Skocz do zawartości
DEPECH

Abit Nf7-s Vs An7

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze nie odsylac mnie do watkow o w/w bo przeczytalem juz wszystko (tyle tego ze zglupialem i mam metlik w bance ;) ).

Nosze sie z zamiarem wymiany plyty i moj wybor padl na AN7 lub NF7-S, cena podobna.

Konfig

KT4V (delikatnie mnie wqr..a :))

1700+ @ 2088 MHz (superdzik z allegro ;)

Vulcano 9+ mod

ELIXIR 512 PC2700 :(

R9800 PRO

2 x HDD

2 x CD/CD-RW

Neotec 4202

Kingston Lan PCI

SB-Live

 

Prosze o pomoc w decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na super stabilności i wysokim FSB to polecam NF7. jeśli wolisz mniejszą stabilność(choć nie zawsze-> patrz mod biosy)to kup AN7 ona ma pare fajnych rzeczy których na prózno szukać w NF7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

"Oprocz Guru czego nie uswiadcze w Nf7-s ?"

 

Witaj w klubie B) , też mam ten dylemat, AN7 czy NF7-S :D Z tego co czytałem to AN7 ma nowsze kodeki ac97 a co za tym idzie ciut lepszy dźwięk, AN7 ma wejście i wyjście optyczne (NF7-S ma tylko wyjście), do NF7-S dostaniesz przejściówkę Serillel za pomocą której dysk ATA podepniesz pod SATA (i nic poza tym, żadnego wzrostu wydajności nie ma), no AN7 ma uGuru, z NF7-S są śledzie z wyprowadzonymi portami USB, FireWire (w AN7 nie ma żadnych śledzi), z NF7-S jest jeden kabel sata, a z AN7 są dwa, W AN7 jest wyświetlacz POST, no i to tyle :razz: Ja chyba wezmę AN7 :) Aha, jak będziesz kupował to tylko rev. 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE BIERZCIE AN7

jestem nieszcesliwym posiadaczem tej plyty....

same z nia problemy, uGuru to taki shit jakich malo, do niczego sie wam nie przyda(te reklamy abita ze to 2 rpocesor to normalnie smiech na sali) jedyne co dzieki nie mu zyskacie to brak mozliwosci uzywania wielu programow do monitoringu plyty (np. speedFan).

Co do stabilnosci to jest nawet dobra, tyle ze na officialnym biose to max 220 Mhz dojedziecie.

Moja An7 nie dziala juz od kilku tygodni, najpier spalila mi procka,potem drugiego ,dzisaij nie wiem czy czasem nie trzeciego...

I jak sie dowiedzialem na Forum abita wielu uzytkownikow ma problemy z ta plyta a wszcegolnosci problem ze psujacym sie biosem.

Ja jestem jednym z nich, po bocie plyty mam wyswietlony komunikat 90, co oznacza ze mam martwy bios....

 

REASUMUJAC AN7==== BIGGEST SHIT I HAVE EVER SEEN!!!!!!!!!!

 

EDIT:

zapomanialem dodac mam rev 1.0

Edytowane przez Akselus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"AN7 ma wejście i wyjście optyczne (NF7-S ma tylko wyjście)"

-NF7 ma opcje SPDIF input, więcej tutaj o ile jeszcze działa,

 

do NF7-S dostaniesz przejściówkę Serillel za pomocą której dysk ATA podepniesz pod SATA (i nic poza tym, żadnego wzrostu wydajności nie ma)

-przecież przejściówka jak sama nazwa wskazuje to tylko przejściówka, a nie turbo doładowanie :rolleyes:

 

W AN7 jest wyświetlacz POST, no i to tyle

-imho świetna sprawa, szkoda że nie ma go NF7 :cry:

 

jak będziesz kupował to tylko rev. 2.

-of coz, tylko i wyłącznie rev 2.0 się liczy

Edytowane przez 333 HalF eViL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE BIERZCIE AN7

jestem nieszcesliwym posiadaczem tej plyty....

same z nia problemy, uGuru to taki shit jakich malo, do niczego sie wam nie przyda(te reklamy abita ze to 2 rpocesor to normalnie smiech na sali) jedyne co dzieki nie mu zyskacie to brak mozliwosci uzywania wielu programow do monitoringu plyty (np. speedFan).

Co do stabilnosci to jest nawet dobra, tyle ze na officialnym biose to max 220 Mhz dojedziecie.

Moja An7 nie dziala juz od kilku tygodni, najpier spalila mi procka,potem drugiego ,dzisaij nie wiem czy czasem nie trzeciego...

I jak sie dowiedzialem na Forum abita wielu uzytkownikow ma problemy z ta plyta a wszcegolnosci problem ze psujacym sie biosem.

Ja jestem jednym z nich, po bocie plyty mam wyswietlony komunikat 90, co oznacza ze mam martwy bios....

 

REASUMUJAC AN7==== BIGGEST SHIT I HAVE EVER SEEN!!!!!!!!!!

 

EDIT:

zapomanialem dodac mam rev 1.0

1443240[/snapback]

To ci powiem że musiałes źle trafic - ja na swoją narzekałem tylko na poczatku - jak jej jeszcze nie poznałem (i jak jechałem na biosie od Abita).Teraz jestem z niej zadowolony.Wracając do porównania to był kiedys taki topik nawet o tym.

Stanęło na tym ze lepsza NF7 chociaż pewnie dlatego ze zdecydowana większość wypowiadających sie miała właśnie tą płyte.Jednakże przeleciałem cały ten temat i odkryłem ze ci którzy kupili AN7 nie mieli powodów do narzekania i do dzis dzień są zadowoleni( no co niektórzy to sie juz przesiedli na A64).

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałęm n7 nienadaje sie do wysokich fsb ale jest stabilna.

to qguru psuje cały obraz płyty bo niemożes zkorzystać z innych programów do odczytywania temp(abit eq i everest jedynie) a podkręcac spod qguru sie nieopąłca bo sie komp wiesz nawet jak dajesz fsb w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie zmusic np. MBM do wspolpracy z AN7 ??? Pozatym jestem troche staroswiecki ;) i krece tylko w biosie, pod winda krecenie jakos do mnie nie przemawia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie zmusic np. MBM do wspolpracy z AN7 ??? Pozatym jestem troche staroswiecki ;) i krece tylko w biosie, pod winda krecenie jakos do mnie nie przemawia ;)

1448015[/snapback]

MBM bezproblemu dziala z AN7 tylko musisz miec nowa wersje (najlepiej najnowsza bo niewiem od ktorej wprowadzono obsluge uGuru)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...