Skocz do zawartości
mmardok

Pytanie Do Posiadaczy Msi K8n Fsr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem ostatnio płytke MSI K8N FSR i athlon64 3000+ i mam kilka pytań do posiadaczy tej płyty:

 

- Czy u Was też cewki tak piszczą ? (Obsłuchałem całą płytę, wyciągnąłem ją z komputera, więc na pewno piszczą cewki) Najpierw myślałem, że to jakaś uszkodzona sztuka, ale byłem wymienić płytke na nową i ta też piszczy. Pierwszy raz spotkałem się z piszczącymi płytami głównymi stąd moje pytanie :)

 

- Wgrałem bios 1.6 i mam dziwne temperatury na procu, np. w spoczynku 35 stopni, ale jak włącze np. prime95 to w ciągu 1 sekundy temperatura rośnie o 5 stopni, a jak wyłącze prime95 to temperatura maleje w ciągu sekundy o 5 stopni. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, aby w 1 sekunde mogły zajść takie zmiany temperatur. Moje chłodzenie to arctic freezer 64.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury mogą tak "wariować" jeśli odczyt jest bezpośrednio z diody procesora. Wiesz, zanim obudowa procesora się nagrzeje i ciepło będzie oddawane przez radiator, to w środku bardzo dużo może się zagrzać.

 

Co do piszczących płyt głównych - mój asus A7N8X-E też czasem piszczy... Chociaż może to być też zasilacz (mam Chiefa 360) - osłuchaj dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury mogą tak "wariować" jeśli odczyt jest bezpośrednio z diody procesora. Wiesz, zanim obudowa procesora się nagrzeje i ciepło będzie oddawane przez radiator, to w środku bardzo dużo może się zagrzać.

 

Co do piszczących płyt głównych - mój asus A7N8X-E też czasem piszczy... Chociaż może to być też zasilacz (mam Chiefa 360) - osłuchaj dobrze...

1444456[/snapback]

 

Też mam chifteca 360W, ale to na pewno nie on :) Kompa mam teraz rozłożonego poza obudową, a zasilacz jest okolo 40 cm od płyty, pozatym dokładnie go obsłuchałem :) Na pewno pisk dobiega z tych okolic, gdzie są cewki. A co do temperatury to chyba rzeczywiście w athlonach64 odczyt temperatur jest z diody, choć pewny nie jestem i wsumie takie wahania temperatury mogą mieć uzasadnienie. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :)

Edytowane przez mmardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...