Skocz do zawartości
Qubec26

Planet Xrt-401b + Konfiguracja

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z konfiguracją routera Planet XRT-401B. Mianowicie internet mam udostępniany na okreslony IP, Bramke i DNSy oraz MACa. Ale to juz ustawilem. Chodzi o rozdzielenie neta na dwa kompy. I nie wiem dlaczego nie działa. Sieć miedzy kompami działa bez zarzutów. Ale neta nie widać. Pinguje kompa i daje znak a router nie. Mam kable od kompów do routera bez krosów, ale nie wiem jaki jest kabel od neta. Możliwe że jest skrosowany - bo może goście nie chcieli, żeby ktoś do routera podłączał. Na czym polega krosowanie kabla? Czy kros chodzi tylko z sieciówkami a z routerami itp. nie?? Może ktoś opisze te bardziej zaawansowane funkcje routera. Bo według mnie to sprawa kabla, tylko którego?? Prosze o pomoc!!! Może ktoś ma taki router i ten typ neta co ja?? Prosze o szybką odpowiedź :] :mur: <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro komputery się widzą to najprawdopodobniej router przydzielił im numer IP poprzez DHCP , jeśli tak jest to komunikacja komputer <-> router jest wporządku, jednak lepiej sprawdz jakie numery IP dostały komputery - tak dla pewności.

Następnie sprawdz kabel od portu WAN - w tych routerach raz jest wymagany skrosowany raz prosty, miałem doczynienia z kilkoma planetami i każdy ma inaczej ;)

Edytowane przez jg5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...