Skocz do zawartości
luks__pl

Corsair Expert - Prezentacja ;) (dużo Fotek!)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :-P

Poniżej przedstawię, krótki opis nowych pamiątek Corsair oraz ich osiągi.

 

:) Pamięci są zapakowane w dość solidne opakowanie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tak się prezentują po wyjęciu z opakowania:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pamięci zostały wyposażone w wyświetlacze, które prezentują: temperaturę, taktowanie, napięcie i wszystko inne :wink:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pamięci są na układach Samsunga, słynnych TCCD (niestety płyta na której testowaliśmy nie daje sobie rady :( z FSB powyżej 285 więc tylko tyle możemy pokazać).

Dołączona grafika

 

I teraz to co pewnie każdego ciekawi czyli cena tych modułów, jest to 1250zł. Pamięci te jak każde inne Corsair zostały objęte dożywotnią :D gwarancją.

Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te kartki na 5 zdjeciu to notatki na temat tych pamiatek ? :>

 

A co do pamiatek to niezly pokaz ich mozliwosci, mam nadzieje ze niedlugo uda sie je wyzej podkrecic :)

1445473[/snapback]

Tak, to notatki co mam o nich pisać :wink: :-P

Juto ciąg dalszy opisu, a w nim - bliższe spojrzenie na wyświetlacze oraz ich zastosowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś w Poznaniu ma DFI albo inną płytkę na której VITESTY hulają ponad 300 MHz chętnie potestujemy na niej Xperty :)

 

Tutaj nie do końca jest to problem napięcia - Xperty robią spokojnie 285 na 2,65 V - podnoszenie napięcia już nic nie daje - tak samo luzowanie timingów - ale z VITESTAMI mam to samo mimo że u innych hulają ponad 300 - więc nie sądzę żeby to był kres ich możliwości.

 

A w ogóle co sądzicie o tych corsairach???

 

Jak przejżycie topic to napiszcie parę zdań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsy XL nie nalezaly do najlepiej krecacych sie TCCD na rynku. Ta wersja nie wnosi chyba nic nowego do OC, a tylko dodaje kilka bajerow (fakt ze to dodatki sa sympatyczne) podnoszacych cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marudziliście :wink: na cenę więc dorwaliśmy tańsze :-P Experty. Teraz prezentuje się cenowo tak:

 

Dołączona grafika

2*512MB Twinx EXPERT DDR400 2-2-2-5 !!TCCD!! 3L GW - 1250zł

2*512MB Twinx EXPERT DDR400 CL2 3L GW - 880zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne pamieci, choc WG. mnie temperaturki na tych wyswietlazcach to troche zbedny bajer. No i ta cena... Ale to moje zdanie...

A tak BTW - fajne stanowisto testowe... Najlepsze sa te wentyle na HDD ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne pamieci, choc WG. mnie temperaturki na tych wyswietlazcach to troche zbedny bajer. No i ta cena...  Ale to moje zdanie...

A tak BTW - fajne stanowisto testowe... Najlepsze sa te wentyle na HDD ;]

1515699[/snapback]

Mi się to bardzo podoba :D

Przydatne jest np. odczyt napiecia, można sobie na żywo regulować i odczytywać jak ma się v-moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba czegos nie zrozumialem.

  można sobie na żywo regulować i odczytywać 

To oferuje zmiane VMEM bez koniecznosci wbijania sie do BIOSU i od razu zmienia te wartosci na wyswietlaczu? Czy tylko programowo mozna jakim 3rd programem i ten licznik po prostu to pokazuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba czegos nie zrozumialem.

 

To oferuje zmiane VMEM bez koniecznosci wbijania sie do BIOSU i od razu zmienia te wartosci na wyswietlaczu? Czy tylko programowo mozna jakim 3rd programem i ten licznik po prostu to pokazuje ?

1515748[/snapback]

Nie o to mi chodziło. Jak sobie zrobiłeś v-moda na płycie to tylko potencjometrem kręcisz, a na wyświetlaczy masz na bieżąco :)

 

Tylko po co vmem mod do TCCD????

1515774[/snapback]

TCCD nie są równe TCCD. Miałem ich w rękach pełno i się o tym przekonałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło. Jak sobie zrobiłeś v-moda na płycie to tylko potencjometrem kręcisz, a na wyświetlaczy masz na bieżąco :)

1515918[/snapback]

Hmm czyli chcesz powiedzieć, że można w locie regulować vdimm? Załóżmy na DFI ustawiam w BIOS maks. 2.9v a "potencjometr" pozwoli mi na dynamiczną zmianę vDimm via jakiś regulator na pamięciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli chcesz powiedzieć, że można w locie regulować vdimm? Załóżmy na DFI ustawiam w BIOS maks. 2.9v a "potencjometr" pozwoli mi na dynamiczną zmianę vDimm via jakiś regulator na pamięciach?

1515946[/snapback]

chodzi o to ze masz vmoda, napiecie regulujesz i tak jakims potencjometrem wlutowanym w plyte, wlaczas kompa, i sobie regulujesz tym potencjometrem, ktorym sam sobie wlutowales w plyte napiecie pamieci i te ramkii pozwola ci zobaczyc jakie napiecie im dales bez wchodzenia do biosu albo bez koniecznosci podpinania miernika, chyba o to chodzilo autorowi tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze masz vmoda, napiecie regulujesz i tak jakims potencjometrem wlutowanym w plyte, wlaczas kompa, i sobie regulujesz tym potencjometrem, ktorym sam sobie wlutowales w plyte napiecie pamieci i te ramkii pozwola ci zobaczyc jakie napiecie im dales bez wchodzenia do biosu albo bez koniecznosci podpinania miernika, chyba o to chodzilo autorowi tematu

1515970[/snapback]

Dokładnie o to mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCCD nie są równe TCCD. Miałem ich w rękach pełno i się o tym przekonałem.

1515918[/snapback]

Dalej pytam po co ten vmod??

tccd robią zazwyczaj maxa przy ~2,9v

No chyba ze masz plytke co daje max 2,8v i koniecznie chcesz wycisnac te parenascie Mhz wiecej. Mam jedna prosbe. Powiedz kiedy sprzedasz 1 komplet.

IMHO te pamieci sa zbyt drobie jak na polskie warunki.

Ja raczej nie naleze do fanow wygladu i wole swoje badziewnie wygladajace

BH6 ktorych osiagi sa nieadekwatne do wygladu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej pytam po co ten vmod??

tccd robią zazwyczaj maxa przy ~2,9v

No chyba ze masz plytke co daje max 2,8v i koniecznie chcesz wycisnac te parenascie Mhz wiecej. Mam jedna prosbe. Powiedz kiedy sprzedasz 1 komplet.

IMHO te pamieci sa zbyt drobie jak na polskie warunki.

Ja raczej nie naleze do fanow wygladu i wole swoje badziewnie wygladajace

BH6 ktorych osiagi sa nieadekwatne do wygladu  :wink:

1516243[/snapback]

Kazdy znajdzie cos dla siebie, jeden oleje wyglad i wezmie kostki z max fsb, drugi oleje mhz bo mu 250 starczy i wezmie migajaco-swiecace pamieci :) Klient nasz pan. W ofercie trzeba miec wszystko, a ze sie sprzedaje rzadko to juz inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...