Skocz do zawartości
teges

Thermaltake Big Typhoon

Rekomendowane odpowiedzi

Hello.Kurcze ostatnio mam taki problem.Po zamontowaniu BT jakies 3 miechy temu otwarlem bude zeby sprawdzic czy niema tam pajakow. :-P i zauwazylem ze wiatraczek na BT kreci sie krzywo,tak jaby sie lozysko przesunelo. Mial ktos taki problem?

eee... jakos tego nie widze. Typhoon sam z siebie jest lekko krzywy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ten zolty plastikowy backplate od DFI utrzyma bez problemu ciezar BT??

Ewentualnie czego najlepiej uzyc jako izolacje tego metalowego stelaza bo gabka ulegla zniszczeniu przy sciagniu z poprzedniej plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwile obecna mam newcastla i teraz w te upalne dni temp dochodzi do 55*C a wtedy moj oblesny asus podaje napiecie 12V na wiatrak i robi z niego suszarke. Abit AN7 jeszcze bardziej oblesny ktory spalil sie od wlozenia karty dzwiekowej mial plynna regulacje do tego moglem jej dokonywac w srodowisku windows. Asus ogranicza mnie tylko do BIOSU. Zapytam tak offtopowo, czy macie jakies dobre progsy do plyty ASUS K8N-E zeby byla mozliwosc plynnej regulacji ?

I pytanie zasadnicze, co wybrac TT BT czy ta ninje, bo teraz widzialem ja na allegro za 139, co czyni ja konkurencja nawet cenowa do BT TT.

Procek pracuje na chwile obecna na 3000+ ale to moze sie przeciez zmienic.

Do tego tak sobie pomyslalem ze to iz na ninji wentylator jest po stronie bocznej czyli tam gdzie wlasnie krazy powietrze w obudowie zmierzajac po woli do ujscia na zasilce czy tez na moich wentylatorach w tylnej czesci obudowy. To przeciez BT TT jak zamkne obudowe bedzie skierowany dokladnie na scianke a tam nie ma wentylatora juz. Moja obudowa to Antec ten 1000 cos tam bez szyby, cos jak Szefus dragon z 4 slotami 5,25.

 

Pozdro all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee... jakos tego nie widze. Typhoon sam z siebie jest lekko krzywy!

Wiem ze calosc wyglada jakby miala sie rozwalic.Myslalem ze problem lezy w gumowych podkladkach pod wentylatorem, wiec wymienilem na papierowe takie jak pod srubki do przykrecania plyty glownej i dalej to samo.

 

P.S Temperatury w upale(otwarty bok obudowy)

Idle-34

Stress- 42

Sempron 3100+@2500.

 

eee ? łat ? ;) wibracje stwierdzono ??

 

może chce ktoś dokupić sobie jeszcze jednego BT ? link w sigu

Wibracji narazie brak, jak sie pojawia to wiatrak pojdzie do wymiany.A tak ogolnie to raczej bedzie ciezko o wibracje przy 600 RPM.

Edytowane przez Master-darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ja doczekalem sie wlasnego BT.

 

temp w idle 37* a w stresie 46*.... (proc podkrecony zmieniona szyna - 200mhz x 10 =2003mhz.)

 

no nie jest to rewelacyjny wynik ale w takim upale jak jest teraz 12:45 (najwiekszy upal) to rewelacja. rewelacja takze w porownaniu do mojego starego chlodzenia - stress 64*.... a jak zmienilem szyne na 200 to reset juz po kilku sekundach prime95 :lol: ...

 

jeszcze moze byc taka opcja ze nie dokrecilem dobrze coolera i nie styka sie z procesorem, kurka ale strach dokrecac zeby jadro nie peklo ;)

 

 

pozdro dla forest kila zbila ;)

 

 

Dokrecilem ale nie wiem czy do konca - po prostu sie boje - i temp - idle 33* - stres 45* (proc podkrecony)

 

 

 

 

po dokreceniu, znow nie wiem czy do konca - idle 25*, stress 35* max przy 1300rpm

 

przy takich wynikach jestem po prostu zadowolony i szczerze polecam to chlodzenie. :)

Edytowane przez Ant3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy BT TT dobre dokręcenie śrubek bardzo dużo daje. Gdy go zakładałem nie miałem kluczyka 5.5mm i nakrętki musiałem przykręcać palcami :?

 

Jednak efekt niebył zadawalający: na moim X2 3800+@2600Mhz z IHS w temp. pokojowej 33*C miałemam w IDLE 45*C, a wstresie (2xprime przez 1h) 62*C.

 

Po tygodniu znalazłem ten kluczyk dokręciłem wszystkie nakrętki i teraz mam na moim X2 3800+@2600Mhz z IHS w temp. pokojowej 29*C w IDLE 37*C, a wstresie (2xprime przez 1h) 47*C :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

TAK

ale stary czy nowy ?

bo jest juz nowa wersja z regulacja obrotow

wiem ze ona posiada zapinke juz pod am2.

A czy mocowanie starego pasuje ? Dla mnie to wazne

info bo jezelipasuje to wycofuje swoja aukcje z allegro :-))

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale stary czy nowy ?

bo jest juz nowa wersja z regulacja obrotow

wiem ze ona posiada zapinke juz pod am2.

A czy mocowanie starego pasuje ? Dla mnie to wazne

info bo jezelipasuje to wycofuje swoja aukcje z allegro :-))

Pozdrawiam

O nowego BT VX mi chodziło, czy stary pasuje na AM2 tego nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dokrecalem tez palcami, ale gdy juz bylo ciezko poratowaly mnie kombinerki ;)

Tylko że ja skręcałem go już w obudowie :lol: więc kombinerki by nie weszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie pojawiające się wcześniej, ale obudowa obudowie nie równa...

 

płyta to Abit AN8 Ultra, procek A64 3200+, ale zamierzam zrobic upgrade na AMD X2 i wtedy też zamontować coś lepszego od boxowego chłodzenia (które mam teraz przy 3200+) - to nie jest złe bo przy min.obrotach jakie udało mi się uzyskać (2300rpm) mam 34C w idle a wentyl jest cichy;

 

i dlatego pytam:

zmieści się to to bydle w mojej budzie (Chieftec Big Tower, model Bravo)

Dołączona grafika

no i płyta właśnie - ten Abit ? (chodzi głównie o kwestię tej poprzeczki na której leży sobie zasilacz)

 

ewentualnie mógłby ktoś podać ile cm jest patrząc centralnie od góry na tego Big Typhoona od gornej krawedzi bloku stykajacego sie z CPU do gornej krawedzi wentylatora (biorac pod uwage rzut na plaszczyzne oczywiscie) - wtedy bym sobie to oszacował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twojej sie zmiesci - ja mam Chefteca Dragona Medium ale odleglos od dna obudowy do poprzeczki wszedzie ejst taka sama wiec nie widze problemu.

Oj raczej nie. W midi nie masz polki wzmacniajacej, ktora jest w Bigu, przez co w Big Towerach Chiefa jest mniej miejsca na gorze mobo niz w mediumach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj raczej nie. W midi nie masz polki wzmacniajacej, ktora jest w Bigu, przez co w Big Towerach Chiefa jest mniej miejsca na gorze mobo niz w mediumach.

Czy ja wiem? :rolleyes:

 

U mnie wyglada to tak...

 

Odleglosc socketu od skraju plyty.

 

Dołączona grafika

 

Calosc w Cheftec Dragon Medium.

 

Dołączona grafika

 

Jak juz to to jest poprzeczka wzmacniajaca a nie polka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to to jest poprzeczka wzmacniajaca a nie polka.

A w Bigach jest polka i do tego nizej niz w mediumach.

 

Moje midi:

Dołączona grafika

 

Polka w Bigu:

Dołączona grafika

 

Polka jest nizej niz poprzeczka w midi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie Big Typhoona na socket A:)

Płyta to AN7, poprzednio siedział Zalman 7000B-Cu, czyli też dosyć dobry coolerek.

Sam montaz nie taki tragiczny jak niektórzy twierdzili.

Po prostu wyjalem plyte, połozyłem sobie BT na 4 małych gąbeczkach na procku - wiecie o co chodzi ;)

I równomiernie kręciłem każda z nakrętek kluczykiem. Najgorzej tylko wyczuć ten moment, kiedy już trzeba przestac kręcić. Na szczęście nic nie chrupało, chociaż płyta i zapinka nieźle wygięte są.

Mosfety sie grzeja o wiele bardziej i boję sie dawać na dluższą mete 2V na procka, żeby nie spłyneły po płycie :)

Ale teraz najważniejsze, czyli dzisiejsze porownanie temperatur w stresie (prime):

 

>Procek to XP-M @ 2700MHz @ 2V<

- Zalman 7000B-Cu (obroty max ~2500) - podchodziło pod 58-60 stopni;

- TT Big Typhoon (obroty max ~1300) - max co zaobserwowałem to 48 stopni :)

 

Oczywiście test na BT trwał dosyć krótko (ok 10 min), bo mosfeciki osiągały juz niebezpieczne 60 stopni, ale po 5 minutach wygrzewania nie zaobserwowalem wzrostu temp. Niedlugo zobacze czy da sie jeszcze coś z tego procka wycisnąć :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel.agh -"TT Big Typhoon (obroty max ~1300) - max co zaobserwowałem to 48 stopni :)"

 

Nic w tym dziwnego ze osiagasz takie rezultaty skoro jakis koles na zagranicznym forum wykrecil Conroe o 100% a jako chlodzenia uzyl BT nie przykreconego tylko nalozonego na procka.

 

Link-http://www.in4.pl/komentarze.htm?kbt=N&news_id=10883

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Master-darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche odkopie :-P Dolaczylem do grona posiadaczy BT, kupilem nowa rewizje 120 VX. Po zamontowaniu (ktore pozornie latwe bo do standardowego koszyka, ktorego ja nie mialem zamontowaniego z racji posiadania pentaka, wiec musialem wyjmowac mobo, co z obudowa mustanga jest wielkim wyczynem...bla bla bla) zauwazylem spadak temperatur o ~10*C. Nowa rewizja nie ma juz zapinki na srubki tylko tak jak wspomnialem zapinke na koszyk. Problem w tym ze nie wydaje mi sie zeby zapewniala dopowiednio mocny docisk, bo radiator sie rusza po dotknieciu. Czy ktos wie cos na ten temat, moze sam udoskonalal ta zapinke? Dla jasnosci temperatura w stresie (po 30min sp2004) wynosi 49* na tym co w sigu (core temp) normalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jasnosci temperatura w stresie (po 30min sp2004) wynosi 49* na tym co w sigu (core temp) normalna?

A już miałem zmieniać AC Freezera na BT...Temperatura tragiczna! Przy takich ustawieniach mam kilka stopni mniej na coolerze o połowę tańszym. Chyba że to wina czujników. Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie obawiam sie ze to wina zlego docisku, ale nie wiem co z tym zrobic...

 

Edit: Aha, dodam jeszcze ze spod fabrycznie jest fatalnie wykonczony. Musialem go szlifowac, zeby uzyskac jako taki efekt.

Edytowane przez deadfrog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...