Skocz do zawartości
szopenowski

Czy Dysk Z Sata Ii Zadziała Na Sata ?

Rekomendowane odpowiedzi

- ponieważ trzeba włączyć sata ii.

:cry:

1458294[/snapback]

jak włączyć, raczej trzeba wyłączyć sata II, mam u siebie samsunga i aby działał na sata I należy przestawić zworkę i lata jak ta lala, nie sprawdzałem tego, gdyż mam nforca ultre, a wiem to gdyż jest napisane w instrukcji jaką dostałem z dyskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK , ale  ja mam dziwny problem z sata II tj samsung HD160JJ, linux widzi, dos też a instalator windows'a xp nic pomimo zainstalowanych sterowników kontrolera sata (siliconImage 3112) pod abit'em NF7-S. Szerszy opis tu 1470043[/snapback]

 

Hej

 

normalnie wkopalem sie w taka sama mogile. :mur:

 

nie ma twardego na ten problem ?

 

komus udalo sie zainstalowac winde na tym dysku HD160JJ ???

moja mobo a7n8x-e

 

Dzieki z gory za wszelka pomoc!

 

ide kopac dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby silikon image 3112 nie potrafił obsługiwać sata II ??

 

Kurczę chciałby niedługo kupić sobie 160JJ od samsunga. i wyrzucić tego co mam teraz na ATA 100, ale jak nie postawie na nim sysytemu to klapa :(

 

Moja płyta to A7N8X-E Deluxe.

 

Dołączam do pytania: CZY KTOŚ URUCHOMIŁ SATA II NA SILIKON IMAGE 3112 (w moim przypadku zintegrowany na płycie, a Abit NF7-S chyba też) ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby silikon image 3112 nie potrafił obsługiwać sata II ??

 

(...)

problem wlasnie w tym, ze kontroler widzi dysk, partition magic tez. tylko instalator windows nie rozpoznaje dysku mimo podania driverow (F6) podczas instalacji.

 

pliss help !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem wlasnie w tym, ze kontroler widzi dysk, partition magic tez. tylko instalator windows nie rozpoznaje dysku mimo podania driverow (F6) podczas instalacji.

 

1484995[/snapback]

No dobrze, kontroler widzi a instalator windows nie....

Tylko wszędzie, gdzie napotkałem na problem z podłączeniem SATA II, dysk podłączany był pod SIL 3112, obojętnie czy zintegrowny w mobo, czy podpinany pod PCI.

 

Ma ktoś działający system na Samsungu 160JJ na konrolerze silicon image 3112???

Jeśli tak to proszę o wypowiedzi, czy miał w/w kłopoty, i ewentualnie co rozwiązało problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś działający system na Samsungu 160JJ na konrolerze silicon image 3112???

Jeśli tak to proszę o wypowiedzi, czy miał w/w kłopoty, i ewentualnie co rozwiązało problem.

kolo który podklepał mi sterowniki co podałem twierdzi, że ten samsung działa na tym kontrolerze.

z chęcią bym się dowiedział czy to prawda; w niedzielę muszę kupić dysk.

Edytowane przez skee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Właśnie udało mi się zainstalować XP na Samsungu HD160JJ z płytką Abit NF7-S na Serial ATA (zintegrowane). NIestety nie było to proste ponieważ sterownik SATA dodany do płytki - Silicon Image SiI 3112 SATARaid nie zadziałał. Dysk był widoczny w systenie ale Windows XP nie wykrywał go podczas instalacji.

 

Jedyne co trzeba zrobić to użyć sterowników

 

http://homepage.ntlworld.com/michael.mccla..._rdvr-10032.zip

 

Drivery mogę też podesłać na maila.

 

W biosie zostawiłem ustawienia defaultowe, oraz na dysku przestawiłem (zworka) na tryb SATA I (1,5Gbps)

 

i zadziałało.

 

MN99

Edytowane przez MN99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...