Skocz do zawartości
crusader

Co Wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie co polecacie wybrac z tych 4 modeli

 

GF6200, GF6600, R9700pro, R9800pro - nie chce wybulac za duzo kasy - do 500zł jezeli bedzie warto to troszke wiecej :)

 

Chodzi mi o dobra karte do tej kwoty moze macie inne propozycje.

Jaka jest roznica miedzy wersja r9800pro z 128 szyna pamieci a ta z 256 (widzialem gdzies takie karty)?

Czy warto brac 6200 i ja zmodowac a moze jednak dorzucic te 80zł i kupic 6600 ?

Bardzo prosze o opinie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 9800Pro 256bit - ale na tym procku z podpisu i tak nie pograsz :D

Zakup szybszego procesora(XP ok.2GHz) da więcej niż zmiana grafy.

Najlepiej sprzedaj to co masz i kup coś pod A64 + PCIe + 6600GT - w wakacje powinny być po ok.400PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest, do sprzetu co masz nie oplaca sie nic mocniejszego niz 9550, zreszta on tez pewnie chodzi na pul gwizdka

sprzet co masz nawet z x800 xt pe albo 6800 u w sli bedzie wolniejszy niz 2ghz +512 ddr +9550 :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh updatee'uje kompa wlasnie wymieniam caly srodeczek w zasadzie procka na mobilnego 2600@3400+ plyte glowna na abita nf7 rev 2.0 i pamieci 512ddr kingston cl 2,5 zasilacz no i karte wlasnie ....

Tak sie rozejrzalem i podliczylem moje fundusze to bedzie mnie chyba stac na tego r9800pro sapphire polecacie ? R9800pro albo GF6600 wezme tych slabszych raczej nie cwezme... Chyba ze jakies nie przewidziane wydatki a co wtedy byscie polecili...

RAdeona 9700 (pro?) czy gf 6200 ??

 

Piasc pisac , wilkie dzieki !

 

Rozwazam takze przesiadke na a64(dodatkowy wydatek rzedu 600zł) ale wtedy to juz na bank wezme albo r9700 (moze pro) lub gf6200

 

w przypadku ktoregos radka z serii 9700 ktorego byscie polecali ktoregos z tych :

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50953082

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50963911

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51217728

Edytowane przez crusader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz 9800pro 256bit

ewentualnie 6600 ale to wtedy gdy masz go zamiar hard @ ,bo inaczej to karta kupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszym wyborem byłoby to 9700pro, pewnie jest wyposażony w szybsze pamięci które "dalej" pójdą ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa to nadal niezle karty, szczegolnie po lekkim oc. Jednakze gf6600, nawet bez oc rozwala kazde 9700Pro i non-Pro. Polecam 9800Pro (byle nie Medion) za rozsadne pieniazki (600PLN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa to nadal niezle karty, szczegolnie po lekkim oc. Jednakze gf6600, nawet bez oc rozwala kazde 9700Pro i non-Pro. Polecam 9800Pro (byle nie Medion) za rozsadne pieniazki (600PLN).

1452945[/snapback]

Ojoj chyba lekko przesadziles gf6600 bez o/c to karta baaardzo slaba,a radzio 9700pro to taki odpowiednik 9800non pro wiec 6600 bez o/c nie ma czego szukac :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojoj chyba lekko przesadziles gf6600 bez o/c to karta baaardzo slaba(...)

1453142[/snapback]

nie jest taka słaba, na benchmarku była porównywana do 9800pro i w każdym przypadku (poza doom ;) ) wypadała gorzej

ale niewiele

 

też raczej bym myślał o zakupie r9800pro z tego co wymienione powyżej.

no chyba że się pobujać trochę na jakimś złomiku i za kilka miechów kupić gf6800le - ale tutaj cena x2 ;)

 

a szafirkowy 9800pro jest ok. mój w prawdzie słabo sie kręci, ale wystarczy poczytać przylepiony temat o r9800pro żeby wiedzieć że to karta ok :)

 

co do medionów

AAAAAAA! skończcie z tym że medion jest słaby poszukajcie na forum... pod dodaniu do niego odpowoiedniego (często domowej kontrukcji) chłodzenia chodzi pięknie, szybko, jest cichy, i się nie psuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prosze jest zwolennik medionow :)

ja slyszalem tyle ze sa gorsze wydajnosciowo itd itd

niewiem czy to prawda (najczesciej chwyt reklamowy sprzedawcy aby zakupic jego sprzet)

 

@Ouara - co wiec polecasz ?

 

Brac http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50974815 ?

chlodzenie chyba jet wystarczjace prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prosze jest zwolennik medionow :)

ja slyszalem tyle ze sa gorsze wydajnosciowo itd itd

niewiem czy to prawda (najczesciej chwyt reklamowy sprzedawcy aby zakupic jego sprzet)

 

@Ouara - co wiec polecasz ?

 

Brac 1454330[/snapback]

Gwarancja całe 7dni - to tak jak brak gwarancji.

Swoją drogą fajny gość - sprzedaje oryginalną niemiecką kawe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ouara porownania na benchmarku zostawie bez komentarza, bo jest to co najmniej malo wiarygodny serwis internetowy :lol:

 

Nie chce tutaj rozpetac wojny ale uwazam ze radki 9800 sa to karty porownywalne do 6600GT a ze zaden 6600 nie osiagnie takich taktowan wiec na starcie jest na straconej pozycji :-| Co do medionow to nie wiem koledzy jak z waszymi graficznymi ale mi zadna nie zaliczyla zgona a mediona posiadam od prawie dwoch lat i ciagle chodzi @. Oczywiscie nie jest to pelny 9800pro ale jakis poglad co do trwalosci daje. Karty zaliczaja zgony poprzez nieodpowiednie uzytkowanie tzn. nadmierne o/c w tym manipulacje napieciami oraz nieumiejetne grzebanie przy chlodzeniu :-| pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny_ali ma rację nie wiem kto wymysla te wszystkie [ciach!]ły o medionach :mur: ja miałem 9600tx przez ponad rok potem sprzedałem kolesiowi i nadal mu służy (pół roku) jechałem na @ do maxymalnych wartości, jedyną wadą tych kart jest brak gwarancji ale za to cena wg mnie wystarczająco to rekompensuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tutaj rozpetac wojny ale uwazam ze radki 9800 sa to karty porownywalne do 6600GT

1454367[/snapback]

chemiczny_ali ma rację

Z tym się nie zgodze. Mój 4-potokowy "shit" ( to nazwa FX5900 na tym forum ) rozwali niejednego radka 9800 dowody ( a z 6600GT może mieć spory kłopot :wink:

 

Jeśli masz dać ponad 400PLN za 9700(pro) to lepiej kup 5900XT.

 

No offence i pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny_ali ma rację

Z tym się nie zgodze. Mój 4-potokowy "shit" ( to nazwa FX5900 na tym forum ) rozwali niejednego radka 9800 1454385[/snapback]

ja rozumiem że porównujesz niekręconego 5900 do niekręconego 9800? ja bym wolał jednak wtopić kasę w radka niż w kolejny syf od nvidi (zaraz mnie zjedza fanboje) nie mam nic do 5900 xt za tą cene (400 zł) jest to spoko karta jednak dopłacając 20 zł więcej można mieć kartę jeszcze lepszą :D

a i mały dodatek do Twoich wyników

 

Radek orb

Fx orb

jak widać radek 9800 jest sporo szybszy od fx-a

Edytowane przez cyganos king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyszło mi do głowy że grafy się nie kręci, więc sorry.

? żartujesz?

 

O co chodzi z tym ORB`em?

dwa najwyższe wyniki 9800 vs 5900XT (WHQL drivers FM aproved) nie chce mi się po serwisach szukać :D Edytowane przez cyganos king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cyganos king podaj mi link gdzie widziales r9800pro za 420zł no chyba ze chodzi ci o 9800 ale to tez rzadkosc :(

 

co do fx5900 wylowilem jeszce te 2 modele

http://allegro.pl/show_item.php?item=51155960

http://allegro.pl/show_item.php?item=51743086

ktorego polecacie ?

 

no wlasnie chyba o mediona :)

Edytowane przez crusader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? żartujesz?

dwa najwyższe wyniki 9800 vs 5900XT (WHQL drivers FM aproved) nie chce mi się po serwisach szukać  :D

1454439[/snapback]

Nie, nie żartuje. Jak ktoś niechce @ to kupuje najwyższy model z danej rodziny.

Mam sterowniki nie-FM aproved i nie-WHQL, akurat takie mi pasują.

Ogólnie 80% programów na moim kompie jest "nie-cośtam" i jakoś żyję.

 

Moja kolejność wygląda tak:

 

16600GT

2.9800Pro

3.FX5900

4.6600

5.9800

 

Zakładająć tą samą cenę. A teraz możecie mnie powiesić.

 

co do fx5900 wylowilem jeszce te 2 modele

http://allegro.pl/show_item.php?item=51155960

http://allegro.pl/show_item.php?item=51743086

ktorego polecacie ?

Asus jest niepodkręcalny na oryginalnym biosie!!!

Co do GB - musisz zapytać o pamięci.

XT musi chodzić 450/850 bez żadnych kombinacji - wtedy warto go kupić.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kolejność wygląda tak:

 

16600GT

2.9800Pro

3.FX5900

4.6600

5.9800

 

1454459[/snapback]

blah

był temat , podałem wyniki i w tamtym juz sie nie udzielasz... 6600 jest lepsze od 5900. 9800 zresztą też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah

był temat , podałem wyniki i w tamtym juz sie nie udzielasz... 6600 jest lepsze od 5900. 9800 zresztą też

1454468[/snapback]

Ile wiedziałem tyle powiedziałem. Dziękuje za uwage.

Teraz zostanie z pewnością zaprezentowane bardziej profesjonalne podejście do tematu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grobel nie zauwazyles jednego napisu

Moja kolejność wygląda tak:

niech to bedzie twoja kolejnosc ( czytaj :arrow: dobrze ze marzenia nie bola )

dlaczego jest tyle upartych uzytkownikow fxow ktorzy ciagle wciskaja ich mega wydajnosc? dostajecie kase od nV od kazdego egzemplarza czy jak? nie mowie tu jako uzytkownik ati ale jako potencjalny niezorientowany klient ktoremu zalezy na najlepszym wspolczynniku cena/wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Moja kolejność wygląda tak:

 

16600GT

2.9800Pro

3.FX5900

4.6600

5.9800

 

Zakładająć tą samą cenę. A teraz możecie mnie powiesić.

1454459[/snapback]

Mowisz o kartach bez o/c?? bo jak tak to 9800 jest szybszy od nie kreconego 6600 :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o kartach bez o/c?? bo jak tak to 9800 jest szybszy od nie kreconego 6600 :wink: pozdrawiam

1454488[/snapback]

Pisałem już że nie znam pojęcia "NIEKRĘCONA KARTA"

Niewiem też co to "NIEKRĘCONY PROCESOR"

Nie wyobrażam sobie Windowsa bez optymalizacji.

 

Czy jesteśmy w temacie: Tweak.pl - Forum Dyskusyjne > Sprzęt i Podkręcanie > Karty Graficzne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...