Skocz do zawartości
Ralff

Msi K7t Turbo...

czy uda mi sie zmienic bios i ruszyc proca na wyzysz HZ  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy uda mi sie zmienic bios i ruszyc proca na wyzysz HZ

    • tak
      1
    • nie
      3


Rekomendowane odpowiedzi

witam... tu znów ja po przerwie, poprzedni komp chodzi dobrze... podoba mi sie, tylko włacza sie co drugi raz...

Teraz jeszcze jedno dziwne pytanie... mam płyte główną AsRock K7S8X w której był zamontowany procesor AMD 2,4 GHz, czy dało by sie w niej zamontowac procka Pantiuma 333? mi sie wydaje ze nie, bardzo ale moze jest jakaś mozliwośc?

:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam jedno pytanie... otóz.... załozyłem dysk 80GB do kompa własnie tego z płytą k7 t turbo, ale jak coś kopiuje na dysk, to robi sie tak >>>>>|>>>>>|>>>>| czyli kopije szybko i zatrzymuje się znów i zatrzymuje, i z grami jest to samo, gram w GTA SA i jest noralnie i zatrzymuje się... muzyka jak jest to sie tnie... mam jeden system win200o i drugi tez 2000, jeden jest na jednym dysku a drugi na tym 80GB i w obu przypadkach dzieje sie to samo? w czym problem? niby DMA jest ustawione na ultra DMA i DMA.... ogólnie mam trz dyski dwa IBM jden 40 i drugi 20 i teraz właozyłem Samsunga 80(co własnie tak sie tnie) IBM chodzą idealnie... na to jeszcz wchodzi nagrwywaraka DVD, nie wiem w czym problem, czy ze ten dysk jest jako master na secondary? kurde ZONK... HILFE

Edytowane przez Ralff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu znow ja... odlączylączyłem dyski IBM i samsung pokazywał NIEPRAWIDŁOWA TABLICA PARTYCJI. mimo że nadałem go jako pierwszego w rozruchu... jak juz znów podłaczyłem go to okazało się ze w tym systemi co jest na nim jest PIO ale to i tak sie ni jak ma do pracy wolnej na innym systemie w trybie DMA... poczym windows sie restartował w polowie ładowania ikon...

Czemy pisze nieprawidłowa tablica partycji?

Ja to poskładać zeby chodziło... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma gwarancje to pedz czym predzej do serwisu jezeli nie to postaraj sie wymienic kondensatory (oczywiscie u kogos kto ma sprawna reke do lutowania)

jesli nic sie nie uda płyte sobie zostaw, nie wywalaj jej, moze kiedys sie przyda (np. jako przymiarka jak bedziesz samemu swoja bude majstrowal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam to znów ja po małej przerwie... kompa uruchomilem.. odłączyłam dwa napędy i chba mu sie napięcie poprawiło i chodzi....

teraz mam nowe wyzwanie... mam tego procka AMD 2004 i teraz wyszukałem 1600 tez amd ..... chciłabym sobie założyć płytę główną dual SOCKET co o tym sądzicie? czy to dobry pomysł? i jaką wybrać??

a jeszcze jedno... czy płyta główna (chyba) biostar ale napewno z numerami M7VIT Grand pociągnie AMD 2400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam znów.... nowy dzień nowe wyzwania...

 

1. płyta główna z symbolem K7S5A firma jakaś na ec nie wiem jaka... włożyłem do niej procka AMD Athlon 1600+ pokazuje ze jest 1050 :| why? czy da sie moze jakos to porawić, np FDS ustawić gdzięs cos te sprawy...

2. WIN2000 błąd 128 lass.exe co znim zrobić service Pack4 starczy na to?

 

czekam i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze najpierw niech sie pochwali jakie ma ustawienia w biosie, to moze pomoc

@Ralff podaj jakie masz fsb i mnoznik proca

ad.2 to samo mial kumpel jak mu konika podeslalem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra! przejżałem ten Bios i CPU ratio jest na 100MHz ale można zmienić na 133 DDR tak samo jest na 100 ale moze być 133.... tylko teraz jest znów włozony ten sam proc duron 1000 włozyć tego 1600+ athlona i zmienić na 133??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz pojecia nie CPU Ratio (mnoznik) przestawiasz tylko Host Bus Clock (FSP)

 

przestawiaj to 2, aha i jakie 133 DDR ??? napisz lepiej dokladnie co chcesz przestawiac zanim sie wezmiesz za to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... chyba myle pojęcia... bede szukał Host Bus Clock (FSP) a to 133Mhz to sie tyczy cpu ratio... jest tak napisane CUP ratio/DDR 100/100Mhz no i jak sie pogrzebie to można ustawić 133/133Mhz i myślałem że to o to chodzi :) :unsure: :blink:

 

w czym może być problem gdy np w GTA SA się tnie się dźwięk albo dysk na chwilkę zatrzymuje kompiownie plików... DMA jest zrobione 2,4 athlon i 528 ram cos mozna gdzies poprawić w konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym biosie płyty głównej pomyliłem sie ostro.... nie znalazłem Host Bus Clock (FSP) ale znalazłem takie ustawienia dotyczące procesora

 

CPU BRAND AMD K7

CPU Type Duron

CPU Speed 100/100MHz

CPU Core Voltage 1,744V

CPU Ratio 10x

CPU frequency 100Mhz

DRAM frequency 100MHz

 

hm... co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...