Skocz do zawartości
maziq

Lms , Bawil Sie Ktos Tym Ustrojstwem?:)

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec robilem w szystko tak jak w opisie na http://www.lms.rulez.pl/doc/index.html , zakladajac ze mysql,apache i php dzialaja razem ladnie .

 

mysql -u[tutaj wpisz użytkownika z pełnym dostępem do bazy] -p

Enter password:[podaj hasło]

mysql> create database lms;

mysql> grant usage on lms.* to lms@localhost;

mysql> grant select,insert,update,delete,create,alter on lms.* to lms@localhost identified by 'haslo';

mysql> flush privileges;

mysql> use lms;

mysql> source doc/lms.mysql;

i przy tym do konca nie idzie mi jak z opisu create robi ok i pisze ze 1 Row sie zmienil ale juz 2 komenda,3, nie ida,niby ok ale nic nie zmienia w bazie

 

a blad mam zawsze ten sam

Napotkano Błedy w bazie danych!

Zapytanie: SELECT keyvalue FROM dbinfo WHERE keytype = 'dbversion'

Bład: No database selected

Zapytanie: SELECT section, var, value FROM uiconfig WHERE disabled=0

Bład: No database selected

Zapytanie: SELECT id FROM sessions WHERE id = '8a3ff73a7c4030e7a763e2e0e2565f4804287ac9c05f9bb4'

Bład:: No database selected

Zapytanie: INSERT INTO sessions (id, ctime, mtime, atime, vdata, content) VALUES ('378d048fe7348a2ab913ea49494df8d304287aefa0527a4b', UNIX_TIMESTAMP(), UNIX_TIMESTAMP(), UNIX_TIMESTAMP(), 'a:4:{s:11:"REMOTE_ADDR";s:12:"192.168.1.13";s:15:"HTTP_USER_AGENT";s:74:"Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)";s:11:"SERVER_NAME";s:11:"192.168.1.1";s:11:"SERVER_PORT";s:2:"80";}', 'a:0:{}')

Bład: No database selected

Zapytanie: SELECT COUNT(id) FROM admins

Bład: No database selected

Zapytanie: SELECT rights FROM admins WHERE id=NULL

Bład: No database selected

mzoe ktos wie o co chodzi. wie ze troche chaotycznie ale tyle sie bawie zeby to odpalic i nic:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten blad to kiedy sie pojawia?

Problem jest jeden: nie zostala wybrana baza danych i nie wiadomo, gdzie wysylac zapytania SQL - no database selected. Moze w konfiguracji czegos nie ustawiles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ten blad po wlacznieu lms sie wlacza.no wlasnie wiem ale tyle razy przerabialem konfiga:/przy tworzeniu tej bazy cos juz nie idzie...

 

mysql> grant usage on lms.* to lms@localhost;

Query OK, 0 rows affected (0.00 sec)

tak mam przy wszystkich komendach oprocz create database to mi robi dobrze,i use lms reszta jest ok ale nie zmienia nic z bazie;/

moze cos drobnego przegapilem? :mur:

Edytowane przez maziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...