Skocz do zawartości
kubolo

Athlon Xp, 64 - Różnice, Zalety, Wady - Co Wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Mam Semprona 2200+ i chcę go zmienic na Athlona. Nie wiem jednak co wybrac. Chcę Athlona 64 2800+ lub (chyba jednak on) Athlon 3000+. Jaka jest różnica między Athlonami XP a tamtymi?? Ile mają one Mhz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joł

A wiec stymi podstawkami to jest tak :

s.754 nie ma duala, a 939 ma duala( ogolnie jest niby przyszłościowa podstawka)

Jesli chodzi zeczywiste taktowanie to przy zakpuie proca na s.754 to odejmujesz ze tak powiem 1 ghz :D p zakupiles athlona 2800 to rzeczywiste taktowanie wynosi 1800mhz. a gdy kupiles proca na s939 np 3000 to odejmujesz 1200mhz od pr taktowanie tez równe 1800mhz

mam nadzieje ze wyrazilem sie jasno, jest pozno i niechce mi sie tu myslec nad skladnia :D

Edytowane przez Mastah-Lamia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i 939 raczej pozostanie dla A64.Dla sempronów starszy typ gniazda...

1442104[/snapback]

W drugiej polowie 2006 ma wejsc socket M2, ktory zastapi 754 i 939.

Trudno w tej branzy o "przyszlosciowe rozwiazania" :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze co to jest dual??

po drugie czyli na 754 jest wieksze taktowanie rzeczywiste??

chyba kupie na 754 ale czy to jest obojetne i na kazdej bedzie dzialac i od czegos to zalezy??

a o co chodzi z jądrami??

barton chociaz ma wieksze taktowanie to jest tanszy od innych. to jest przyczyna podstawki??

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-> dual to- krzyzowy kontroler pamieci kozystajacy z dobrodziejstwa dwoch kosci pamiec ram jednoczesnie(cos ala podwoja przepustowosc pamieci). Przydatne, choc zysk wydajnosci niewielki dla starych athlonowXP, w przydadku A64 juz lepiej. lecz tylko przy uzyciu podstawaki s939 i tyle nozkowego proca, i jeszcze wazne ze Athlony64 na s939 maja zintegrowany kontroler dwukanałowy w sobie(w AthlonXP np.Barton nie ma) a na s754 ma jednokanałowy

 

barton ma wyzsze taktowanie i jest tanszy lecz ma mniejsza wydajnosc poniewaz to stara technologia; nie potrafia pracowac w systemach 64bitowych.

 

ogolnie to jak nie zalezy ci na pci-expres to bierz A64 na s754 taniej wyjdzie, 5% wydajnosci to mozna sobie juz odpuscic i na piwo zostanie to ze podstawka 754 jest mniej przyszłosciowa to prawda ale i tak wiekszosc ludzi ktory napisza w tym wątku wymienia płyty czescie niz co rok, wiec juz nie przesadzajmy.

 

a jeszcze cos zaproponuje http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13484

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13198

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki

skoro na 754 jest gorsza wydajnosc a na 939 jest mniejszy zegar to czy to sie jakos moze wyrowna?

jeszcze jedno

czy moja plyta glowna gigabyte GA-7N400S-L bedzie z tym dzialac?

napisane jest ze athlon xp ale wtedy nie bylo jeszcze 64:)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki

skoro na 754 jest gorsza wydajnosc a na 939 jest mniejszy zegar to czy to sie jakos moze wyrowna?

jeszcze jedno

czy moja plyta glowna gigabyte GA-7N400S-L bedzie z tym dzialac?

napisane jest ze athlon xp ale wtedy nie bylo jeszcze 64:)??

1443637[/snapback]

S754 jest mniej wydajne od s939 przy tym samym zegarze ok 5%.

Dlatego 3000+ na s939 jest szybsze niż 2800+ na s754. Jednak mimo braku duala

3000+ na s745 ma 200mhz więcej na budziku i jest nieco wydajniejszy od 3000+ na s939. Wnioski są takie jak chcesz tanio i dobrze z grafką na agp to weż a64 2800+ na

s754 wyjdzie taniej a naprawde niewiele mniej wydajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...