Skocz do zawartości
Miazga82

1st Wc Rev1.0 By Miazga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakos tak juz od pewnego czasu czytam forum na tematy chłodzenia wodnego i powiem wam ze sie troche wkręciłem. Az do tego stopnia ze nosze sie z zamiarem kupna paru rzeczy.

Wyszukałem kilka częsci i chciałem sie was zapytać co o tym sądzicie. Chce zaznaczyc, ze nie mam zamiaru jakos specjalnie podkrecac mojego sprzetu wiec superwydajny nie musi on być.

Prosze o rady, jezeli to co proponuje jest złe, albo mozna to lub co innego kupic taniej.

 

Jako pompke wybrałem AS MJ1000 jako ze jest napisane ze mozna podłączyc dwa bloki. Narazie mam zamiar kupienia tylko jednego bloku na proca, potem dokupie na grafe.

 

Blok znalazłem razem z pojemnikiem litrowym i innymi drobiazgami SPIDER EXTREME V 3.0 LX. Czy to dobry wybór?

 

Plus do tego nagrzewnica, jakakolwiek, widziałem tez na allegro jakąs za 70 zł. Ale to juz nie powinno być problemem. Moze pojde do jakiegos sklepu samochodowego i zobacze jakies nówki sztuki.

 

Sorry, wiem ze napewno kupa noob'ów zwraca sie do was z takimi pytaniami. Ale ja chociaz podałem konkrety, i nie kaze wam składac mi mojego WC.

Dzieki z góry za jakieś wskazówki.

 

P.S.: Aha i nie chciałbym wydać na to WC zbyt duzo kasy. 350 zł to chyba jest max.

 

Pozdro

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

nagrzewniczkę to o nową się popytaj w sklepach motoryzacyjnych - odrazu prosto z mostu wal że chcesz tanią i miedzianą bo kasą nie srasz (oni myślą że jak ktoś ma kompa to sra kasą więc trzeba ich oświecić)

 

 

 

jeśłi chcesz chłodniczkę używaną/regenerowaną to lepiej poczytaj na forum o tym jak to niektórzy na allegro oszukują sprzedając obkamienione i niedrożne nagrzewnice za ok. 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie powiem Ci tak: usuń ten link z podpisu zanim jeszcze raz wejde do tego tematu..

 

nagrzewniczkę to o nową się popytaj w sklepach motoryzacyjnych - odrazu prosto z mostu wal że chcesz tanią i miedzianą bo kasą nie srasz (oni myślą że jak ktoś ma kompa to sra kasą więc trzeba ich oświecić)

jeśłi chcesz chłodniczkę używaną/regenerowaną to lepiej poczytaj na forum o tym jak to niektórzy na allegro oszukują sprzedając obkamienione i niedrożne nagrzewnice za ok. 100zł

1441781[/snapback]

Kyniu odpuść sobie najazd na [sam wiesz kogo] - są dwa tematy więc każdy moze sobie poczytać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blok dobry bo w miare tani a nie słyszałem żeby ktoś nażekał na firmę bloki.pl wydajnosc w sam raz jak nato co mówisz

Pompke też chwalą tylko pamiętaj o temp wody aby nie przekraczała 35*C bo Ci po kilku miechach padnie wirnik

Nagrzewnice kup nówke w motoryzacyjnym ja byłem i tak za 150zł napewno coś zaje fajnego znajdziesz. A będziesz miał pewność że czysta. No i jakiś wentyl na to np qoltec 35zł kosztuje na allegro czyli 40 z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moze tak:

 

F2s - blok wodny

 

Pompa 12v + rez

 

chlodnica mozesz brac z allegro, ale sie wczesniej skonsultuj z kims jesli nie masz o tym pojecia... no i chyba wsio co potrzeba...

 

chyba ze chcesz BlackIce... ale to zestaw wyniesie 400 a nie 350...

 

aa i najwazniejszy plus tego zestawu = wszystko w budzie i dodatkowo duzo miejsca i czysto w srodku! :)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompke też chwalą tylko pamiętaj o temp wody aby nie przekraczała 35*C bo Ci po kilku miechach padnie wirnik

A łatwo jest do tego doprowadzić? Zeby woda tak sie nagrzała?

A niby dlaczego miałby od w sumie tak niskiej temperatury paść wirnik?

 

A czy ta pompka w tym zestawie to nie jest zbyt słaba jak na dwa bloki?

Jesli dobrze wyczytałem to przepływ 500l/h, to chyba mało z tego co sie orientuje!

 

P.S.:

Narazie powiem Ci tak: usuń ten link z podpisu zanim jeszcze raz wejde do tego tematu..

Dobra dobra, juz go nie ma. Tylko bez nerwów. He he he ale dałeś sie złapać. :D

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A łatwo jest do tego doprowadzić? Zeby woda tak sie nagrzała?

A niby dlaczego miałby od w sumie tak niskiej temperatury paść wirnik?

A czy ta pompka w tym zestawie to nie jest zbyt słaba jak na dwa bloki?

Jesli dobrze wyczytałem to przepływ 500l/h, to chyba mało z tego co sie orientuje!

1441821[/snapback]

 

przeczytaj niektore rzeczy. T pompa do WC wiec te 500 nie jest rowne 500 np w pompie fontannowej... a ze daje rade wiem bo testowalem :)

 

dwa bloki cianie z trzema nie testowalem... jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łatwo jak nie masz odpowiedniego chłodzenia wody trzeba jakiś wentyl na chłodnice. W tym topiku masz wypowiedzi dwóch co im wirniki padły (mi i kyńkowi). Ja po tym moim padzie rozebrałem kibel i tworze niezniszczalna rewizje drugą sie znaczy na pompie do CO (centralne ogrzewanie) taka pompa nówka na allegro 160zł i w góre.

 

Nie licz na super wydajność tej chłodniczki. Po pierwsze woda w niej nie zwalnia żeby oodać ciepło po drugie ilość finów nie jest ogroma, po trzecie dwa wyjce 80mm i to kiepskwej jakości

 

Ps. Zapomniałem wyjaśnić. z kąd te 35*C. Odpowiedź jest prosta. Każda z pompek akwariowych jak sie w czytasz w instrukcje jej ma napisane że jest do 35*. Tak zostały zaprojektowane i długotrwale użytkowanie w tej temp lub jej podobnej może prowadzić do suzkodzeń.

Edytowane przez czarodziej007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

A co powiecie na 1441917[/snapback]

 

nie polecam to była moja pierwsza chłodniczka

 

po zmianie na żuka za 25zł od kolegi temp. wody spadła mi o 4C

 

 

po zmianie żuka na to co mam w podpisie temp wody spadła o kolejne 5-6C :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 100 to mozemy tobie z pitem sprzedac taki oto bloczek

Dołączona grafika

 

oczywiscie taki spod, top zostanie dorobiony inny, pod wskazana platforme, zlaczki 1/4", a co do wydajnosci, to po pierwszym dniu jest minimalnie gorszy od PowerX, czyli cos tak jak f2s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do wydajnosci, to po pierwszym dniu jest minimalnie gorszy od PowerX, czyli cos tak jak f2s.

1442099[/snapback]

 

oo Ryba to juz PX nie jest DUUUZO lepszy od F2s ?? :lol: :lol: :lol:

 

no offence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić ale projekty bardzo podobnego bloczku z falistymi finami pokazywał mi jakiś czas temu misiu15go. Podobno też rozmawiał z tobą o możliwości wykonywania u was spodów. A tutaj widze bardzo podobny bloczek. Pogadam jutro z misiem ale mi to na plagiat jego pomysłu wygląda :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Panowie to nie jest miejsce na reklame swoich produktów i oferowanie ich do sprzedaży.. Zapraszam do działu giełda...

2. Ani też na kłótnie nimi spowodowanymi..

 

 

99tomcat -> Plagiat? Hmm.. no tonp. "Cube" Misia15go można nazwać plagiatem... Faliste finy widziałem juz w kilku blokach na zagranicznych forach - także nic rewolucyjnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to napisałem co mi sie skojażyło apropo tego co ostatnio widziałem narysowane przez misia i dziwnym zbiegiem okoliczności coś bardzo podobnego niewiele puźniej u ryby. Nie mówie że miś to opatentował ale zbieg okoliczności zastanawiający. W końcu jest tyle możliwości, cnc czyni cuda a tu akurat takie same coś z falistymi finami . Ale to tyko moje spostrzeżenia zobaczymy czy misiu15go jakoś to skomentuje.

 

A kostka to przez kyńka nie została wymyslona, cube jednak sie nieco różni koncepcją od prisonów.

Już szybciej bym sie dopatrywał podobieństwa do spodów jakiś czas temu sprzedawanych w dziale giełka-yotomeczek ma coś podobnego.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncząc - yotomo ma własnie te bloki (spody) które były na giełdzie - ich twórcą jest Murdoc..

Ten cube to nic innego jak własnie "kopia" takiego bloczku jak pokazał Murdoc...

Konstrukcja mająca juz swoje lata - wieć plagiatu nie maale również brak jakiejkolwiek rewolucji...

 

A dlaczego Ci sie do kontekstu wślizgnął Kyniek? No idea...

Dalsza rozmowa tylko na PW - nie chce tu widzieć postów odbiegających od tematu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj własnie udało mi sie o włos wylicytowac następującą chłodnice. Co na nią powiedcie? Opłacało sie za te pieniądze?

 

Aha, jako ze sie na tym nie za bradzo znam, to powiedzcie które złączki są lepsze? Szybkozłączki kątowe 10/12 czy kątowe złączki skręcane 10/12.?

 

Dzieki

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnicza fajna to chyba robota Mechl!na(odpicowany pięknie fiat). Ja bym jednak radził wybrać sie na szrocik i masz za 15zl troche octu innej chemii,nieco cierpliwości i

masz fajną chłodnice.Ja sam czatuje na nowego fiacika -ok 120zl w sklepie motoryzacyjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnicza fajna to chyba robota Mechl!na(odpicowany pięknie fiat). Ja bym jednak radził wybrać sie na szrocik i masz za 15zl troche octu innej chemii,nieco cierpliwości i

masz fajną chłodnice.Ja sam czatuje na nowego fiacika -ok 120zl w sklepie motoryzacyjnym

1442530[/snapback]

A co ze złączkami, bo przy kupnie chłodnicy moge wybrać, ale nie wiem które lepsze (łatwiejsze i praktyczniejsze)

Szybkozłączki kątowe 10/12 czy kątowe złączki skręcane 10/12.?

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję skręcane - mam do nich większe zaufanie. Wtykane niby szybsze w obsłudze, ale przecież nie rozkładasz układu co tydzień.

 

Zaraz pewnie jeszcze choinkofile się odezwą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardem są kroćce(choinki) 12/16 średnica wew/zewnętrzna. Ale już od jakiegoś czasu wiadomo że lepszym wyjściem są weże 8/11 i do tego złączki skręcane 9mm większość układów na zachodzie tak sie buduje. Ale u nas nie wiadomo czemu standardem jest 12/16 :? Ja swojego Wc na pewno nie zbuduje na tych szlauchach.

Małe węże to wygoda układania i więcej miejsca w budzie a złączki skręcane są droższe ale za to wygodne i nie trzeba sie z cybantami i opaskami bawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to teraz jedno pytanie noob'a: do tych kątowych złączek skręcanych 10/12 jakie węze trzeba kupic? O jakiej srednicy? A ogólnie to Crystale chyba są dobre (z tego co wyczytałem na forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Co do standartów w USA jest to 3/8 cala (jak oni sobie to liczą że im wychodzi ok. 10mm śr. wewnętrznej to ja nie wiem...

 

W Australii bardzo popularne są 12/16

 

a w europie zachodniej wężyki ala CPC czyli średnice wewnętrzne 6-8mm

 

 

ja osobiście popieram 9/12 lub 10/12 - a układ mam na wężach 12x15 :/ heh grube i niełatwo się układa.... ale w planach mam pompę CO podłączaną zewnętrzenie ziintegrowaną z osobną jednostką chłodzącą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno takie tylko teoretyczne pytanko, moze nie koniecznie związane z tym tematem. Ale zastanawiałem sie nad efektywniejszym chłodzeniem wody w obiegu WC.

A ptynako brzmi, czy dałoby się np. przy każdym z dwuch krućców przy chłodnicy załorzyc trójników , tak aby mozna było połaczyc dwa końce (jedno wejście drugie wyjście) jednym wężem? Celem tego by było spowodowanie przynjmniej częściowo podwujnego przepływania wody przez chłodnice! Co wy na to, jest to mozliwe?

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam wezyk gumowy 10/12 z www.x4pro.pl , cena 6zl za metr , ladnie sie uklada i jest przezroczysty :)

1442614[/snapback]

Ble

Weze Guttasyn, igielitowe, sliczne - 1.50zl/m 8/10,5 i sa bombowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz żeby woda lepiej oodawał ciepło w chłodnicy to musisz sprawić żebt się rozprężała w nagrzewnicy tym samym dłużej w niej była. Jednym słowem wybieraj jak najeiększą chłodnice i największa to chodzi o jej przekrój popszeczny a nie o długość jak to jest w bip czy bie. Oczywiście najlepsza to była by taka która ma pow przekroju kanałów w jest 3x(albo i więcej) taka jak pow przekroju wlotu i ma długość taką jak bie 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...