Skocz do zawartości
Miazga82

1st Wc Rev1.0 By Miazga

Rekomendowane odpowiedzi

]Im wiecej wody w ukladzie tym wieksza pojemnosc cieplna ukladu.

Woda bedzie sie wolniej nagrzewac ale na temperatury nie ma to wplywu.Poczatkowo temperatury moga byc nizsze ale po kilku(nastu) godzinach i tak bedzie to samo.

Czyli taki rezik spokojnie wystarczy?

Tylko sie zastanawiam do czego jest ten mały otwór poza dwoma króćcami. Przeciez rezik jest i tak za myły zeby do niego jakąkolwiek pompke zmieścić (wiec po co otwór na kabel).

Chyba ze tym otworem mozna jakos odpowietrzać układ?!!!

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chyba ze tym otworem mozna jakos odpowietrzać układ?!!!

...

Sam odpowiedziales sobie na pytanie.W ten otworek wkrecasz korek i mozesz napelnic uklad i go odpowietrzyc.

Ten rezik jest badzo fajny i bardzo estetyczny.

Osobiscie nie przepadam za pojemnikami typu easyclick + miedziane kolanka (wlasnie ze wzgledu na estetyke, a raczej jej brak), ale jezeli chcesz cos tanszego to mozesz sobie taki sam zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... ale jezeli chcesz cos tanszego to mozesz sobie taki sam zrobic.

No tak, najtańszy to ten rezik nie jest. Nad wykonaniem czegoś takiego w warunkach domowych juz sie zastanawiałem, ale stwierdziłem, że chyba by mi to nie wyszło tak ładnie. Napewno zdrowo bym porysował plekse, a po drugie nie wiem czy bym nie wydał wiecej pieniedzy na wszystkie połamane pleksy niz za tego gotowego rezika.

 

wiesz co zrobisz jak chcesz ale jak chcesz zaoszczędzić to "rezik" można bardzo łatwo zrobić. (easyclick+2króćce=gotowe)

Tego raczej nie zrobie, poniewaz estetyka całego kompa jest dla mnie baardzo wazna (moze aż za bardzo); wiec tego typu tanie rozwiązania nie wchodzą w rachube. Oczywiscie jezeli znajde w supermarkecie jakis ładny pojemniczek z działu kuchennego to napewno jakos to złoze do kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko do posiadaczy Atmana 305: jakich rozmiarów są otwory wlotu i wylotu wody z pompki? szukam szukam na forum i jakos nie moge znalezć (za duzo postów o atmanach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powoli dochodze do wniosku że nawet atman 305 jest za mocny i do wc spokojnie wystarczy 304. Zwłaszcza że gadałem z 1 gostkiem z allegro i może za 29zl+ wysyłka załatwić.. To są wreszcie sensowne pieniądze za pompke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dzieki za odpowiedz.

To ja tu wcisne jeszcze jedno pytanie, mianowicie u mnie w pokoju nie mam żadnych gniazdek z uziemnieniem, co mnie troche martwi. Ale nie o to dokładnie chodzi. Gdzieś tu wyczytałem że zakładając WC należy pamiętać o jego dodatkowym uziemnieniu. Jak to zrobić? W którym miejscu i co z czym połącyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miazga nie pisze sie dwoch postow jeden pod drugim , tak na przyszlosc uzyj opcij zmien/edytuj

 

ja nie mam zadnego uziemienia na pompce w gniazdku nie mam bolca i nic mi sie jeszcze nie stalo z kompem czy z wc , nie wiem gdzie to wyczytales w kazdym badz razie nie wazne , jestem przykladem ze u mnie wszystko smiga bez uziemienia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotknął ręką nagrzewnicy i go prad poraził? :>

1470560[/snapback]

 

Dokładnie tak!

1470565[/snapback]

LOL :wink: a co ten ktos mial chlodnice podpieta pod mobo lub zasilacz zeby wydajniej chlodzila wode w ukladzie ?? nie no co za brak wyobrazni , zeby weze przewodzily ?? w dodatku skad ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle e jak by poszło napięcie z pompki te 220v to by cos więcej niż boląca łapa była...

I komp pewnie by sie zjarał bo po bloczku poszło by napięcie na proca lub grae.

Jeśli to prawda to szybciej np któryś z bloków był źle zamocowany i dotykał czegoś pod napięciem ..

Mimo wszystko historia nieco nieprawdopodobna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdpodobna.

 

Starczy ze kolega nie mial bolca uziemiajacego i na obudwie komputera moze pojawic sie napiecie. Sam mialem podobna sytuacje. Dotknalem niechcacy niemalowanego tylu obudowy i kaloryfera... ladnie mnie "popieściło". Zszokowany pobiegłem po multimetr i okazalo sie ze na blasze jest... 80V!!!. Po podlaczeniu uzuemienia oczywiscie napeicie zniklo.

 

Wine za to "porazenie" nie ponosi WC tylko brak uziemienia komputera.

Edytowane przez Orion_THG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po długiej bezczynności w temacie WC związanej z sesją na studiach, zabrałem sie za moj kibelek. W obecnej chwili juz działa, w wersji hmmmm .... alpha (blok tylko na cpu).

I mam do was takie pytanko, jaką powinienem mieć temperature na procu w te upalne dni?

Dzisiaj sprawdzałem po godzinie Prime'a miałem max 39C, a podczas takiej normalnej pracy w necie temperatura utrzymuje sie w granicach 35C. Czy to dobra temperatura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas tych upalow dzialam na ustawieniach athlon xp mobile 2000+ (1667 mhz) 1.45v @ 2600+ (2087 mhz) 1.6v czyli cos jak ty tyle ze mam gorsza chlodniczke ale lepszy blok :P Ogolnie temperaturki w idlu mam takze 35C a w stresie nie sprawdzalem ale podczas grania w CS trzymalo sie dokladnie na 39C :D Zaznacze ze w pokoju mam teraz 27-28C :? Ogolnie ja jestem zadowolony i ty tez powinienes bo temperaturki mamy bardzo dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jakieś fotki z placu boju? :D

1545269[/snapback]

Postaram sie dzisiaj cos zapodać, ale ostrzegam że jakość będzie nie najlepsza bo mam kamere troche popsutą a aparatu cyfrowego nie mam.

Ale układzik jest jak napisałem w wersji "alpha"!

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem zgrałem pare fotek z mojej kamery (z resztą troche popsutej; nie rozjasnia obrazu)

Na fotkach widac moją aktualną wersje WC, która w krótce ulegnie zmienie.

Dodam blok na grafe i postaram sie przerobić pompke na inline.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Wiem że na fotkach nie wiele widać, tak wiec trudno wam bedzie cokolwiek powiedzeć.

Dadam jedno, że nie zrobiłem ujęcia na nagrzewnice, ponieważ jest to zbyt ciemne miejsce i nie byłoby nic widać. Jest ona przymocowana na dwuch szynach (kątownikach) do rusztowania na napędy CD. Na suficie budy leżą dwa wentyle 120mm i dmuchają na nagrzewnice. Miądzy nią a znajdującymi sie pod spodem napędami jest luka chyba 3-4 cm wiec powietrze wylatuje częściowo na zewnątrz a częściowo do wnętrza obudowy; mam zamiar to jeszcze zmienic i zrobic tak, żeby powietrze wylatywało przodem obudowy przez jedną zaślepkę.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powoli dochodze do wniosku że nawet atman 305 jest za mocny i do wc spokojnie wystarczy 304. Zwłaszcza że gadałem z 1 gostkiem z allegro i może za 29zl+ wysyłka załatwić.. To są wreszcie sensowne pieniądze za pompke

1463722[/snapback]

na jakiej podstawie dochodzisz do tego wniosku ze 1200l/h to zbyt dużo

i jeszcze pytanko na ile bloków CPU / CPU + GPU / CPU + GPU + NB ??

 

ja się zasanawiam nad AT-306 tak zeby spokojnie 2 lub 3 bloki pociagneła i jeszcze rekorda

 

--> Miazga82 moge spytac gdzie kupiłeś pojemnik ??

Edytowane przez grzesiek.sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...