Skocz do zawartości
adam-p

Xp-m 2500+ Na Asrock K7vt4a+

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy ktos sie orientuje czy ta plyta bedzie obslugiwala ten procesor?? radzi sobie bez problemu z sempronami ale Mobile to inna bajka.Pytam bo plyta nie ma mozliwosci zmiany mnoznika i co zrobic jak mi wykryje tego Bartona jako 6x100?? Co do wymiany plyty to dopiero za dwa-trzy tygodnie i narazioe musze pracowac na tej .

http://www.asrock.com/support/CPU_Support/...ort_K7VT4A+.htm i tu jeszcze cos o zmienie mnoznika na AsRocku ale nie bardzo sie w tym łapie

http://fab51.com/cpu/barton/athlon-e25.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działał. Wgraj nowszy bios jeżeli masz jakiś starszy i bedzie na 100% wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki domyslny mnoznik sie twoim zdaniem ustawi ?? ten mobil to 12,5 x 133 .Ale jak plyta nie bedzie wiedziala co to za cudo to ustawi sie jakies 6x100 i tu Zonk.Czy moze sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki atomówki,rzeczywiscie jest tez zmiana mnoznika ..heeee,thx thx thx

1437977[/snapback]

Jak masz mobila, to na tej płycie zworki nie działają! - jest regulacja mnożnika w biosie, ale tylko do maxymalnego - czy w tym przypadku 12.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mobila, to na tej płycie zworki nie działają! - jest regulacja mnożnika w biosie, ale tylko do maxymalnego - czy w tym przypadku 12.5

1438049[/snapback]

 

ale gdzie w biosie?? teraz pracuje na sempronie i nie ma nigdzuie mnoznika... czyli na mobilu zworki nie beda dzialac ??? he niekapuje,to po co one sa?? no dobra mniejsza z tym,to mozesz powiedziec gdzie dokladnie ten mnoznik sie pojawi?? bo ten bios to prawie na pamiec znam i widzialem tylko fsb frequency i do zmiany napiecia na procu i pamieciach + szereg innych mniej istotnych dla tematu opcjii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie w biosie?? teraz pracuje na sempronie i nie ma nigdzuie mnoznika... czyli na mobilu zworki nie beda dzialac ??? he niekapuje,to po co one sa?? no dobra mniejsza z tym,to mozesz powiedziec gdzie dokladnie ten mnoznik sie pojawi?? bo ten bios to prawie na pamiec znam i widzialem tylko fsb frequency i do zmiany napiecia na procu i pamieciach + szereg innych mniej istotnych dla tematu opcjii

1438184[/snapback]

Jak zrobisz L5 moda na Sempronie to w biosie pojawi się opcja zmiany mnożnika. Sempron będzie wykrywany jako Athlon Xp mobile. Ja tak zrobiłem, za co wielkie dzięki dla grogi. Jeżeli masz procesor z zablokowanym mnożnikiem(sempron) tej opcji w biosie nie będzie. Edytowane przez piekara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz L5 moda na Sempronie to w biosie pojawi się opcja zmiany mnożnika. Sempron będzie wykrywany jako Athlon Xp mobile. Ja tak zrobiłem, za co wielkie dzięki  dla grogi. Jeżeli masz procesor z zablokowanym mnożnikiem(sempron) tej opcji w biosie nie będzie.

1438199[/snapback]

wielkie dzieki :) juz wszystko jasne,ale pol dnia mi to zajelo zeby sie wywiedziec co i jak he.thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniemam jednak, że istnieje możliwość podkręcenia takiego Bartona na tej płycie (bez drutmodów), np. przy pomocy programu CPUMSR (ma on też możliwość modyfikacji VCore?)?

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPUMSR może zmieniać mnożnik też tylko do maksymalnego.

 

Regulacji napięcia spod windy się nie spodziewaj.

 

Jasne, ze można - ustawiasz FSB166 albo i 200 - szaleństwo, jazda etc :-) Da radę nawet do 2500MHz = 12.5 x 200 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko czy tego L5 moda można zrobić na Duronie 1300mhz rdzeń Morgan ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworki działać nie będą - w biosie będzie regulacja mnożnika do 12.5

1437953[/snapback]

To ja troche z innej beczki mam Tbreda 1800+ , mnoznik na bank odblokowany bo wczesniej mialem plytke na nforce2 i jechalem jak z podartym swetrem.

 

Obecnie mam k7vt4a+ i w biosie mam tylko mozliwosc zmiany FSB, o mnozniku zadnej wzmianki.

 

Gdy wcisne Pause na pierwszym "Poscie" u gory pisze K7VT4A+ BIOS P1.30,

a na samym dole na samym koncu widnieje napis "VIA - K7VT6130" z czego moznaby wnioskowac ze bios jest od k7vt6 v1.30 ?? Bios napewno wgrywalem od k7vt4a+, czy to znaczy ze moge wgrac bios k7vt6 v1.40 (jako ciekawostka na stronie asrocka przy opisie biosa v1.30 naciskajac na "more" wyswietla sie info odnosnie biosu do k7vt6 i uwzgledniajac v1.40

 

Czy ktos mi moze to wyjasnic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy wcisne Pause na pierwszym "Poscie" u gory pisze K7VT4A+ BIOS P1.30,

a na samym dole na samym koncu widnieje napis "VIA - K7VT6130" z czego moznaby wnioskowac ze bios jest od k7vt6 v1.30 ?? Bios napewno wgrywalem od k7vt4a+, czy to znaczy ze moge wgrac bios k7vt6 v1.40 (jako ciekawostka na stronie asrocka przy opisie biosa v1.30 naciskajac na "more" wyswietla sie info odnosnie biosu do k7vt6 i uwzgledniajac v1.40

 

Czy ktos mi moze to wyjasnic ??

1439469[/snapback]

Faktycznie coś w tym jest bo jak włącze podglad w listerze na biosie 1.30 to na prawie samym końcu jest napisane K7VT613. Może ASRock ładuje do K7VT4A+ KT600 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ASRock ładuje do K7VT4A+ KT600 :wink:

1439501[/snapback]

Raczej bym stawial na bios od k7vt6, ale kto to sprawdzi :)

 

Niech ktos wgra bios od k7vt6 ver 1.40 , bo to k7vt4+ jest tylko 1.30

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś w tym jest bo jak włącze podglad w listerze na biosie 1.30 to na prawie samym końcu jest napisane K7VT613. Może ASRock ładuje do K7VT4A+ KT600 :wink:

1439501[/snapback]

Zdejmij radiator i sprawdz :razz: szczerze mówiąc wcale by mnie to nie zdziwiło :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT400A i KT600 są ze sobą zgodne sprzętowo (identyczne wyprowadzenie nóżek) jak i software'owo (identyczne rejestry etc). Dlatego można używać praktycznie tego samego biosa (identycznie jak w przypadku Sis 746 i 748)...

 

Nie zdziwiłbym się gdyby KT400A miała nieoficjalne wsparcie dla dzielnika 1:6...

 

A odnośnie mnożnika - z biosa można zmieniać tylko dla procków mobilnych...

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się gdyby KT400A miała nieoficjalne wsparcie dla dzielnika 1:6...

Owszem ma !!!

U mnie już 4 miesiąc komp chodzi z Athlonem XP 2000+ 8.5x200mhz i nic sie nie dzieje na forum THG powiedzieli mi że spale w tan sposob dysk grafe bla bla bla bla a ja nie chcialem sluchac i dziala

Aha co do sciagania radiatora to.....

Sciagnalem a tam jak byk pisze :( KT400 a mam drugiego kompika tez z A2000 tak samo ustawionym tylko ze na plycie K7VT4A PRO i tez smiga przepieknie :)

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem ma !!!

U mnie już 4 miesiąc komp chodzi z Athlonem XP 2000+ 8.5x200mhz i nic sie nie dzieje na forum THG powiedzieli mi że spale w tan sposob dysk grafe bla bla bla bla a ja nie chcialem sluchac i dziala

Aha co do sciagania radiatora to.....

Sciagnalem a tam jak byk pisze :( KT400 a mam drugiego kompika tez z A2000 tak samo ustawionym tylko ze na plycie K7VT4A PRO i tez smiga przepieknie :)

Pozdrawiam !

1441326[/snapback]

Sprawdz w jakimś programiku jaką masz szyne pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w jakimś programiku jaką masz szyne pci

1441611[/snapback]

Sprawdzić na pewno to można tylko oscyloskopem albo innym ustrojstwem... Programy tylko zgadują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...