wielki

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem czy ten ''Gb'' będzie dobry, ja tam do takich wynalazków nie mam zaufania, wole rzeczy sprawdzone. Pozatym, jeżeli nie masz wystarczająco dużo kasy to nie pchaj się w s. 939 na siłe. Albo poczekaj, i dozbieraj kase, to sobie kupisz troszke później, albo pakuj się w s. 754. Ja tam nie mam zamiaru do s. 939 dopłacać grubej kasy ;)

 

Ojj, jeżeli chcesz coś na s. 939 (AGP) to bierz lepiej coś lepszego np. Epox lub Msi choć co do tego MSI to nie jestem tak w 100% przekonany. Rób co chcesz ;) ale musisz brać pod uwage to że zaczyna gruba kasa wypadać ;) mi to by się nie opłacało 500zł za płyte + 509zł za procka ;)

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pomysł najlepszy kupować płyte pod 939 z AGP :) heh Epox z AGP kosztuje 498zł, za 519zł masz DFI Lanpraty pod ten sam socet! Po co pchać sie w 939? jak i tak zaraz będzie nowy socet! Moim zdaniem! jak nie masz zadużo kasy- kup dobrą !! płyte pod 754 i czekaj na turiona !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pomysł najlepszy kupować płyte pod 939 z AGP :) heh Epox z AGP kosztuje 498zł, za 519zł masz DFI Lanpraty pod ten sam socet! Po co pchać sie w 939? jak i tak zaraz będzie nowy socet! Moim zdaniem! jak nie masz zadużo kasy- kup dobrą !! płyte pod 754 i czekaj na turiona !

1440565[/snapback]

Właśnie, właśnie tutaj racja leży po twojej stronie. Jeżeli sie nie ma dużo kasy to nie warto pakować sie w 939 (nawet pod AGP) - bo musisz wziąć pod uwagę to, że lepiej wziąć DFI ;) No chyba że masz karte graficzną GeForce 6800 na AGP i nie opłaca się sprzedawać wtedy twój wybór. Mój wybór padł na 754 , szczególnie jak przeczytałem że prócz Turionów mają być jeszcze jakieś inne rodzaje procesorów ;)

 

Kalkulując Epox pod 939(agp) cena ok. 500zł + procek Winni 3000+ cena ok. 520zł + chłodzenie jakieś = ponad 1000zł ;)

 

A zobacz co się dzieje w moim wypadku: Płyta główna 301zł(na fakture brana czyli 236zł) + procesor ten co w podpisie za 440zł (na fakture czyli 345zł jakoś wychodzi) czyli zmieściłem się w 600zł ;) (bez faktury to sobie policz). Z tych wyliczeń że jak oddadzą mi podatek do będę nawet do przodu z tej zamiany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mają Ci oddać podatek? Będziesz tłumaczyć, że komputer to "pomoce naukowe" czy jak? Bo ja też bym się chętnie pisał na takie zwroty :-)

 

pozdro

1440652[/snapback]

Ojjjjaaaa nie moggeeee.... wiesz jak mnie rozbawiłeś. Mój ojciec ma firme. I właśnie podzespoły biore na firme czyli na tzw. FAKTURE VAT. Jeżeli twój ojciec ma firme (albo ty sam, w co wątpie - bo zero orientacji :) ) to też byś tak mógł.

 

A jeżeli chcesz brać tego Athlona 64 2800+ to lepiej troche dozbieraj i kup Athlona 64 3000+. A czemu tak:

 

- Cena A64 2800 to 400zł a modelu 3000+ 440zł (40zł więcej)

- model 2800+ ma taktowanie (9x200 = 1800Mhz) a 3000+ ma (10x200 = 2000Mhz) Nie chodzi mi o same Mhz tylko o to że ma mnożnik ''10'' , a w tych prockach mnożnik możesz co najwyżej obniżać ;) Jak masz mnożnik ''10'' to masz większe pole do popisu przy podkręcaniu(mogę się mylić, ale 40zł różnicy nie robi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjjjaaaa nie moggeeee.... wiesz jak mnie rozbawiłeś. Mój ojciec ma firme. I właśnie podzespoły biore na firme czyli na tzw. FAKTURE VAT. Jeżeli twój ojciec ma firme (albo ty sam, w co wątpie - bo zero orientacji  :) ) to też byś tak mógł.

Nooo, nie wiem to się pytam =] też zawsze biorę na fakturę (na siebie) bo paragony mają magiczną właściwość blaknięcia farby po jakimś czasie, no i miałbym teraz problem z wykazaniem przed PZU jakie miałem podzespoły w spalonym kompie.

 

- Cena A64 2800 to 400zł a modelu 3000+ 440zł (40zł więcej)

- model 2800+ ma taktowanie (9x200 = 1800Mhz) a 3000+ ma (10x200 = 2000Mhz) Nie chodzi mi o same Mhz tylko o to że ma mnożnik ''10'' , a w tych prockach mnożnik możesz co najwyżej obniżać ;) Jak masz mnożnik ''10'' to masz większe pole do popisu przy podkręcaniu(mogę się mylić, ale 40zł różnicy nie robi)

W Proline na OEMach jest prawie 100zł różnicy, no ale skoro z mnożnikami jest jak mówisz, to może porozglądam się za tanim 3000... w każdym razie dzięks za dobre rady, zią! :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Proline na OEMach jest prawie 100zł różnicy, no ale skoro z mnożnikami jest jak mówisz, to może porozglądam się za tanim 3000... w każdym razie dzięks za dobre rady, zią! :*

1440820[/snapback]

Ja swojego upatrzyłem na Allegro, w firmie 4speed.pl kosztuje 440zł (wersja OEM). Tanim sklepem jest także Apollo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cyba rzeczywiście ten eox i a64 2800+ lub 3000+ bedzie najlepszym wyborem

Trendzik jak się spisuje twój zestaw? bo chyba będziemy miec podobne :wink:

stabilny, na ile wykręciłeś proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam !! :) Epox'a EP-8KDA3J i Athlona 64 3000+ (wersja oem za 412zł:D ) narazie zainstalowałem windowsa i grałem troszke w NFS U2 - fraps pokazuje jakieś 15 !! klatek więcej niż na sprzęcie z podpisu!. Dodam tylko że cała wymiana kosztowała mnie ! 92zł! heh koszt wiatraka+ pare piwek :P

Kolejne testy pojutrze !

P.S 3majcie za mnie kciuki na jutrzejszej maturze z biologii !

Edytowane przez yakumo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie wymiana będzie kosztować koło 250 zł bo kupuje nowe pamiątki, jednak zdecydowalem się na epoxa i 64 2800+ +pentagram + 512MB hynix, za kilka lub kilkanascie dni spodziewam się miec u siebie zestaw :wink:

 

gdzie dostałes 3000+ za 412 zł?? :blink:

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie wymiana będzie kosztować koło 250 zł bo kupuje nowe pamiątki, jednak zdecydowalem się na epoxa i 64 2800+ +pentagram + 512MB hynix, za kilka lub kilkanascie dni spodziewam się miec u siebie zestaw  :wink:

 

gdzie dostałes 3000+ za 412 zł?? :blink:

1441601[/snapback]

To po kolei. Sprzętu jeszcze nie mam ;) Dopiero jest tak jak u ciebie '' in progress '' (wszystko przez Matury - z Wosu zdaje :) )

 

Ja biore wersje 3000+ ponieważ ma mnożnik ''10'' a ten 2800+ ma mnoznik ''9''. Lepiej zamiast pentagrama weź sobie Arctic Freezer 64.

 

Obiecuje że jak zakupie już płyte główną to porobie testy, i zapodam Screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisąłem do apollo.pl maila z pytaniem o tego epoxa? i powiedzieli że nie mają epoxa rev 2.2 na stanie :mur:  gdzie ja mogę dostać taką płytkę?

1442995[/snapback]

sklep.komputronik.pl - 319zł

 

sklep.logos.pl - 305zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja juz sie będe spodziewał po weekendzie epoxa 8kda3j i amd 64 2800+ o steppingu CG (dobry?)

już się nie mogę doczekać OC :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

czy todobra seria hynixow?

 

HY5DU56822 BT-J

 

odpowiadajcie szybko bo aukcja się kończy z 50 minut :D

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...