Skocz do zawartości
Jaro830628

Przyspieszyc Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawi mnie czy jest jakis prosty sposób na zwiekszenie predkości obrotowej wentylatora na radiatorze poprzez np podniesienie nieznacznie napiecia by było to bezpiecznie ??a jak tak to jak i gdzie ? w tym przypadku chodzi mi o mojego pentagrama !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz podpiąć go pod 15,3v :P

 

czyli pod 12v (czerwony) i 3,3v (czarny kabel) .. wiem że w żóltym kablu w molexie jest 12v.. ale gdzie jest +3,3v ? nie wiem.. poszukaj w necie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... nie pod żaden +3,3V, tylko jak juz -3,3V, ale czy jakos to się da zrobić, to ciężko powiedziec, bo te linie "ujemne" maja bardzo niska wydajność , która może nie wystarczyc pod wentylator. Ja tam dałbym sobie spokój i kombinował z jakims innym wentylem, może lepiej ait-duct wyciąc w budzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wiecej niz 12V to bedzie ciezko. To zalatw jakas dmuchawe na 230V :D

Chyba ze zrobisz zewnetrzny zasialacz. Moglbys kupic jakis prosty zasialcz regulowany za kilka zl :) Podlaczyc go odpowiednio zeby startowal z kompem. Ustawic napiecie na 15V i maszyna sama bedzie po domu latac za toba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do chłodzenia dodatkowego to widzialem wentylator taki do kratki wentylacyjnej za 30 zl ! napewno wichure by zrobił z kompie jest własnie pod 230V ale mi sie wydaje ze to by było zbyt drastyczne posuniecie! i by strasznie wyło ale zimno by pewnie było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...