Skocz do zawartości
tc86

Asus K8n-e Deluxe + Amd Athlon 64 2800+

Rekomendowane odpowiedzi

witam! posiadam plyte glowna: Asus K8N-E Deluxe (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394) oraz procek AMD Athlon 64, 1890 MHz (9 x 210 - podkrecony z 200 do 210)... chcialbym sie dowiedziec jaka wartosc max. bede mogl ustawic dla tych czesci zakladajac sposob 9 x 2xx ????????? czekam na wasze opinie, z gory wielkie dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! posiadam plyte glowna: Asus K8N-E Deluxe  (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394) oraz procek AMD Athlon 64, 1890 MHz (9 x 210 - podkrecony z 200 do 210)... chcialbym sie dowiedziec jaka wartosc max. bede mogl ustawic dla tych czesci zakladajac sposob 9 x 2xx ????????? czekam na wasze opinie, z gory wielkie dzieki!

1437156[/snapback]

Boszzeeeee , a któż to wie ?? Musisz próbować, tylko nie zjaraj procka !! Jest już temat jak podkręcać procki, poszukaj !!

 

O znalazłem : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=108869

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość max ustalisz tylko samodzielnie, metodą prób i doświadczeń :D

 

Największą przeszkodą (jeśli nie jest za dobra) jest pamięć, może się "zatrzymać" przy pewnym FSB. Jeśli zaczną się problemy ze stabilnością, zmień dzielnik dla pamięci (od 166Mhz dla RAM-u , w BIOS-ie znajdziesz) i próbuj dalej.

 

Powinieneś dojść do FSB 245Mhz co daje np. 2205Mhz dla procesora i 200Mhz dla pamięci (przy zmianie od 166Mhz).

Jak masz dobre RAM-y to leć bez zmian od 200Mhz i obserwuj (testuj np. Prime 95) co 5Mhz jak się komp zachowuje.

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost00

halo

ja na tym asusie(tyle ze mam seprona 3000+)dochodze tylko do 220FSBx9,potem jest jeszcze 225X9 ale niestety przy uruchomieniu jakiejkolwiek gry komp sie restratuje,sam niewiem czy to wina procka czy plyty(wiem ze nie jest najlepsza do O/C) ale na IN4.pl po testach stwierdzili ze FSB trzyma stabilnie przy 270*

no coz oczekiwalem chociaz tych 250* x 9 ;]

moze to wina biosu,mam jakis zmodyfikowany bo na oryginalnym nie dzialala mi pamiec 512(i w tym obecnym nie ma paru ustawien jakie sa w oryginalnym a dotycza pamieci i jej ustawien)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięć... przestaw pamięć na 166Mhz i kręć tak jak pisałem...

 

...

1439771[/snapback]

Tam w biosie opcja 166mhz nazywa sie 333mhz :wink:

Mam podobna plyte i od razu mowie - sciagnij najnowszy bios 1006 albo 1007 duzo poprawia podkrecanie. Ja podkrecilem mojego do 260x9 = 2340mhz i wyzej raczej nie da rady ale na tych ustawieniach jest stabilny.

A slyszalem ze ponoc semprony na tej plycie sie slabo podkrecaja...

 

acha i ustaw HT oczywiscie na x3 i nie boj sie zwiekszac napiecia dla procka jak bedzie tracil stabilnosc. I rozluznij timingi ramu i sprawdz do przy jakim HTT wytrzymaja ci ustawione na 400.

Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...